Skocz do zawartości

Nie moge wysylac SMSy


Czakalli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupilem pare dni temu telefon xiaomi note 3 pro, ogolnie wszystko OK, ale nie moge wysylac z niego smsy z podstawowej karty. Pierwsze 2-3 smsy po uruchomieniu poszly bez problemu, teraz za kazdym razem dostaje informacje "SMS nie został wyslany". numer na abonament w Plus.

Versja ROMu: MIUI Global 7.3 stable 7.3.6.0

SMSy przychodza bez problemu na obie karty

co do tej pory sprawdzilem:

1. Numer servisowy smsc jest poprawy +48 601 000 310 ; usuwalem dopisalem jeszcze raz sam, bez skutku

2. z drugiej karty sim w Orange, smsy wysylaja sie poprawnie (problem wystepuje bez drugiej karty rowniez)

3. jak przekladam karte do starego telefonu, moge z niego wysylac smsy bez problemu - wiec nie jest to problem z karta/pieniedzy na konce itd.

4. zainstalowalem hangouts, dalem potrzebne uprawienia, nie da sie wysylac

5. sprawdzilem uprawienia aplikacji messanger oraz hangouts, wyglada OK, wylaczylem permission manager'a tez i bez skutku.

Google: wszystko zwiazane z smsc.

Ktos mial podobny problem? Jakies pomysly? - nie chcialbym caly ROM od nowa zainstalowa na nowy tel, choc moze byc to jedyna opcja.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Czakalli napisał:

Ktos mial podobny problem? Jakies pomysly?

Niestety, patrząc na to, jak szczegółowo wymieniasz i opisujesz wypróbowane opcje, pozostaje Ci tylko zrobić wipe all czyli reset systemu. Jeśli to nie pomoże, spróbuj z innym ROMem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mrosi napisał:

Niestety, patrząc na to, jak szczegółowo wymieniasz i opisujesz wypróbowane opcje, pozostaje Ci tylko zrobić wipe all czyli reset systemu. Jeśli to nie pomoże, spróbuj z innym ROMem.

Mam 2 karty sim podstawowa Play, druga Layka i od jakiegoś czasu mam problem z wysyłaniem sms, telefon za wszelką cenę chce wysyłać z sim 2. Połączenia i internet mam ustawione domyślnie na sim 1 Play. Gdzie jest problem i jak go rozwiązać? RM N2 Miui 8. Wniosek z tego, że Miui 8 chyba ma problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mrosi said:

Niestety, patrząc na to, jak szczegółowo wymieniasz i opisujesz wypróbowane opcje, pozostaje Ci tylko zrobić wipe all czyli reset systemu. Jeśli to nie pomoże, spróbuj z innym ROMem.

Dzieki, zrobilem reset systemu, zainstalowalem wiekszosc apek, poki co moge SMSy wyslac, mam nadzieje juz na stałe, bo poczatkowo jak wlaczylem tez dalo sie wyslac 2-3 pierwszych smsow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...