Skocz do zawartości

Szybko zżera m się bateria


Lucassik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Smartfon (Redmi Note 3 Pro 3/32) posiadam od kilku dni. Bateria mi zeszła o około 20 punktów procentowych w ciągu nocy, gdy nic nie robiłem. Została ona naładowana do 100%, zostawiona na noc, po czym było 98%, więc wszystko w porządku. Kolejne noce to bateria mi spadała z 60%, na około 40% oraz z 50% na około 30%. W użyciu baterii najwięcej zjada System Android oraz Android, bo "na głowę" ponad 30%. Włączyłem jakieś oszczędzanie energii, ale bardzo niepokoi mnie to, że system tyle zjada w ciągu nocy. Jakieś porady, co mogę zrobić, aby spadek baterii nie był taki ogromny - nawet w ciągu dnia bateria spada, gdy nic nie robię. 

Prosiłbym o pisanie "normalnym językiem" bowiem niezbyt ogarnięty jestem w tej tematyce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie smarfon nie śpi (nie wchodzi w deep sleep). Zmiana softu pewnie pomoże, tyle że nie wiem jaką masz wersję softu, bo to przecież ciężko napisać...

Oczywiście nie jest pewny, domniemywam tak tylko, bo taki problem występuje najczęściej u posiadaczy tego telefonu.

Edytowane przez Konradol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, telefon odłączyłem dzisiaj koło godz. 11:30 a już koło 17 bateria zjechała do 50%, telefon leżał nieużywany. Patrząc w ustawienia i informacje od baterii najwięcej zużywa ja system android i android os. Pojawiło się to jak przeszedłem z MIUI Global na system od MIUI Polska, wersja 6.8.11. Jakieś rady? Czy pozostaje jedynie opcja ponownego przeflahowania telefonu?

Edytowane przez Zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, telefon posiadam od kilku dni, od razu po wyciągnięciu z pudełka telefon miał soft w wersji global stable 7.1 (dalej nie pamiętam numerków), poklikałem na nim kilka godzin, po czym naładowałem do 100%, przez cały dzień bezczynności bateria potrafiła pożreć tylko jakieś kilka % (od czasu do czasu odblokowywanie ekranu), poźniej pobrałem najnowszą wersje global stable z en.miui.com, ale tylko po to żeby już odblokować bootloader MiFlashUnlockiem, bo na poprzedniej wersji nie mogło zweryfikować urządzenia (chociaż mogło to być przez to że sterowniki nie mogły być znalezione, po czym zainstalowałem MiPCSuite i odblokowałem już pomyślnie). Pozniej wiadomo, TWRP i instalacja MIUI v8 od xiaomi.eu. Tutaj po pół godziny idzie jakieś 5% przy nie robieniu niczego na telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Dawiducik napisał:

Mam podobny problem, telefon posiadam od kilku dni, od razu po wyciągnięciu z pudełka telefon miał soft w wersji global stable 7.1 (dalej nie pamiętam numerków), poklikałem na nim kilka godzin, po czym naładowałem do 100%, przez cały dzień bezczynności bateria potrafiła pożreć tylko jakieś kilka % (od czasu do czasu odblokowywanie ekranu), poźniej pobrałem najnowszą wersje global stable z en.miui.com, ale tylko po to żeby już odblokować bootloader MiFlashUnlockiem, bo na poprzedniej wersji nie mogło zweryfikować urządzenia (chociaż mogło to być przez to że sterowniki nie mogły być znalezione, po czym zainstalowałem MiPCSuite i odblokowałem już pomyślnie). Pozniej wiadomo, TWRP i instalacja MIUI v8 od xiaomi.eu. Tutaj po pół godziny idzie jakieś 5% przy nie robieniu niczego na telefonie. 

Jaka wersja MIUI 8? Prawdopodobnie jak pisze kolega Konradol nie przechodzi w deep sleep.
Zainstaluj 6.8.11 tam deep sleep było OK

Edytowane przez Seba5120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną kartę SIM

Telefon jak naładuję w ciągu dnia, zjadę do około 70% to budzę się i na przykład dzisiaj było już 40%

Wersja MIUI to Global 7,3

Zainstalowanie apki DS Battery Saver coś pomoże? Generalnie w użycie baterii coś tam można włączyć, tylko że jak zaczynam z czymkolwiek kombinować to dobrze się to nie kończy.

 

14114651_1085803221511982_1296800729_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Seba5120 napisał:

Jaka wersja MIUI 8? Prawdopodobnie jak pisze kolega Konradol nie przechodzi w deep sleep.
Zainstaluj 6.8.11 tam deep sleep było OK

No właśnie posiadam 6.8.11 od Miuipolska, na wcześniejszczej wersji ktorą miałem czyli Global było wszystko ok. Zrobiłem tylko odblokowanie bootloadera, wgranie recovery i systemu  z MIUIPolska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam to samo co koledzy wyżej parę dni temu kupiłem telefon i przez noc potrafi pobrać kilkanaście procent bateri i pisze że deep sleep było paręnaście minut lub parę godzin po restarcie ładnie się załącza deep sleep ale po jakimś czasie znów to samo. Soft 7.3.7.0 android 5.1.1

 

Screenshot_2016-08-25-20-53-36_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez madmax86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...