Skocz do zawartości

Sprzedawca Bioconsortium, czy ktoś kupował?


Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, kawq napisał:

Cześć, chciałbym kupić ten telefon :

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3-16gb-menu-pl-szklo-etui-24h-z-pl-i6339775720.html

Czy ktoś kupował u tego sprzedawcy?

Ależ ludzie są naiwni...

155 komentarzy. Tylko. To już powinno być zastanawiające. Druga rzecz, adres firmy:

Bioconsortium LTD

220C Blythe Road

W14 0HH London

W razie czego, to co? Wyślesz zwrot czy telefon na naprawę do Londynu? Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kawq, musisz właśnie zwracać uwagę na lokalizację sklepu i sprawdzić czy mają na internecie swój sklep. Wtedy będziesz miał wystarczające rozeznanie czy wysyłka jest rzeczywiście z Polski. Na allegro telefony są tańsze o 100zł od produktów ze sklepów polecanych na miui polska, ale większość z nich nie ma serwisu w Polsce, więc musisz liczyć się z tym, że jak telefon się zepsuje, to sobie poczekasz na jego naprawę/wymianę.

Sam w piątek zakupiłem telefon w jednym z polecanych tutaj sklepów (nawet ten sam model na który ty masz chrapkę). Trochę żal, że się przepłaciło, ale jednocześnie ma się pewien komfort, że w razie czego można liczyć na stosunkowo szybką pomoc.

Ze sklepów na allegro, które mają tanie Xiaomi ten wygląda na sensowny: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3-2-16gb-na-stanie-fatura-vat23-zpl-i6177747167.html
Chociaż ich sklep stacjonarny zajmuje się sprzedażą trampolin xD http://www.twoja-trampolina.pl/
Ale jak udzielają 12-miesięcznej gwarancji z serwisem w Polsce, no to muszą się z tego wywiązać.

Edit: Chociaż po dalszym śledztwie, zauważyłem, że DCC Trade ma trzy różne konta, z których sprzedaje telefony Xiaomi. W każdym inne ceny, link powyżej prowadzi do najtańszego konta. Trochę niefajne zagranie, ale w sumie przecież to biznes, więc sztuczne tworzenie droższej konkurencji to dla allegrowiczów chleb powszedni.

 

 

Edytowane przez paviu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem od nich redmi 3 na Allegro, w opisie jest 24h wysyłka z polski,  telefon zamówiłem w weekend a dziś już jest środa i telefonu lub informacji o wysyłce brak, pisałem ze sprzedawcą ale gra na czas i ciągle zbywa. Mam wrażenie że zakończy się to zwrotem i sprawą do allegro, to już drugie redmi 3 które muszę odesłać, pierwsze również z allegro które po aktualizacji zgubiło imei. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Jakubski Ja też kupiłem od nich telefon niedawno. Przyszedł po dłuższym czasie niż było w opisie. Wszystko było ładnie i pięknie do czasu, kiedy próblawałem włączyć lite mode i komórka się nie chciała włączyć po restarcie. Teraz proszę ich o pomoc. Piszę też o gwarancji, ale na razie omijają temat.

Jak było u Ciebie, czy coś sie wyjaśniło? Czy sprawe kierujesz do Allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon doszedł też po długim czasie do jego jest to redmi 3s a nie 3, nie wiem czy żałować czy się cieszyć, ja od razu zmieniłem rom na miuipolska , xposed i root , ta opcja o której mówisz nawet nie wiem gdzie szukać i co ona robi?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miły sprzedawca, kontakt bezproblemowy, telefon przyszedł taki jak miał przyjść Redmi 3S 3/32 dołaczone silikonowe etui i szkło hartowane jedno i drugie jakiegoś krzaczkowatego producenta, ale na start więcej nie potrzeba. Wysyłka z Polski w dobrym tempie. Telefon zakupiony 16.08. Rom śmieciowy Global 6.716.16, ale MIUI8 , a nie jak w opisie MIUI7.3 z językiem polskim na poziomie 60%? Ogólnie sprzedawce mogę polecić, zastrzeżeń nie mam żadnych, dostałem to za co zapłaciłem, a system prędzej czy później pójdzie do wymiany. :-D

