Jump to content

Zmiana redmi note 2 na ?

homman
 Share

Recommended Posts

Mam pół roku redmi note 2.

Niedawno rodzicielka zmieniła tel na LG G3 za 129pln w abonamencie 40pln więc śmieszne pieniądze.

Telefon znacznie dłużej trzyma na baterii i w zasadzie w każdym aspekcie jest lepszy. Aparat, wyświetlacz, bateria itd.

Nie byłem nigdy zwolennikiem miui i system bywa denerwujący. Natomiast ma 2 sprawy za które go pokochałem. 

1. Możliwość przeglądania wszystkiego przez PC. (chmura mi itd)

2. Możliwość personalizacji i tysiące motywów.

Nie ukrywajmy chińskie telefony tracą na łeb na szyje na wartości. 

W dodatku czas na baterii to max 3 4h. A nie jak ludzie podają 10H.

I ogromne ostatnio problemy z Skypem który jest mi niezbędny. Po prostu przerywa streaming. 

Xiaomi nie ma tak prostej czynności jak nie wygaszanie ekranu gdy patrzysz co chyba wszystkie tel na rynku mają.

Nawet glupia opaska mi band co chwile się rozłącza. I nikt nie wie dlaczego po prostu tak jest. 

Nagrywanie dyktafonem zostaje przerywane jeśli dostaniesz sms lub ktoś zadzwoni.

Podajecie tysiące powodów wyłączanie wybudzeń itp co żre baterię niemiłosiernie. 

Jednym słowem od strony ceny do konkurencji oraz softu xiaomi strasznie zaczyna ubolewać.

Cena redmi note 3 pro jest niemal identyczna jak SGS5.

Miałem zmieniać RN2 na RN3pro ale kosztuje ok 800 900pln i zastanawiam się czy ma to sens. W podobnej cenie można mieć LG G3, Zenfona, Zenfona selfie.

I zastnawiam się czy taka zmiana ma sens. Zależało mi głownie na lepszej baterii i czytniku palca.

Okazuje się że by wgrać soft są duże problemy. A czytnik palca nie do końca działa.

Zapomniałem:

Myślę również o zmianie tel dla dziewczyny.

I tak się stało że zmieniłem laptopa i nie mam w nim miejsca na sim. Wiec dla mnie dual sim jest naprawdę dużą korzyścią. Podróże EU itd.

Ale w tej chwili najlepiej wychodzi dla niej LG G3 (gdyby nie brak czytnika palca...)

Dla mnie również najlepiej wychodzi ten model. Brak palca i dual. Myślałem o serii Mi ale tam nie ma dual sim...

Edited by homman

• 1 month later...
Dnia Saturday, April 30, 2016 o 14:07, homman napisał:

Mam pół roku redmi note 2.

Niedawno rodzicielka zmieniła tel na LG G3 za 129pln w abonamencie 40pln więc śmieszne pieniądze.

Telefon znacznie dłużej trzyma na baterii i w zasadzie w każdym aspekcie jest lepszy. Aparat, wyświetlacz, bateria itd.

Nie byłem nigdy zwolennikiem miui i system bywa denerwujący. Natomiast ma 2 sprawy za które go pokochałem. 

1. Możliwość przeglądania wszystkiego przez PC. (chmura mi itd)

2. Możliwość personalizacji i tysiące motywów.

Nie ukrywajmy chińskie telefony tracą na łeb na szyje na wartości. 

W dodatku czas na baterii to max 3 4h. A nie jak ludzie podają 10H.

I ogromne ostatnio problemy z Skypem który jest mi niezbędny. Po prostu przerywa streaming. 

Xiaomi nie ma tak prostej czynności jak nie wygaszanie ekranu gdy patrzysz co chyba wszystkie tel na rynku mają.

Nawet glupia opaska mi band co chwile się rozłącza. I nikt nie wie dlaczego po prostu tak jest. 

Nagrywanie dyktafonem zostaje przerywane jeśli dostaniesz sms lub ktoś zadzwoni.

Podajecie tysiące powodów wyłączanie wybudzeń itp co żre baterię niemiłosiernie. 

Jednym słowem od strony ceny do konkurencji oraz softu xiaomi strasznie zaczyna ubolewać.

Cena redmi note 3 pro jest niemal identyczna jak SGS5.

Miałem zmieniać RN2 na RN3pro ale kosztuje ok 800 900pln i zastanawiam się czy ma to sens. W podobnej cenie można mieć LG G3, Zenfona, Zenfona selfie.

I zastnawiam się czy taka zmiana ma sens. Zależało mi głownie na lepszej baterii i czytniku palca.

Okazuje się że by wgrać soft są duże problemy. A czytnik palca nie do końca działa.

Zapomniałem:

Myślę również o zmianie tel dla dziewczyny.

I tak się stało że zmieniłem laptopa i nie mam w nim miejsca na sim. Wiec dla mnie dual sim jest naprawdę dużą korzyścią. Podróże EU itd.

Ale w tej chwili najlepiej wychodzi dla niej LG G3 (gdyby nie brak czytnika palca...)

Dla mnie również najlepiej wychodzi ten model. Brak palca i dual. Myślałem o serii Mi ale tam nie ma dual sim...

Nie wiem co masz do redmi note 2 ale ja mam i bardzo sobie chwalę . Może faktyczne 10h na ekranie nie wyciągniesz ale 5 to u mnie norma a nie blokowałem żadnych aplikacji. Nie podobają ci się telefony xiaomi to kup sobie jakieś innej firmy. Jeśli nie przeszkadza ci fakt że dostaniesz jedna aktualizacje na całe życie telefonu oraz to że o wyglądzie decyduje ktoś inny to bierz odrazu jakiegoś Samsunga albo iPhone.

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...