Jump to content

Lenii

Użytkownicy
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Lenii's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Zamawiając tą część wiedziałem że będzie to zamiennik i nie liczyłem na oryginalną cześć. Chodzi o to że na aukcji podają informacje co by część pochodziła z fabryki (oryginał?) a ja otrzymałem podróbkę. Moim pytaniem jest to czy jest sens bawić się w otwieranie dispute w celu odzyskania części kwoty jaką zapłaciłem (nie chce odsyłać ekranu, ponieważ jest już zamontowany a bez niego telefon dalej będzie bezużyteczny). Teoretycznie jeżeli mają wysłać oryginał a wysyłają podróbki, czy w takiej sytuacji jest możliwość odzyskania części kwoty i czy warto się w to bawić (czy ktoś z użytkowników forum próbował to robić), okresu ochronnego na ali zostało mi około 30 dni. Jeżeli nie to sprawa jest jasna. Pozdrawiam.
 2. Witam, Jestem posiadaczem telefonu xiaomi MI3 praktycznie od dnia jego premiery. Niestety na początku Maja, niefortunnie opuściłem telefon na płytki przez co zarówno ekran lcd jak i digitizer się rozwaliły. Przeglądając ten temat: postanowiłem zamówić część z Aliexpress (linki znajdują się w w/w temacie http://www.aliexpress.com/item/Original-LCD-Display-Digitizer-touch-Screen-FOR-Xiaomi-m3-mi3-xiao-mi-Assembly-with-front-frame/1593196482.html). Części otrzymałem, zamontowałem i wszystko śmiga cacy, jest jeden problem. Części nie są oryginalne tak jak można było się tego spodziewać, widać to po wyświetlaczu i gorszym podświetleniu dolnych klawiszy. Chciałem się doradzić forumowiczów czy warto jest rozpoczynać dispute na aliexpress i liczyć na częściowy zwrot pieniędzy (całość to 120zł). Pytanie to kieruję do osób które również miały ten sam problem (rozwalony ekran i nieoryginalna część z aliexpress). Jeżeli temat założyłem w złym miejscu, proszę o przeniesienie. Pozdrawiam
 3. Dokładnie, nie daj Boże tego nie kupią i będą chcieli coś więcej na potwierdzenie, niż tylko zrzut ekranu. "Świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań wynikającej z artykułu 233 kodeksu karnego oświadczam, iż biorę pełną odpowiedzialność za przesyłkę" tu masz fragment dokumentu który wypełniasz gdy urząd celny zainteresuje się twoją przesyłką.
 4. Jedynym problemem jest fakt, iż forum to odkryłem gdy zaczęła ciekawić mnie jak wygląda sprawa z gwarancją w przypadku uszkodzenia telefonu. Podejrzewam, że gdybym wcześniej wpadł na to forum, poprosiłbym ibuygou o zadeklarowanie wartości przesyłki na 20$, może to by pomogło. Niestety mądry Polak po szkodzie.
 5. Telefon szedł z Hongkongu do Leipzig a następnie do Katowic gdzie przeszedł kontrole celną. Z Katowic telefon będzie szedł do Rzeszowa gdzie na ten moment mieszkam. Jak to dobrze być wyr...... przez system :/ Nie wiem od czego zależy to na jaką kwotę zostały zadeklarowane paczki, szczerze powiedziawszy nie chciało mi się czytać 20 stron tego tematu (przed dodaniem tego posta), ponieważ na celu miałem tylko podzielenie się swoim doświadczeniem. Na ten moment przychodzi mi do głowy tylko to, by w przypadku składania zamówienia poinformować sklep, żeby zadeklarowali wartość paczki na 20$. Szkoda mi trochę tych 450 zł. ale człowiek się uczy na błędach. Mam nadzieję, iż ktoś dzięki mojemu doświadczeniu uniknie przymusu płacenia podatku VAT. Dla osób które rozważają zakup tego telefonu z ibuygou proponuje przed złożeniem zamówienia skontaktować się z sklepem i dać im wytyczne by wartość paczki została zadeklarowana na 20$ (o ile kurierem będzie DHL) Na ten moment ciekawi mnie jak wygląda sytuacja z gwarancją i przesyłką telefonu za granicę w razie usterki, widzę iż zostanę na tym forum dłużej niż planowałem
 6. Witam, Zamówiłem telefon Mi 3 i chciałem się podzielić moim doświadczeniem jeżeli chodzi o zakup i wysyłkę (ibuygou). Serwis ten wysyła paczkę jako prezent (Media player) o wartości 50 $, nie wiem jak to wygląda w innych krajach ale w Polsce DHL sprawdza każdą paczkę powyżej wartości 23$ która przychodzi z Chin (wszystkie paczki z chin które do nas przychodzą są sprawdzane - słowa Pani z DHL pracującej przy kontroli celnej). W związku z tym klient jest zmuszony wypełnić papiery w których deklaruje się co znajduję się w paczce, jeżeli informacje te będą się różnić to mogą nas podciągnąć do odpowiedzialności karnej. Niestety przy obecnym stanie rzeczy nie da się tego obejść (można ryzykować i podać fałszywe informacje na temat zawartości paczki ale i tak ją sprawdzą jeżeli jest wyceniana na > 23$), dopóki firma ibuygou będzie wystawiać paczki jako GIFT Media Player o wartości 50$ paczki te będą sprawdzane. Na ten moment to wygląda tak: - za telefon zapłaciłem 460$ (+pokrowiec 23$) - przesyłka 27$ - ubezpieczenie paczki 2$ po dodaniu kosztów wysyłki i ubezpieczenia paczki telefon na ten moment kosztuje mnie ok 1610 zł. Po przejściu kontroli celnej muszę zapłacić podatek VAT 23% = 358 zł + Cło = 7 zł (niby na telefony cło wynosi 0 % więc nie wiem skąd ta kwota) oraz opłatę którą pobiera DHL za reprezentowanie klienta (74 zł). Koniec końców telefon z pokrowcem kosztował mnie ok 2048 zł. Chętnie odpowiem na pytania osób zainteresowanych kupnem tego telefonu z serwisu ibuygou.
×
×
 • Create New...