Skocz do zawartości

Szyfrowanie Mi5


JusTQL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

cytując post @GarryMoveOut proszę o odpowiedź dotyczącą Mi5 i jego szyfrowania.

1. "Proces szyfrowania jest nieodwracalny" - i co w związku z tym?

2. Gdy zaszyfruje urządzenie czy dalej będę mógł aktualizować przez TWRP?

3. Czy prędkości zapisu i odczytu znacznie z maleją? Czy będzie to mocno odczuwalne?

4. Czy jest coś o czym powinienem wiedzieć zanim to zrobię  ?

5. Czy bateria szybciej się rozładowuje?

6. Szyfrowania dokonuje procesor czy jest do tego wydzielony jakiś dedykowany układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie można odszyfrować systemu plików bez wymazania całej zawartości
2. Nie wiem, raczej nie bo nie będzie widział partycji /data do wczytania zipa
3. Nie jest to zauważalne
4. No w sumie to to z punktu 1.
5. Nie, a jeśli nawet, to tego nie czuć
6. Procesor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To w związku z tym że jak zapomnisz hasła to jesteś w kropce bo danych nie odzyskasz, albo jak coś się uszkodzi to nie da rady przywrócić danych. 
2. Jeśli TWRP obsługuje szyfrowanie to zanim przejdzie do montowania partycji to poprosi o hasło na początku. Wtedy można w zasadzie normalnie działać po wpisaniu hasła aczkolwiek ja bym się bał ryzykować :P Z resztą te tutejsze TWRP z tego co pamiętam takiej magii nie obsługują. 
3. Jakoś znacząco nie spada ale różnica jest. Te jakieś 5% wydajności przy odczycie/zapisie odpadnie zapewne...
4. Tak. Że zapewne w MIUI Polska takie szyfrowanie zwyczajnie nie działa albo ja tego nie potrafię włączyć u siebie na tym ROMie :/ Generalnie zamiast procesu szyfrowania dostaje restart fona albo restart do zwiechy... Bez szału generalnie...
5. Nie zwróciłem uwagi, różnica raczej pomijalna
6. W procku może być sprzętowe wspomaganie szyfrowania przez co cały taki proces i działanie nie żre baterii jak porąbane i nie mieli w głównych wątkach procesora więc profit. Teraz każdy nowy SoC ma albo typowo sprzętowe szyfrowanie (nowe Snapdragony) albo bardzo cwaną hybrydę (Mediateki) a więc nie ma co się martwić że jakieś niedoróbki większe są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...