Skocz do zawartości

Telefon nie wykrywa karty SIM.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

właśnie odebrałem swój pierwszy telefon marki Xiaomi i od samego początku mam problem. Włożyłem do slotu swoją kartę miniSIM w sieci Plus, której telefon nie rozpoznaje. Szybkie przeszukanie forum i dwie sugestie - karta zabezpieczona PINem (nie jest, stary telefon nie prosi o jego podanie) oraz sprawdzenie innej karty - włożyłem miniSIM z sieci Orange, którego telefon również nie rozpoznaje (jest ojca więc nie bardzo mam możliwość usunąć z niej kod pin). Poratujecie mnie jakimiś sugestiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ciężko Ci pomóc. Podaj jaki masz ROM (chodzi o numer), na niektórych ROMach były problemy z logowaniem do sieci - nie pamiętam tylko czy dotyczy to Redmi Note 3 czy Redmi Note 3 Pro. Włóż swoją kartę jeszcze raz i odczekaj kilka minut. Sprawdź bo może kartę widzi tylko ma problem z logowaniem do sieci, sprawdź APNy, spróbój wybrać sieć ręcznie. To tak na początek. Przede wszystkim przeszukaj forum bo były podobne wątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że obrazki z załącznika wyczerpują kwestię wersji ROMa. Karta siedzi w urządzeniu przynajmniej 30 minut. Raczej nie widzi, już w 3. czy 4. kroku poprosił mnie o włożenie karty sim, co uczyniłem, dalej nacisnąłem "Search for SIM card" - nawet kilkukrotnie. Zawsze z tym samym skutkiem.

Uruchomiłem telefon ponownie i mam jeszcze inny problem: swipe to unlock pozwala mi przejść jedynie do aparatu, blokady ekranu na wzór z napisem emergency na samym dole (problem jest taki, że nie ustawiałem jeszcze żadnego wzrozu) i panelu, który krzyczy: You aren't signed in. Sign in to use Mi Home.

Co do forum dedykowane temu telefonowi przeszukałem już w całości. Przeszukam też inne działy.

 

 

Screenshot_2016-04-06-01-24-01_com.android.settings.png

Screenshot_2016-04-06-01-23-53_com.android.settings.png

Edytowane przez sowizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć kartę sim i pinem, żeby żądał jej podania. Ja z mi3 miałem podobny problem. Na karcie zabezpieczonej pinem wołał telefon o pin jednak po podaniu pinu był komunikat, że połączenia tylko awaryjne. Nie łapał zasięgu. Telefon poszedł na gwarancję. W przypadku telefonów gdzie masz gniazdo sim tzw. szufladka jak włożysz sama ramkę karty sim bez karty to jest bardzo duża szansa, że powyginasz piny w gnieździe.

Tapnięte z HM 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem kartę z PINem z sieci Orange. Niestety jej też nie wykrywał, ani nie prosił o podanie PINu. Mam wersje z szufladką jednak obie karty, które wkładałem są kartami miniSIM, bez ramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy "zmiana ROMu i Wipe" mogą coś dać. To mój pierwszy smartphone więc muszę się zaznajomić ze słownictwem najpierw. Jeśli nie mogę go odblokować to nic się nie stanie po wykonaniu hard resetu?

EDIT:

Wyczyściłem kartę SIM i teraz dostaję komunikat "No service", przy czym ciągle nie mogę odblokować telefonu bo prosi o wzór, którego ja nie ustawiałem.

Edytowane przez sowizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, zrzuty ekranu wyczerpują kwestię ROMu. 

Jesteś w złym dziale - masz Redmi Note Pro z procesorem Snapdragon a nie Helio X10. Przeszukaj właściwy dział. Nie wiem skąd masz telefon, jeśli z Polski to możesz odesłać do sprzedawcy i się nie męczyć. Nie wiem czy chcesz wgrywać na ten telefon oprogramowanie, czy czujesz się na siłach. Xiaomi nie jest dla osób, które chcę wyjąć telefon z pudełka, włożyć kartę, zalogować do Google Play i tyle. Tu trzeba troszkę pogrzebać. Masz chiński rom, możesz spróbować wgrać wersję global - dział tutoriale tylko przeczytaj trochę na ten temat (pamiętaj że masz zablokowany bootloader).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, KrzysiekGP said:

Jesteś w złym dziale - masz Redmi Note Pro z procesorem Snapdragon a nie Helio X10.

To się akurat nie zgadza, zakupiłem go na tej aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=5874657501

Telefon jest z Polski, napisałem w jego sprawie do sprzedawcy jeśli zgodzi się na to, żebym samodzielnie wgrał nowy soft to spróbuję najpierw tej opcji. Jeśli to nie pomoże odsyłam. 

Zdaje sobie sprawę z tego dla kogo jest ten telefon. Jestem osobą techniczną, do tego poradniki są pisane na tyle prosto, że powinien sobie poradzić każdy. W razie czego kolega z dłuższym stażem chętnie pomoże. 

To co mnie najbardziej zaskoczyło to ten screen lock, skąd on się wziął w ogóle? Jedne co zdążyłem zrobić to te dwa screeny i zgrać je na komputer. Gdyby nie to zrobiłbym factory reset i wiedział na czym stoję, a tak czekam na decyzję sprzedawcy (który jest dość opieszały w udzielaniu odpowiedzi, a telefon wyłączony od dnia zakupu...). Jak sprawa się wyjaśni to na pewno opiszę swoje doświadczenia w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprzedawca wysłał Ci lepszy model. Spójrz na oznaczenie CPU Hexa-core max 1.8 GHz. Jak mi nie wierzysz to sprawdź linki:

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-3-pro-2gb-16gb  - to ze Snapgragonem 6*1.8 GHz

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-3-3gb-32gb - to Helio x10 8*2GHz octa core - czyli ośmio-rdzeniowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, faktycznie. Nie wiem dlaczego nie przyszło mi do głowy, że hexa oznacza sześć a nie osiem. Sprawdziłem też rozdzielczość zdjęcia, 4608 x 3456 daje w przybliżeniu te 16 Mpix. W takim razie dlaczego telefon przedstawia się jako Xiaomi Redmi Note 3 i dlaczego 6-ścio rdzeniowy procesor jest lepszy od ośmiordzeniowego? Jesteś w stanie mi wyjaśnić, czy mam sobie poczytać?

Edit: I to też dużo mówi o sprzedawcy, skoro aukcja wyraźnie dotyczy innego modelu telefonu. Trzeba było najpierw przeczytać opinie na forum a dopiero później kupować...

Edytowane przez sowizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różni producenci procesorów, różnica w technologii. To tak jak Intel i AMD. Nie zawsze ilość rdzeni przekłada się na wydajność. Snapdragon 650 jest szybszy od Helio x10 i to znacznie. Lepiej też zarządza baterią. Jeśli Ci się uda dojść z telefonem do ładu to jesteś ze 2 stówki do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, taką analogię rozumiem. Dzięki wielkie za uwagę. Poproszę moderatora o przeniesienie wątku do odpowiedniego działu.

EDIT: Udało mi się skontaktować ze sprzedawcą. Obiecał jeszcze dziś wysłać kuriera z nowym aparatem. Temat można zamknąć.

Edytowane przez sowizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...