Skocz do zawartości

Zmiana Samsunga Galaxy S2 na Mi2S czy warto?


jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie skierowane do właścicieli tego telefonu :)

Czytałem oczywiście recenzje Acid'a. On go używał jako służbowego.

Wiadomo że różnica w wydajności jest olbrzymia, ale nie wszystko jest na plus.

Ktoś z was miał już awarię telefonu?

Z tego co się orientuje to:

- Mi2S nie obsługuje UMTS 900 którego używa Play

- Troche słabsza kamera.

- Szybka bardziej podatna na rysowanie choć i tak zawsze używam foli na lcd

- Delikatnie grubszy i cięższy

- Odległy support

- Brak czytnika kart

- Brak fizycznego przycisku home (w I9100 bez patrzenia czuć pod palcem)

- Jestem osobą której szybko nudzi się wygląd systemu. Aktualnie korzystałem z modowanego softu JellyBAM dla SGS2. Miałem wcześniej HTC Desira któremu MIUI bardzo pasował ale na Samsungu jakoś miui mi nie podszedł ale to może z winy kiepskiego portu (zanim pojawiło się oficjalne wsparcie).

To są minusy które biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się moją recenzję :D

Akurat w tamtym czasie miałem równolegle SGS2 i MI2 - uważam, że to już wtedy był smartfony z lekko różnych półek. No a Ty teraz piszesz o porównaniu z MI-2S. Quadcore? IPS?

Co do przycisku - faktycznie, w SGS2 było to dość wygodne. Ale nie miałem problemu z przesiadką na kolejne smartfony, które już miały tylko dotykowe.

MIUI możesz modyfikować wizualnie pod każdym względem, już na starcie dostajesz naprawdę szeroki wybór gotowych motywów. Weź jednak pod uwagę, że wybierając smartfon Xiaomi będziesz musiał raczej pozostać na MIUI - dla kogoś, kto często lubi zmieniać romy, to może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skierowane do właścicieli tego telefonu :)

Czytałem oczywiście recenzje Acid'a. On go używał jako służbowego.

Cały czas używam. Bardzo się sprawdza. Szczególnie podoba mi się automatyczne nagrywanie każdej rozmowy. Przydaje się w służbowych sprawach ;)

Wiadomo że różnica w wydajności jest olbrzymia, ale nie wszystko jest na plus.

Ktoś z was miał już awarię telefonu?

Ostatnio była jedna osoba z wadliwym egzemplarzem. Gdzieś na dole ekranu pojawiała się plama przy wyłączonym ekranie (o ile dobrze pamiętam).

Ale nie było dotąd odpowiedzi jak dalej się to potoczyło.

Z tego co się orientuje to:

- Mi2S nie obsługuje UMTS 900 którego używa Play

Nie ma 900Mhz ale chyba Play korzysta też z innej częstotliwości.

- Troche słabsza kamera

Raczej lepsza, szczególnie, że w MI2S 32G masz 13MP kamerę.

- Szybka bardziej podatna na rysowanie choć i tak zawsze używam foli na lcd

Nie.. szybka jest ok, nie rysuje się tak łatwo. Aczkolwiek to szkło i jakie by nie było to i tak piaskiem zarysujesz (tak jak u mnie). Nie ważne jaki masz telefon. Dlatego folię warto mieć. Choć moje ryski były prawie niewidoczne.

- Delikatnie grubszy i cięższy

To fakt. Dlatego lepiej mi obecnie leży Hongmi bo o ile to 4.7 cala to jednak cieńszy.

- Odległy support

To gdzie Ty mieszkasz? Przecież support jest z Wrocławia, Poznania, Słowacji, UK a nawet w USA ;)

- Brak czytnika kart

Bo jest zbędny. Przy MI2S masz 32GB pamięci (realne 26) to wystarczy. A jak nie to chmura.

- Brak fizycznego przycisku home (w I9100 bez patrzenia czuć pod palcem)

Da się przyzwyczaić.

- Jestem osobą której szybko nudzi się wygląd systemu. Aktualnie korzystałem z modowanego softu JellyBAM dla SGS2. Miałem wcześniej HTC Desira któremu MIUI bardzo pasował ale na Samsungu jakoś miui mi nie podszedł ale to może z winy kiepskiego portu (zanim pojawiło się oficjalne wsparcie).

