Skocz do zawartości

Problem z słuchawką po aktualizacji


QurChuck

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ostatnio postanowiłem zaktualizować software (poprzednio miałem wersję z początku marca), jednak po wgraniu wersji z 21 kwietnia głośnik "uszny"  podczas rozmów telefonicznych stracił swoją głośność do tego stopnia, iż na maksymalnym ustawieniu jest ledwo słyszalny w cichym otoczeniu. Niestety, korzystać z rozmów muszę także na dość głośnej hali produkcyjnej, co jest po prostu niemożliwe w tym wypadku. Jest możliwe, że to wina aktualizacji, czy może po prostu wydarzenia się zbiegły? Instalacja wersji z 28.04 nie pomogła, a zipa z marcowej usunąłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma dokladnie ten sam problem w RN2. Sam mu wgrywalem wersje 6.4.14 i kilka dni bylo okej, a teraz i w glosniku "przy uchu" i tym do muzyki prawie w ogole nie slyszy rozmowcy. Co ciekawe nie zmienial romu, nie aktualizowal. Nagle z dnia na dzien "padlo". Wina romu?

Edytowane przez mates21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QurChuck https://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v7/ - wersje stabilne. :)

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=18823 - archiwalne wersje. :)

Wpisujac w google wersje te jaka miales i byla okej, znajdziesz ja bez problemu do pobrania.

A co do downgrade to nie slyszalem, ze jest odradzany, tylko, ze przed nalezy zrobic full wipe. Sam mialem nowsze na Redmi3, a wrocilem na starsza stabilna wersje robiac oczywiscie full wipe i smiga git. :)

Edytowane przez mates21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem aplikację Earpiece - pozwala ona na odtwarzanie dowolnego dźwięku (np. muzyki) przez głośnik uszny, jak również podbicie głośności. Niestety, na każdym ustawieniu głośności działa tak samo (jak na minimum), zarówno z boostem, jak i bez. Teraz pytanie - jak to interpretować? W teorii to nadal może być problem software'owy, jednak wszystkie moje poprzednie akcje wskazują, że jednak coś z hardware'm nie tak... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem aplikację do wejścia w MTK Engineer żeby sprawdzić parametry głośnika i ewentualnie pozmieniać. Niestety, nie pomogło. Następnym krokiem było otwarcie telefonu w celu wyczyszczenia głośnika (ponoć często pomaga) ale jak się okazało cały moduł jest do wymiany, nóżki stykowe pokrzywione, moduł przypalony do cewki, która się zaczyna rozwijać. Po zamknięciu głośnik ostatecznie umarł [*]. Zamówiłem już moduł z cewką głośnika na ebayu, koszt 36 zł z przesyłką z Niemiec. Powinno rozwiązać problem. Software'owo wszystko gra. Musiało się zbiec po prostu. Moje Redmi na niektórych softach lubi "podgrzać" atmosferę będąc z standby z włączonym przesyłem danych w kieszeni. Pewnie to było głównym powodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...