Skocz do zawartości
  • 0

Xiomi Redmi Pro czy Redmi Note 3 Pro


wooshaq

Pytanie

Koledzy, chciałem zakupic note 3 pro ale z braku koloru czarnego kusi mnie redmi pro a mianowicie Black Xiaomi Redmi Pro MTK Helio X20 Deca-Core 3GB RAM 32GB ROM, i teraz ptania... jak ze jest to stosunkowo nowy telefon i jak to wyglada z jezykiem polskim, czy jest to juz dostepne i godne polecenia? Z tego co widzialem jest dodatkowo wyposarzony w port irda ktory by mi sie przydal. Warto wybrac ten model? Czy rom latwo sie instaluje, to jest jakas nakladka global czy trzeba bawic sie w te cale zabawy z bootloaderem czy mozna to zrobic latwiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Szara, czyli czarna z przodu i szara z tylu rozumiem? Bo tych na stanie brak niestetym, jest wersja silver ale ta jest biala z przodu co mi sie nie podoba. To MTK to jest model procesora jak rozumiem, co jest z nim nie tak? Sorki, ale jestem noobem, 3 lata jechalem na xperii z i przyszedl czas na zmiane.

Gdybym mial brac note 3 pro, brac tego?

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-3-pro-qualcomm-snapdragon-650-hexa-core-18ghz-3gb-ram-32gb-rom-7298.html

Metallic Gray bedzie mail czarny front?

Edytowane przez wooshaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No dobra to może tym razem uzasadnisz beznadziejnosc tego procka bo kolejny raz o tym wspominasz bez konkretnych argumentow

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Dużo i długo by wymieniać. Znacząca wada to chociażby brak aktualizacji systemu Android do następnej generacji.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A myslisz ze nie googlowalem? Zamawiajac coz z drugiego konca globu wole byc pewny ze to jest to... jest info o dark grey ale czy to jest to samo, moze to dla ciebie blahe pytanie ale skoro place za cos czego nie widze to wole miec pewnosc ze nie bede zalowal.

Edytowane przez wooshaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dużo i długo by wymieniać. Znacząca wada to chociażby brak aktualizacji systemu Android do następnej generacji.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

A myślisz że na rn3 pro dostaniesz nougata? Co daje aktualizacja androida w miui?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To poczekaj aż w x-komie będą na stanie telefony xiaomi. Będziesz mógł sobie obejrzeć i dostaniesz telefon gotowy do działania. Jak jesteś noobem to nie zamawiaj fona z chin. Kolor silver grey ma czarny front. Co do samych telefonów... Redmi Pro ma lepsza jakośc wykonania. Trochę mnie drażnią te plastikowe wstawki RN3P. Snap 650 jest bardzo dobry. Ogarnia gry i wcale sie nie grzeje. 

Sprawdź na necie opinie o tym podwójnym aparacie w Redmi Pro. Xiaomi nigdy nie robiło najlepszych zdjęć więc tutaj nie spodziewam się czegos super. 

Edytowane przez Cake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A myślisz że na rn3 pro dostaniesz nougata? Co daje aktualizacja androida w miui?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Skończ już swoje żałosne zaczepki, bo mnie to nie bawi. Nie mierz innych swoją miarą. To, że Tobie nie robi różnicy 5, 6 czy 7 android nie znaczy, że jej nie ma szczególne na miui.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Drakoon34 napisał:

Skończ już swoje żałosne zaczepki, bo mnie to nie bawi. Nie mierz innych swoją miarą. To, że Tobie nie robi różnicy 5, 6 czy 7 android nie znaczy, że jej nie ma szczególne na miui.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

no właśnie szczególnie dla miui nie ma to różnicy xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Drakoon34 Ty dostajesz jakąś prowizję od Xiaomi za propagowanie redmi note 3 pro? :D

W każdym temacie wpisujesz ten telefon, chyba nawet bez czytania co potrzebuje Autor tematu :) 

Uwierz mi, praktycznie każdy posiadacz xiaomi jest tak samo zadowolony ze swojego telefonu jak i Ty ze swojego RN3P. Niezależnie jaki ma model :)

Edytowane przez bergmen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@Drakoon34 Ty dostajesz jakąś prowizję od Xiaomi za propagowanie redmi note 3 pro?

W każdym temacie wpisujesz ten telefon, chyba nawet bez czytania co potrzebuje Autor tematu  

Uwierz mi, praktycznie każdy posiadacz xiaomi jest tak samo zadowolony ze swojego telefonu jak i Ty ze swojego RN3P. Niezależnie jaki ma model

Polecam co dobre, nie licząc mediateka.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dalej czekam na merytoryczne argumenty. Może rn3pro jest lepszy od redmi note 4, ale akurat procki mają zbliżone do siebie wydajnościowo.

Ale jednak redmi pro jest lepszym telefonem niż redmi note 3 pro. Choćby ekran i wykonanie jest lepsze.

To nie są zaczepki w stosunku do Ciebie, to prośba o obiektywne podejście do tematu.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiadomo że mało ktora apka oprócz benchmarrkow ani 6 a tym bardziej 10 rdzeni nie wykorzystuje.

