Jump to content

Przeznaczenie całej wbudowanej pamięci dla systemu

Recommended Posts

Nie można tak zrobić. 4GB to nie jest pamięć, którą sobie można przydzielać gdzie chce. Te 4GB jest podzielone na partycje w tym 1GB na /data, reszta /system, /cache i inne.

Na apki jest 1GB i tyle. Aczkolwiek na naszym porcie jest podmianka czyli widoczna jest karta SD jako główna (jeśli ją podłączysz). I tam będą się instalować ewentualnie dane gier czy aplikacji które przechodzą na /sdcard.

Z tego co zauważyłem w każdym mediateku da się to zrobić i bardzo mnie zaskakuje Twoja odpowiedź.

Chodzi konkretnie o zmodyfikowanie plików EBR romu w formacie do flashtoola. Ruskie z 4pda np. do Zopo ZP810 mają moda. Niestety ja takich manewrów się nie podejmę.

Chwila ale coś mi się wydaje, że dobrze powiedziałem. Pytałeś o przeznaczenie 4GB na system i apki? Niby jak to sobie wyobrażasz? Przecież cała pamięć Hongmi to 4GB. Jak to zrobisz na /data i /system to skąd weźmiesz 2GB na podstawowe potrzeby systemu? Z tego co widzę, to jest możliwość repartycji jak to widziałem w MI-2. Akurat Hongmi ma ogromną partycję ok 800MB na /system co jest marnotrawstwem bo MIUI zajmuje tam może 300. W MI-2 /system ma tylko 530MB. Tak więc przy repartycji Hongmi (np. z użyciem gparted) dało by się wziąć np. 300MB z /system i dołożyć do /data. Tak to można zrobić. Znaczy teoretycznie bo jak dla mnie to kompletny bezsens. Hongmi ma 1GB na apki + SD (bo w porcie MIUIPolska SD jest podczepione jako /sdcard więc na apki na sd jest tyle ile masz karty SD a nie 800MB). A jak ktoś chce więcej na /data to kupuje lepszy sprzęt np. MI-2/MI-3.

Właśnie o coś takiego mi chodziło. Żeby cała pamięć wbudowana była do dyspozycji systemu (tj. na system sam w sobie - ile tam potrzebuje i resztę na apki).

Gparted to masz na myśli tego z livecd? Po prostu podłączam telefon i mogę repartycjonować jak mi pasuje?

Nie wiem dokładnie jak to się używa ale to chyba idzie przez adb i tam się odpala gparted (więc w terminalu). Ja zostawiam ten temat. Nie ma co w tym grzebać. Jest 1GB na apki i to wystarczy dla przeciętnego użytkowania.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...