Skocz do zawartości

Problem z internetem sieciowym (dane)


MaX Zino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem tacie z Ali nowiutkiego Mi4c, gdyż miałem styczność z telefonami Xiaomi i wiem, że jest to sprzęt z dobrymi parametrami i dobrą ceną. Problem zaczął być zauważalny po kilku dniach. Otóż telefon często ma tak, że po naciśnięciu przycisku "Dane" nic się nie dzieje. Wygląda na to jakby przycisk nie aktywował przesyłu. Wówczas nie pojawia się ikona na pasku u góry informująca o korzystaniu z internetu sieciowego. Sprawdziłem, czy pomimo braku ikony wszystko działa, jednak myliłem się. Często wszystko "zaskakuje" po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu przycisku. Czasem jednak są momenty, że nawet reset telefonu nie pomaga. Zapobiegając wszystkim zbędnym pytaniom:

-na fabrycznym ROMie i ROMie EU to samo,
-obecnie wgrany ROM EU,
-sieć Orange,
-karta wymieniana w salonie na nową,
-resetowany APN.

Gdy już "dane" włączą się to wszystko działa, nie gubi połączenia. 

 

 

TL;DR
 

Przycisk "Dane" włączony - brak ikony na pasku informującej o korzystaniu z "danych"; kilkukrotne włącz-wyłącz często pomaga, ale nie zawsze.

 

Liczę na waszą pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 6.09.2016 o 22:46, MaX Zino napisał:

obecnie wgrany ROM EU

Jesli masz na mysli xioami.eu to ok. Wgrales najpierw rom w EDL lub chociaz w fastboot? Najepiej china dev. Pozniej wgrales TWRP a nastepenie xiaomi.eu i finalnie WIPE z internal storage? To jest droga do dzialajacego telefonu pozbawionego bledow/bugow.

Druga sprawa android 5.1.1 ma cos zjebane mialem ten problem na nexus 4 mam sporadycznie na MIUI. Jak nie zalapuje danych przelacz miedzy 2g-3g lub 3g-2g i zalapie, coz tak juz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...