Skocz do zawartości

Usługi Google play drenaż baterii


cort06

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zauważyłem, że usługi Google play drenuja baterie. Dodatkowo zajmują aż ponad 1 GB danych... Opcja czyszczenia danych aplikacji nie aktywna. Chciałem wyłączyć kilka usług przez apke disable service, ale nie da się... Ktoś moglby pomoc? Telefon po całkowitym wipie.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edit: są to np GPS location provider, alarm manager, context manager wakelock, net_scheduler itp... Masakra jakaś... Szukam w necie, że problem występował kiedyś w 2015 roku... Co z tym zrobić? Wersja usług aktualna. Automatyczna aktualizacja apek wyłączona, menedżer urządzeń google w administratorach też wyłączony.

Edit: dzisiaj pojawiły się Nip'y wszelakie...

Edytowane przez cort06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że powoli wiem o chodzi... Najwięcej zamieszania robił ten menedżer lokalizacji który jest aktywny w administratorach urządzenia. Chodzi o tą funkcję, że możemy z poziomu komputera namierzyć i zablokować telefon. Wyłączenie tej opcji powoduje drastyczny spadek drenażu...

Teraz mam pytanie jeszcze ktoś wie, gdzie mogę znaleźć listę za co każda usługa Google play osobno odpowiada? Szukałem ale nigdzie na podobnego nie znalazłem.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MI3 16GB  z 5.12.17 i jakiś miesiąc temu miałem ten sam problem, standardowo mam ok 1,5GB wolnego miejsca, aż pewnego dnia rano zobaczyłem komunikat o braku miejsca co mnie zdziwiło, wszedłem do menagera plików a tam 0,00B wolnego miejsca czyli totalnie nic, nie mogę zrobić zdjęcia ani wejść w Dolphin Browsera itd, zacząłem węszyć i okazało się że tą ogromną wartość danych aplikacji mają Uslugi Google Play właśnie, nie da się zatrzymać ich działania ani wyczyścić danych, podpiąłem więc telefon do komputera, usunąłem maksymalną ilość zdjęć itd, tak, żeby dało się wrzucić paczkę z aktualizacją, zrobiłem wipe cache, instal update.zip, po uruchomieniu jeszcze coś powyrzucałem i rozmiar danych spadł do ok 400MB. I tak się utrzymywał, więc myślałem, że coś się wykrzaczyło w systemie i to pomogło.

Aż do dziś, znów nie mam miejsca na telefonie i podobnie duży rozmiar danych usług google play, oprócz tego ostatnio jakieś 2-3 razy miałem sytuację opisywaną w innym wątku, czyli idę spać z 90% baterii, po 6h budzę się z telefonem rozgrzanym chyba do 70 stopni i 10% baterii, gdzie użycie baterii najwięcej pokazywało właśnie usługi google play, lub sklep play, a w pasku powiadomień "Sklep Play szukanie GPS".

Czy ktoś miał podobnie, albo ma pomysł jak to zwalczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winą tego, że nie możesz zatrzymać aplikacji, ani wyczyścić jej danych jest właśnie omawiamy przeze mnie wyżej menedżer lokalizacji. Wejdź w ustawienia > urzędzenie > prywatność > administatorzy urządzenia i go wyłącz. Teraz możesz wejść w aplikacje i usunąć dane aplikacji usługi google play. Po wyłączeniu tego menedżera aplikacja nei powinna gromadzić aż tyle danych.

 

W sumie to już nie wiem o co chodzi z tymi usługami. Ja z kolei mam wersję systemu 5.11.13, a usług najnowszą dostępną. Ale u mnie narazie po wykonaniu tych zabiegów wygląda ok. Dodatkowo wyłączyłem usługi związane z: ads, analytics, games, fitness, gtalk, help, kids, plus,

Nie mogę tylko jeszcze sobie poradzić z ilością wybudzeń przez net_scheduler, nlp i context manager wakelock... Ktoś wie za to co odpowiada jaka usługa jest do tego przypisana i czy potrzebne? W internecie odpowiedzi szczątkowe.

Zrobiłem jeszcze jeden full wipe. Zauważyłem, że dopóki nie dałem dostępu do lokalizacji aplikacjom Google to bateria trzyma za***iście... Aż boję się klikać w ten komunikat

d6ce97b40acecb6b1f51ead8943e00c1.jpg że wcześniej aplikacje Google miały czy tam nie miały dostępu do lokalizacji i czy włączyć go teraz...

Czyli mamy winowajce. Usługi Google i ich dostęp do lokalizacji. Tylko teraz jak temu zaradzić. Może@acid się wypowie?

Edytowane przez cort06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Telefon posiadam od pół roku i zazwyczaj na jednym ładowaniu SoT wynosił ok. 6-7 h, ostatnimi czasy wynik spadł ten niestety do poziomu ok. 3h. Wydaje mi się, że główną przyczyną jest ogromne zużycie baterii przez Usługi Google Play (szczególnie przy łączeniu pod 4g), co wcześniej nie występowało. W przypadku telefonu bez roota jest jakieś inne rozwiązanie niż przywrócenie do ustawień fabrycznych (odłączenie się od usług google nie wchodzi w grę; tak samo wersje developerskie itd.)? W "Administratorzy urządzenia" odznaczyłem "Menedżer urządzeń Android", ale nie za wiele to pomogło. Ten problem dziwi mnie tym bardziej, że w ostatnich dniach nic nie instalowałem.

 Z góry dzięki za pomoc.

Screenshot_2017-06-15-03-39-44-999_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-06-15-03-41-04-938_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...