Skocz do zawartości

Pomoc z wyborem softu


g3rsu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Xiaomi Redmi Note 3 Pro to mój pierwszy telefon z systemem miui. Dostałem go chyba z wersją global i zaktualizowałem ją w ustawieniach do wersji MIUI 8 Global 6.8.11 Beta. Powiedzcie mi jaki system jest lepszy, ten global co teraz mam czy miui polska? I jaką wersję najlepiej wgrać? Zależy mi aby miała jak najmniej błędów i dobrze trzymała na baterii bo ta chyba kiepsko trzyma. Dobrze by było aby była to w miarę świeża wersja. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to najnowszy Global Dev. Czyli najnowsza wersja beta Miui 8. Jeżeli chcesz najlepszy czas na baterii i stabilność to najnowszy Global Stable Miui 7 lub MiuiPolska bazująca na China Stable. Jednak ja bym został na tym systemie, jeżeli nie masz z nim większych problemów a nie potrzebujesz roota. Ta wersja nie zawiera już wielu błędów. To moja prywatna opinia, ale większość osób na forum sobie chwali. Poczytaj opinie, najwięcej narzekań jest na czas pracy baterii choć właśnie na tej ostatniej wersji został mocno poprawiony.

EDIT:

Ja używam miui polska bazującego na najnowszym devie więc może być on trochę lepiej zoptymalizowany i bazuje na chińskim wydaniu więc sam musisz ocenić czy jesteś zadowolony z obecnego softu. Jak nie chcesz się bawić to polecam Ci Miui 7 tak jak pisałem najnowszy Global Stable albo miui polska.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poczytaj opinie, najwięcej narzekań jest na czas pracy baterii choć właśnie na tej ostatniej wersji został mocno poprawiony."

Bzdury. Mam ten telefon od Global dev 6.5.19 do aktualnego 6.8.11.

Najlepiej trzymała w moim przypadku na MIUI 7 i na jednej wersji MIUI 8 - 6.7.21 (około 11-12h na włączonym ekranie).

6.8.11 to porażka pod względem baterii wg mnie, dlatego czekam do 19.08 na nową wersję. Jeżeli nic pod tym względem nie poprawią, to cofam do 6.7.21.

Edytowane przez Konradol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo u mnie trzyma lepiej. Zresztą dużo osób też zauważyło poprawę na ostatnich dwóch wersjach. Wiadomo i każdy to wie, że bateria najlepiej wypada na Miui 7, w końcu to stabilne wydanie i każdy kto się nie zna i nie lubi grzebać niech na nim siedzi. Choć mi takich wyników jakie tu padają nie udało się osiągnąć na żadnej wersji, i tak telefon ładuje codziennie i jestem zadowolony z Miui 8. Pod każdym prawie wątkiem przewija się ta wieczna dyskusja o baterii. Ja mogę dodać tyle, że wersja wstecz poprawiła nie wchodzenie telefony w deep sleep przy korzystaniu z czytnika linii papilarnych. Teraz wszystko hula. System je po prostu więcej baterii i dlatego telefon gorzej trzyma ale MOIM ZDANIEM trzyma tyle, że nie można nazwać tego złym wynikiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, dzięki wam wszystkim. Jak kupiłem tel to miałem Miui 7 ale zaktualizowałem na drugi dzień do Miui 8 i w sumie ta 8 bardziej chyba mi się podoba, w sumie z 7 mało korzystałem. A jeszcze mam takie pytanie, skąd ściągnę te wszystkie wersje softów o których mówicie? Wgram je normalnie w ustawieniach aktualizacji? I czy przy przechodzeniu z 7 na 8 bądź przy różnych wersjach tej samej nakładki trzeba wykonywać ustawienia fabryczne? W sumie do tej wersji którą mam wgraną teraz nie mam zastrzeżeń tylko jedynie co to zdaje mi się że krótko trzyma na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Miui Polska lub na oficjalnej stronie Miui w dziale download. Nie trzeba używać ustawień fabrycznych ale jest to zalecane. Jak aktualizujesz przez systemową aplikacje (z pliku, nie OTA) to sama już robi ustawienia fabryczne. Jak chciałbyś Miui Polska i inne customy to potrzebujesz TWRP w którym sam decydujesz czy resetujesz czy nie, ale jest to zalecane.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo ja przeszedłem z MIUI 7 na 8 właśnie z powodu baterii. Trzymała ok 5h na 30% jasności, w nocy spadało jakieś 20%.

Na 8 jest podobnie, w nocy schodzi 5%, ale bateria trzyma podobnie, więc już się pogubiłem :D

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...