Skocz do zawartości

Wyłącza się po logo MI


SphunaR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem wgrać MIUI Polska. Wszystko było w miarę okej, miałem już komunikat, że bootloader odblokowany. Niestety recovery było po chińsku. Mimo wszystko postanowiłem wgrać nowy system. Po zrobieniu wipe data/cache/system i wgraniu "xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_6.8.18_v8-5.1", a następnie restarcie, telefon zawibruje, pokaże się logo MI, mignie znowu logo i się wyłącza. Do recovery nie da się wejść. Po podłączeniu ładowarki miga czerwona dioda.

Telefon działa w trybie fastboot. Niestety po tym incydencie jest informacja, że bootloader zablokowany. ADB nie widzi telefonu, dlatego nie mogę przełączyć trybu na Download (EDL). Widziałem skrypt pod fastboot do tego, ale en.miui nie działa, więc nie mam także ROMu, żeby wrzucić przez MiFlash.

Ktoś coś poradzi..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie telefonu świadczy o tym, że wrzuciłeś zły soft lecz podajesz dobrą nazwę kodową.

Teraz zrób tak jak piszesz. Przez MiFlash wrzuć rom i powtórzyć całą procedurę upewniając się czy aby na pewno wgrywasz dobry rom.

Romy pod mi flash znajdziesz tutaj

http://en.miui.com/a-234.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co było nie tak, że padł, ale wgrałem ten sam ROM i śmiga.

Oczywiście wcześniej musiałem poczekać do rana aż forum en.miui.com wstanie, pobrałem potrzebne pliki do przejścia w EDL i ROM do MiFlash i po jego instalacji wszystko poszło od kopa.
Mam jeszcze pytanie - jest dostępne TWRP z angielskim? Nie lubię nie być przekonanym w 100% w tym, co robię, a jeszcze może się przydać.
Jeszcze jedno - znajdę gdzieś jakieś ciekawe mody do tego telefonu?

Dziękuję za wiadomość,
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mlodyrwsofficial napisał:

Witaj @SphunaR, mam identyczny problem. Próbuje zainstalować przez MiFlash ale nie wiem który rom wybrać na tej stornie: http://en.miui.com/a-234.html . Przy każdym jest podana informacja że jest to dla normalnej wersji soft, nie dla wersji PRO. Którą z nich wybrałeś?

Redmi Note 3 Qualcomm.

To jest nasza wersja

Edytowane przez pawel924
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam podobny problem wisi mi na logo MI .Wszystko pięknie ale przy instalowaniu rooma tgz przez Mi Flash dochodzi tylko do połowy, max 12s i mam  błąd w instalacji

ktoś coś?

rom tgz  na dysk C należy ściiągać programem a jeśli tak to jakim

Edytowane przez janusz_zed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo, dobrze że znalazłem plik bat który zmienia przejście z fastboota do edl, bo bez tego była lipa, miflash nie rozpoznawał telefonu jako com, tylko jakies cyferko-literki.

Niestety kilka prób wgrania miui polska kończył się tak samo, czyli wisi na logo MI, wersja softu na 100 % dobra. Jako ciekawostka, ta operacja (wgranie miui polska) powoduje usunięcie TWRP, Kilka razy operację powtarzałem wgrywanie miui polska, z wipe przed i po wgraniu softu, bez wipe, z rootem i bez roota. A jest gdzieś miui polska w wersji TGZ ? przez miflasha można by było wgrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...