Skocz do zawartości

Dźwięki lock i unlock


radhew

Rekomendowane odpowiedzi

Taka błahostka, jednak lekko irytująca.

Mianowicie po ostatniej aktualizacji zmieniły się dźwięki blokady ekranu i odblokowywania, według mnie na gorsze.

Może i mały szczegół, jednak słyszy się te dźwięki wiele razy dziennie, a poprzednie były śliczne, bardzo przyjemne dla ucha.

Jak mógłbym wrócić do tamtych dźwięków? Jest gdzieś paczka ze starymi audio na internecie żeby podmienić z obecną? Lub jakieś inny sposób, aby powrócić do poprzednich?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona na redmi note 3 pro jakieś 3 miesiące temu miała takie dźwięki jak my teraz, później dali te głośne (u nas jakieś 3 aktualizacje temu) i teraz wrócili do tych co były dawniej. Więc teoretycznie to co jest teraz jest ok, tylko na kilka aktualizacji było głośniej. Ale sam fakt, że nie idzie tego zmieniać jest dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka błahostka, jednak lekko irytująca.

Mianowicie po ostatniej aktualizacji zmieniły się dźwięki blokady ekranu i odblokowywania, według mnie na gorsze.

Może i mały szczegół, jednak słyszy się te dźwięki wiele razy dziennie, a poprzednie były śliczne, bardzo przyjemne dla ucha.

Jak mógłbym wrócić do tamtych dźwięków? Jest gdzieś paczka ze starymi audio na internecie żeby podmienić z obecną? Lub jakieś inny sposób, aby powrócić do poprzednich?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Dziś właśnie zmieniłem u siebie dźwięki z poprzednich aktualizacji. Jeśli chcesz to mogę przesłać Ci pliki i instrukcje, oczywiście zostawimy wiedzę tutaj dla potomnych.

Wysłane faxem™

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pobieramy pliki https://drive.google.com/drive/folders/0B9w3dZJC9EtLQjlCYUl2Y21jcGs

2. Zakładam, że mamy Root'a, więc instalujemy np. ES File Explorer ze Sklepu Play

3. Wchodzimy przez ES File Explorer do katalogu SYSTEM/MEDIA/AUDIO/UI/ i wklejamy tam dwa pobrane pliki (pliki w oryginalnym formacie .ogg) i nadpisujemy je

4. Pojedynczo wchodzimy we właściwości pliku i zmieniamy uprawnienia na rw- r- r- (robimy to identycznie dla obu plików)

5. Zamykamy ES File Explorer, restartujemy telefon i cieszymy się "starym" dźwiękiem odblokowania/zablokowania ekranu.

6.Dziękuję.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zmienić właściwości tych plików? I krok 3 z czwartym trzeba zamienić, bo bez zmiany tych uprawnień nie można przenieść tych plików :]

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Zaznacz plik, w prawym dolnym rogu kliknij "więcej" i "właściwości". Tam masz wiersz "uprawnienia". Ja przeniosłem najpierw pliki, dopiero później nadałem uprawnienia i było ok.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz plik, w prawym dolnym rogu kliknij "więcej" i "właściwości". Tam masz wiersz "uprawnienia". Ja przeniosłem najpierw pliki, dopiero później nadałem uprawnienia i było ok.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Przez jaką aplikację mam wejść żeby była taka opcja? Wchodzę przez explorera, który jest od początku, mam więcej, ale nie ma właściwości i nigdzie indziej żadnej opcji edycji czegokolwiek oprócz nazwy. Pobrałem też innego explorera i również nie widzę żadnej opcji. Potrzebnna do tego jakaś specjalna aplikacja?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jaką aplikację mam wejść żeby była taka opcja? Wchodzę przez explorera, który jest od początku, mam więcej, ale nie ma właściwości i nigdzie indziej żadnej opcji edycji czegokolwiek oprócz nazwy. Pobrałem też innego explorera i również nie widzę żadnej opcji. Potrzebnna do tego jakaś specjalna aplikacja?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Użyj ES File Explorer tak jak napisałem w poradniku.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj ES File Explorer tak jak napisałem w poradniku.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Właśnie go zainstalowałem i w ogóle nie mogę włączyć tam opcji root explorera i nie wyszukuje mi katalogu UI. Wchodzę też w więcej>właściwości i są tylko opcje kopiowania i otworzenia jakiejś sumy kontrolnej pliku bez możliwości zmiany uprawnień.

Pobrałem też menadżera plików i nie mogę ich nigdzie przenieść, a w wiecej> szczegóły mam uprawnienia, ale nie mogę nic edytować.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie już doszedłem do tego, że jednak nie mam...

Nie jestem doświadczony w tych kwestiach i sądziłem, że skoro mam wgrany MIUI global to system musi być zrootowany. Dodatkowo początkowo wygrałem explorera w którym widziałem pliki systemowe, co mnie zmyliło.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...