Lenii

MI3 - nieoryginalna część z aliexpress a dispute

Recommended Posts

Witam,

Jestem posiadaczem telefonu xiaomi MI3 praktycznie od dnia jego premiery. Niestety na początku Maja, niefortunnie opuściłem telefon na płytki przez co zarówno ekran lcd jak i digitizer się rozwaliły. Przeglądając ten temat:

postanowiłem zamówić część z Aliexpress (linki znajdują się w w/w temacie http://www.aliexpress.com/item/Original-LCD-Display-Digitizer-touch-Screen-FOR-Xiaomi-m3-mi3-xiao-mi-Assembly-with-front-frame/1593196482.html). Części otrzymałem, zamontowałem i wszystko śmiga cacy, jest jeden problem. Części nie są oryginalne tak jak można było się tego spodziewać, widać to po wyświetlaczu i gorszym podświetleniu dolnych klawiszy. Chciałem się doradzić forumowiczów czy warto jest rozpoczynać dispute na aliexpress i liczyć na częściowy zwrot pieniędzy (całość to 120zł). Pytanie to kieruję do osób które również miały ten sam problem (rozwalony ekran i nieoryginalna część z aliexpress).

Jeżeli temat założyłem w złym miejscu, proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam

Zamawiając tą część wiedziałem że będzie to zamiennik i nie liczyłem na oryginalną cześć. Chodzi o to że na aukcji podają informacje co by część pochodziła z fabryki (oryginał?) a ja otrzymałem podróbkę. Moim pytaniem jest to czy jest sens bawić się w otwieranie dispute w celu odzyskania części kwoty jaką zapłaciłem (nie chce odsyłać ekranu, ponieważ jest już zamontowany a bez niego telefon dalej będzie bezużyteczny). Teoretycznie jeżeli mają wysłać oryginał a wysyłają podróbki, czy w takiej sytuacji jest możliwość odzyskania części kwoty i czy warto się w to bawić (czy ktoś z użytkowników forum próbował to robić), okresu ochronnego na ali zostało mi około 30 dni. Jeżeli nie to sprawa jest jasna.

Pozdrawiam.

Guest
This topic is now closed to further replies.