Jump to content

Aktualizacja do MIUI Stable V7.5


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Na samym wstępie chciałby wszystkich zaawansowanych użytkowników forum przeprosić za kolejne, zapewne bardzo dokładnie wyjaśnione już pytania od laika. Chciałby, aby ktoś z użytkowników potwierdził tylko mój plan postępowania w celu zaktualizowania telefonu. Jest to obecnie mój jedyny działający smartfon i nie chciałbym go uwalić. Już kiedyś bawiłem się w romowanie telefonu i według instrukcji z XDA-Developers wgrałem którąś wersję roma WajkUI na stareńką Motorolę Defy. 

Chciałbym mój Mi3 zaktualizować do najnowszej wersji Stable od XIAOMI.EU. Aktualnie posiadam na swoim telefonie ROM MiuiPolska 5.9.1. Niestety telefon kupiłem używany i nie wiem w jaki sposób został on na niego wgrany. Zakładam, że w takim wypadku Bootloader mam odblokowany. Posiadam aplikację Aktualizację, wgrane MiRecovery, a po w ciśnięciu jednocześnie przycisku głośności w dół i przycisku power wyświetla się Fastboot, jednak nie jest napisane jaka to wersja czy coś innego. Po przeczytaniu kilku tematów wywnioskowałem następujący plan działania, gdyby coś było nie tak, prosiłbym o korektę.

1. Wgrywam TWRP_cancro z tego linku https://www.androidfilehost.com/?fid=24421527759888017 poprzez Aktualizacje,

2. Instaluję ROM MIUIPolska cancro 5.12.17 przez Aktualizację. Uruchamiam telefon ponownie i szybko przechodzę przez konfigurację,

3. Instaluję ROM Stable z tego linku https://www.androidfilehost.com/?fid=24591020540823134 również przez Aktualizacje, uruchamiam telefon i przechodzę przez konfigurację, a następnie instaluję poprzez TWRP dodatki MIUIPolska dla android 6.0 i ew. SuperSU.

Czy wszystko się zgadza?

Na jakim etapie wykonać ewentualne "full wipe all data" jeżeli wszystkie ważne dla mnie dane i tak już z telefonu sobie skopiowałem, a chciałbym wykonać jak najczystszą instalację?

Czy istnieje wersja Stable przygotowana wyłącznie przez MIUIPolska, czy Xiaomi.eu to jedyna "ulepszona" wersja standardowego stable?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i porady dla początkującego. Liczę na Waszą wyrozumiałość. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

tu masz fajnie opisane. na pewno musisz zainstalować aktualizacje lączącą partycje w jedną. pozniej mozesz instalowac wersje 7,

wipe robisz przed instalowaniem docelowej aktualizacji, tyle ze jak zrobisz all to ci również zniknie wgrana do pamięci aktualizacja .zip którą będziesz chciał instalować

Link to post
Share on other sites
  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...