W rn2 był całkiem inny procek. X20 ma już niższy proces technologiczny stąd niższe zużycie energii. Do tego oled,ktory czarnych pikseli w ogóle nie podświetla.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na razie to w Redmi Pro oraz Redmi Note 4 jest problem z baterią w stanie spoczynku, mam w tej chwili 2 Redmi Pro w pudełkach uruchomione ale nie używane i bez kart sim. U mnie jeszcze i tak nie ma tragedii w porównaniu do innych skarżących się na oficjalnym forum . W obu modelach mam spadek 1%/H na forum niektórzy się skarżą na 2-3%/h . Myślę że przyczyną jest właśnie Helio X20,X25 i nie dopracowany soft pod tego Mediateka. Telefony były na Stable China v7 a teraz na Miui.eu v8 i w obu przypadkach było to samo. Wackelock nie widzi nic co by odpowiadało za spadek i wskazuje 1 % wybudzenia.

Screenshot_2016-09-24-09-29-03-359_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-09-24-09-29-24-160_com.uzumapps.wakelockdetector.pngScreenshot_2016-09-24-09-28-43-010_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-09-24-09-28-50-732_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Snap jest i będzie dobry, ma swoje wady i zalety, a ja nie jestem fanboyem quala, ale lubię go gdyż jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, a tego samego nie można powiedzieć o mediatek. Jakość wykonania procesora, użyta technologia.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Drakoon34 opowiadasz zwykłe głupoty i tyle. Po pierwsze porównujesz całe asortymenty tych firm co jest w ogóle bzdurą. obie firmy robią asortyment budżetowy, topowy itd. który różni się między sobą min przez pryzmat wydajności, grafiki, zużycia energii. Chyba nie sądzisz że w telefonie za 1000 zł Producent wrzucił najsłabszy mediatek? :D

Poza tym qualcomm wypuścił więcej bubli od mediateka. Choćby snap 810 na którym można smażyć jajka.... A który należy do topowej serii SoCów...

Jeszcze żeby xiaomi jakoś się specjalnie przykładało do upgradów androida.... Ale ten aspekt olewa i snapach i na mediatekach.... Zresztą przy miui to nie ma specjalnego znaczenia.

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale podejdź obiektywnie do tematu. Większość sprzętów na mediateku jest nieporównywalnie gorsza od tych na snapdragonie. Co z tego, że wyszło kilka bubli, jeżeli nadal biorąc pod uwagę wady, zalety i wydajność to wciąż góruje qual. Jak widzisz twórcy snapdragona wyciągają wnioski ze swoich błędów i dziś mamy coraz lepsze podzespoły od quala, a tego samego nie można powiedzieć o mediateku.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja właśnie podchodzę do tematu obiektywnie w przeciwieństwie do Ciebie :)

Większość sprzętów na mediateku to są modele budżetowe - dlatego są one gorsze od tych z wyższych półek - a więc droższych.

Twórcy mediateka nie robią bubli dlatego robią gorsze SoC? Uważasz że robią coraz gorsze produkty? Przecież jest inaczej - Idą z duchem czasu i ich produkty też są coraz wydajniejsze.

Nie używasz żadnych argumentów - bo ich po prostu nie ma. Operujesz tylko jakimiś podwórkowymi mitami. Do tego jeszcze zarzucasz mi nieobiektywność...  Chyba trochę hipokryzja nie?

Moja żona używa chińskiego telefonu z mediatekiem od 3 lat firmy która nie jest jakoś specjalnie doceniana. GPS jest w nim idealny, od 3 lat nie było robione z nim NIC. Żadnego przywracania do ustawień systemowych, żadnych wipe itd. A telefon cały czas działa jak nowy, Nic nie muli itd. A przez te 3 lata mediatek zaczął robić o wiele lepsze produkty. Już standardem jest 64 bit, dużo lepsze modemy, anteny, wydajniejsze rdzenie, inny proces technologiczny, szybszy RAM, szybszy flash itd. A ja uważam że jej telefon nie jest wolniejszy od mojego nowego redmi 3S na snapdragonie. Do tego ma lepszy ekran, lepszy gps i lepszy zasięg. 

Pół roku po zakupie tego telefonu kupiłem inny (też na mediateku) już innym, nowszym, lepszym i telefon był jeszcze wydajniejszy. I jest on zdecydowanie szybszy od redmi 3S na nowym snapdragonie... dwuletni telefon na mediateku.

Tak więc SoCe od nich nie są takie złe :) 

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Popatrzcie jak radzi sobie snap808 w mi4c,co robi z baterią. Jedyny ratunek to customy,kernele itp. Taki to snap dobry. Tak naprawdę to qualcolm odbil się dopiero niedawno. Wiadomo pozamiatał 820stką, pokazał że można zrobić dobrego 6rdzeniowca(650 zamiast 808) i dopracowal średnia półkę(616 zamiast grzejącej się 615stki) w 2015 roku w budżetowych i średniej półce dla mnie mtk był lepszy. Mtk6732vs snap410,czy mtk6752vs snap615. W obu przypadkach to mtk wygrywa wydajnością, zarządzaniem energią czy nie przegrzewaniem.

To nie mity, to fakty. X20 nie ma się czego wstydzić

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...