No to musisz się dobrze zastanowić bo w praktyce mając telefon Xiaomi zostajesz już na MIUI. Owszem dla MI2 można mieć Androida 4.3 AOSP albo CM 10.2 ale to raczej ciekawostka i dla upartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamery, zdjęcia wyglądają podobnie ale filmy które widziałem nagrane ma Mi2S bardzo klatkują w HD, 720p już wygląda lepiej.

Pisząc odległy support miałem na myśli to że w razie naprawy gwarancyjnej trzeba wysyłać do chin.

Kurcze, już się skończyły chyba Mi2S w promocyjnej cenie na ibuygou.com. Oznacza to więcej czasu do namysłu :P

-- 30 wrz 2013, o 18:37 --

Zamówiłem, jeszcze w promocyjnej cenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pytanie skierowane do właścicieli tego telefonu :)

...

Z tego co się orientuje to:

Jestem użytkownikiem MI2S od kilkunastu dni, więc się wypowiem (niekoniecznie do autora tego wątku).

- Mi2S nie obsługuje UMTS 900 którego używa Play

Jeśli chodzi o internet 3G to Play używa także innej częstotliwości (2100 MHz). Problem może być jedynie na słabo zaludnionych obszarach, gdyż jak wiadomo, 900 MHz ma znacznie większy zasięg. Play używa także sieci 3G do transmisji głosowej (nie ma przekaźników GSM), jednak w tym przypadku mogą działać one w trybie kompatybilności z EGSM, więc problemów nie ma. (PS. sam używam MI2S w sieci Play).

- Troche słabsza kamera.

Raczej nie jest słabsza.

- Szybka bardziej podatna na rysowanie choć i tak zawsze używam foli na lcd

Dragontrail nie jest bardziej podatny na zarysowania niż "szkło goryla" 1/2. Ten sam rodzaj szkła wykorzystano do zabezpieczenia Sony Xperia Z i tam dobrze się sprawdził.

- Delikatnie grubszy i cięższy

Jednak wciąż niezbyt gruby, ani też ciężki.

- Odległy support

Support to głównie społeczność Androida. Jeśli miałeś na myśli serwis to faktycznie odległy, choć (podobno) bezproblemowy.

- Brak czytnika kart

Też nad tym ubolewam.

- Brak fizycznego przycisku home (w I9100 bez patrzenia czuć pod palcem)

Choć przycisk jest dotykowy to także bez problemu znajduję go pod palcem "po ciemku". Jest wszakże zawsze w tym samym miejscu.

- Jestem osobą której szybko nudzi się wygląd systemu. Aktualnie korzystałem z modowanego softu JellyBAM dla SGS2. Miałem wcześniej HTC Desira któremu MIUI bardzo pasował ale na Samsungu jakoś miui mi nie podszedł ale to może z winy kiepskiego portu (zanim pojawiło się oficjalne wsparcie).

MI2S jest bardzo podatny na modowanie (brak bzdurnych ograniczeń). Dodatkowo podwójna partycja systemowa wybacza błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja telefon już zmieniłem, choć są pewne minusy to nie żałuję :)

Co do zasięgu, chyba mieszkam akurat w zasięgu 900 i aktualnie z włączonym 3G rozmowy potrafią rwać audio, jednak wystarczy przełączyć się w tryb wykorzystujący tylko 2G i zasięg od razu poprawia sie na full.

Co do nagrywania video Full HD to obraz jest znacznie mniej płynny niż na S2 (mniejsza ilość klatek). Dokładnie to sprawdzę podczas sezonu narciarskiego, bo lubię nagrywać video podczas jazdy. Teraz raczej będę wykorzystywał 720p ze względu na znacznie lepszą płynność przy dynamicznej zmianie.

Co do zdjęć są na korzyść Mi2S

Mam wrażenie że ma mniejszą czułość na dotyk ale tu może być winna folia ochronna. Od chińczyków dostałem w zestawie jedną folię treningową i dwie właściwe, założyłem aktualnie tą "treningową" a być może nie jest ona zaprojektowana do użytku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co do nagrywania video Full HD to obraz jest znacznie mniej płynny niż na S2 (mniejsza ilość klatek). Dokładnie to sprawdzę podczas sezonu narciarskiego, bo lubię nagrywać video podczas jazdy.

(...)

Serio przy 1080p dalej klatkuje? Tzn to ze byly problemy z plynnoscia to wiem ale bylem prawie ze pewny ze to byla kwestia oprogramowania i z czasem zostanie to naprawione. A czasu juz minelo sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...