Nadanie przesyłki 2016-08-17 11:46 UP Rumia 4
Wysłanie SMS dla przesyłki 2016-08-17 12:49 SYSTEM
Wysłanie przesyłki 2016-08-17 15:10 UP Rumia 4
Nadejście przesyłki 2016-08-17 16:17 UP Gdynia 2
Wysłanie przesyłki 2016-08-17 17:10 UP Gdynia 2
Nadejście przesyłki 2016-08-17 18:42 WER Pruszcz Gd.
Wysłanie przesyłki 2016-08-17 21:58 WER Pruszcz Gd.
Nadejście przesyłki 2016-08-18 08:29 WER Kraków
Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2016-08-18 09:07 WER Kraków
Przekazanie przesyłki do doręczenia 2016-08-18 10:09 WER Kraków
Doręczenie przesyłki 2016-08-18 18:14 WER Kraków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem miesiąc temu, telefon miał syfiasty rom, nie działały sms, podesłany do naprawy po telefonicznym uzgodnieniu. Telefonu nie odebrali i zawrócił, kontakt telefoniczny jest ale średni... Telefon wysyłam jeszcze raz do naprawy po powrocie z urlopu i zobaczę co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2016 o 23:54, vanyrno napisał:

Miły sprzedawca, kontakt bezproblemowy, telefon przyszedł taki jak miał przyjść Redmi 3S 3/32 dołaczone silikonowe etui i szkło hartowane jedno i drugie jakiegoś krzaczkowatego producenta, ale na start więcej nie potrzeba. Wysyłka z Polski w dobrym tempie. Telefon zakupiony 16.08. Rom śmieciowy Global 6.716.16, ale MIUI8 , a nie jak w opisie MIUI7.3 z językiem polskim na poziomie 60%? Ogólnie sprzedawce mogę polecić, zastrzeżeń nie mam żadnych, dostałem to za co zapłaciłem, a system prędzej czy później pójdzie do wymiany. :-D

Nadanie przesyłki 2016-08-17 11:46 UP Rumia 4
Wysłanie SMS dla przesyłki 2016-08-17 12:49 SYSTEM
Wysłanie przesyłki 2016-08-17 15:10 UP Rumia 4
Nadejście przesyłki 2016-08-17 16:17 UP Gdynia 2
Wysłanie przesyłki 2016-08-17 17:10 UP Gdynia 2
Nadejście przesyłki 2016-08-17 18:42 WER Pruszcz Gd.
Wysłanie przesyłki 2016-08-17 21:58 WER Pruszcz Gd.
Nadejście przesyłki 2016-08-18 08:29 WER Kraków
Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2016-08-18 09:07 WER Kraków
Przekazanie przesyłki do doręczenia 2016-08-18 10:09 WER Kraków
Doręczenie przesyłki 2016-08-18 18:14 WER Kraków

Nieprawda. Nie dostałeś tego, za co zapłaciłeś. Zapłaciłeś za telefon z określonym systemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Heb89 napisał:

ja kupiłem miesiąc temu, telefon miał syfiasty rom, nie działały sms, podesłany do naprawy po telefonicznym uzgodnieniu. Telefonu nie odebrali i zawrócił, kontakt telefoniczny jest ale średni... Telefon wysyłam jeszcze raz do naprawy po powrocie z urlopu i zobaczę co i jak. 

 Żeby działały SMS'y trzeba było pomanewrować w Uprawnieniach i wszystko hula. Nie trzeba od razu odsyłać do naprawy... Syfiasty rom zawsze można zmienić.. kupując Xiaomi trzeba chęci na zabawę ze zmianami softu aktualizacjami itp.

Xiaomi to nie smartfon, to styl życia :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem u nich Redmi 3, otrzymałem Redmi 3s.

Szkło na ekran i etui silikonowe w komplecie - bez zastrzeżeń.

Szybka wysyłka. Faktura z UK.

Zainstalowany MIUI Global, zamiast MIUI Polska jak w opisie.

Niemniej jednak, można uznać za udany zakup.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dopiero dostałem od nich telefon z naprawy, uceglony, z notką, że sam go popsułem a nawet nie podłączałem go do kompa. Na tym forum wyczytałem, że trzeba roma zmienić bo sms nie chodzą, ale sam nie chciałem tego robić skoro mam telefon na gwarancji, ale co mi z tego przyszło? Odesłali mi po 2 miesiącach cegłę, która nie reaguje na ładowarkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czego klient spodziewa sie po firmie ktora sie nazywa bioconsortium co sugeruje jakies biotechnologiczne(?)/biomedyczne czy jakkolwiek inne konsorcjum nie majace nic wspolnego z telefonami?:) Tak samo podobnie dziala sklep malenstwo pl czy jakos tak ktorych dzialka bylo/jest calkiem inna branza.

Co do ilosci komentarzy ja akurat tez zaczynalem jakis czas temu i kazda firma jakos kiedys zaczyna tak samo Pan lub kto inny kiedys zaczynal studia potem je konczyl i chcial miec upragniona prace i slyszal a gdzie doswiadczenie i odprawial z kwitkiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...