Skocz do zawartości

Problem z przywróceniem oryginalnej aplikacji "Internet,"na rn2


Zenon

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłączyłem kiedyś oryginalną apk. ''internet" poprzez dwa dolne kółeczka w tej aplikacji(zakończ,wyłącz)

chciałem ją ostatnio przywrócić i okazało się że w telefonie nie mam ikony tej apki a w samej aplikacji kółeczka(zakończ,wyłącz) nie reagują

aktualizuję co tydzień miuipolska lecz ikony nie ma

jakieś porady?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full wipe

 

Edit: full wipe(data, dalvik, cache)

Dla osób które najpierw robią a później pytają 

wipe system - usunięcie systemu (wymaga instalacji nowego systemu)

wipe data- przywrócenie systemu do ustawień początkowych ( usunięcie aplikacji i ich ustawień)

wipe internal - usuwa pliki z pamięci wewnętrznej tele

wipe sdcard - usuwa pliki z karty sd

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah... gratuluje osobie, która poradziła zrobić "full wipe" w czasie, gdy mamy TWRP, nie wspominając o tym, aby autor wykonała backup... Autorze, jeżeli backup'u nie masz, to masz 2 wyjścia, albo instalujesz ponownie ostatnią aktualizację, albo flashujesz telefon na czysto. Oczywiście wszelkie dane z Twojego telefonu zniknęły i jeżeli ich nie gdzie nie wrzuciłeś, to bezpowrotnie. 

A wystarczył by zwykły wipe cache+ dalvik/art.... Bez danych, bez systemu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezumi napisał:

Ah... gratuluje osobie, która poradziła zrobić "full wipe" w czasie, gdy mamy TWRP, nie wspominając o tym, aby autor wykonała backup... Autorze, jeżeli backup'u nie masz, to masz 2 wyjścia, albo instalujesz ponownie ostatnią aktualizację, albo flashujesz telefon na czysto. Oczywiście wszelkie dane z Twojego telefonu zniknęły i jeżeli ich nie gdzie nie wrzuciłeś, to bezpowrotnie. 

A wystarczył by zwykły wipe cache+ dalvik/art.... Bez danych, bez systemu...

Nie ten jest winny kto radzi full wipe ale ten co zabiera się za coś o czym nie ma pojęcia i najpierw robi a potem pyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, xxmati96xx napisał:

Nie ten jest winny kto radzi full wipe ale ten co zabiera się za coś o czym nie ma pojęcia i najpierw robi a potem pyta

Po to jest forum, aby się pytać i szukać odpowiedzi oraz tych odpowiedzi udzielać, natomiast wprowadzanie w błąd nie jest tutaj pożądane, a to zrobiłeś, wprowadziłeś autora w błąd, bo wcale nie musiał czyścić sobie danych, aby naprawić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Po to jest forum, aby się pytać i szukać odpowiedzi oraz tych odpowiedzi udzielać, natomiast wprowadzanie w błąd nie jest tutaj pożądane, a to zrobiłeś, wprowadziłeś autora w błąd, bo wcale nie musiał czyścić sobie danych, aby naprawić problem.

Nie będę się z tobą spierał ale ja zanim coś pierwszy raz zrobiłem to najpierw starałem się dowiedzieć o co chodzi. Gdyby autor spytał się co ma zaznaczyć lub czy straci dane to bym mu odpowiedział ale wolał się przekonać na własnej skórze. Ponadto autor w pierwszym poście pisał że mimo aktualizacji ikona się nie pojawiła , a skoro dalvik i cache samo czyści się samo podczas aktualizacji (i jak wielu pisze nie trzeba tego robić drugi raz samemu po aktualizacji) i nie naprawiło błędu, to bez wipe data by się nie obeszło(to miałem na myśli pisząc o full wipe)

 

6 godzin temu, Zenon napisał:

 

w twrp zaznaczyłem wipe i dalej system,data i cache i tel.stoi na mi.com,możesz mi pomóc

wczesniej zrobiłem kopię zapasową poprzez twrp

 

I jak ci idzie ?

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xxmati96xx Kto Ci powiedział, że Cache się czyści przy aktu? Tam jest odbudowa Dalvika/Art, to tak, ale nie czyszczą się żadne Cache... bo niby po co? Gdyby Ci się czyścił cache za każdym razem, gdy aktualizuje się telefon, to za każdym razem musiałbyś ustawiać motyw, tapetę etc na nowo... Aktualizacja nie rusza plików aplikacji, a nie czyści się cache, ani dalvik/art za każdym razem, bo... przy cache nie jest to potrzebne, a art/dalvik jest odbudowywany przy aktu. Coś gdzieś przeczytałeś, ale sam nie wiesz dokładnie co.

Tak, obeszło by się bez wipe data, często ktoś usuwa apki systemowe, zazwyczaj wracają one same, jeżeli nie wracają to wystarczy wyczyścić cache i... pojawia się apka na nowo. Trzeba pamiętać, że ludzie są przyzwyczajeni do "kupiłem i działa" nie mają często pojęcia o tym, co to wipe, tym bardziej full wipe, a recovery widzą pierwszy raz w życiu dopiero na chińczykach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nezumi napisał:

@xxmati96xx Kto Ci powiedział, że Cache się czyści przy aktu? Tam jest odbudowa Dalvika/Art, to tak, ale nie czyszczą się żadne Cache... bo niby po co? Gdyby Ci się czyścił cache za każdym razem, gdy aktualizuje się telefon, to za każdym razem musiałbyś ustawiać motyw, tapetę etc na nowo... Aktualizacja nie rusza plików aplikacji, a nie czyści się cache, ani dalvik/art za każdym razem, bo... przy cache nie jest to potrzebne, a art/dalvik jest odbudowywany przy aktu. Coś gdzieś przeczytałeś, ale sam nie wiesz dokładnie co.

Tak, obeszło by się bez wipe data, często ktoś usuwa apki systemowe, zazwyczaj wracają one same, jeżeli nie wracają to wystarczy wyczyścić cache i... pojawia się apka na nowo. Trzeba pamiętać, że ludzie są przyzwyczajeni do "kupiłem i działa" nie mają często pojęcia o tym, co to wipe, tym bardziej full wipe, a recovery widzą pierwszy raz w życiu dopiero na chińczykach...

Może faktycznie mogłem polecić najpierw wipe cache i dalvik. Z tego co widzę to autor nie zrobił wipe internal i sdcard to swoje dane będzie miał . Jedynie apk i ustawienia przepadły. Pisał tez ze ma kopię (nie wiadomo czego) w twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, xxmati96xx napisał:

Może faktycznie mogłem polecić najpierw wipe cache i dalvik. Z tego co widzę to autor nie zrobił wipe internal i sdcard to swoje dane będzie miał . Jedynie apk i ustawienia przepadły. Pisał tez ze ma kopię (nie wiadomo czego) w twrp.

Dlatego poczekajmy na jego "reakcję", a następnym razem pomagajmy, ale drobnymi kroczkami i z pełnym objaśnieniem (albo chociaż ogólnym, byle było i skłoniło osobę do zadania pytania lub szukania odpowiedzi). Jak kopia TWRP zapisała się na SD to powinna zostać, jeżeli na tel, to mogła polecieć razem z "data". Jak używał chmurki to apki i ustawienia przywróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...