Skocz do zawartości

Nie działające przyciski


liseq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj mam taki problem że przestały mi działać przyciski home i przycisk opcji w moim Redmi Note 2 Prime. Działa tylko przycisk wstecz. Jak sobie z tym poradzić i czego jest to wina? Pewnie wyświetlacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witajcie, jeżeli popełnie jakiś błąd liczę na Wasze wsparcie, a nie negatywne komentarze. Uwierzcie mi użyłem niejednoktotnie funkcji szukaj. WIęc tak zacznę od początku:

- najpierw zaczęły "wariować" klawisze te trzy na dole co są dotykowe

- później przestały działać, a że mój syn korzystał z telefonu myślałem że mu spadł, więc rozkręciłem telefon myślałem, że rozpieła sięjakaś taśma... no niestety nic podobnego. Później poszukałem i przeczyałem że trzeba wymienić lcd... Mówię ok, ale najpierw zrobiłem factory reset... ale do końca nie wiem czy dobrze - pomożecie?

Uruchomiłem teleon w trybie power i + pojawiło mi się:
TWRP MIUI POLSKA 3.0.0-0 wcisnąłem:

wyczyść, potem zawansowane i zaznaczyłęm pamięć podręczną system pamięć podręczną art/dalvika,dane karte etc.

potem formatuj dane i dałem yes.

 

Jak uruchomiłem telefon normalnie to tylko świecie mi ikonka MI i nic się nie dzieje.... POMOCY!!!! co mogę teraz zrobić i jak co może mi pomóc żeby te 3 klawisze z dołu działały.

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wyczyściłeś system, to musisz go wgrać. Wrzuć na pamięć paczkę zip z systemem i wgraj przez TWRP.

Temat był już parę razy poruszany i różnego rodzaju formaty nic nie dały, podobno to jest usterka fizyczna i potrzeba jest wymiana panelu, ale żadna z osób, które miały taki problem, nie napisała jak się to skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran kosztuje około 22-25$ z przesyłką z Chin, oczywiście mówię o wersji z ramką, diodami i całą resztą, żeby nie trzeba było kleić, a wymiana to jakieś pół godziny roboty. Minus to czas dostawy. Jeśli ktoś ma trochę czasu i zdolności manualnych, to bez problemu ogarnie temat. Nie wiem jaka jest teraz wartość Redmi Note 2 na rynku wtórnym, ale mimo wszystko warto go sobie samemu naprawić, żeby był jako zapasowy, zabawka, bądź odtwarzacz multimediów (np. do radia internetowego). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...