Skocz do zawartości

MiBand - co i jak?


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zakupem Opaski dla R3 :)

Kuszą mnie jej opcje :)

Zastanawiam się jak to wpłynie na czas pracy na baterii oraz skad takową zamówić żeby miec pewność ze to oryginał i nie będzie z nią problemów ;)

Ktoś używa z R3? ;)

Aaa... I zastanawiam sie tez nad tym która wersja jest lepsza technicznie. Na pulsometrze mi nie zależy, ale podobno jest lepiej spasowana :)

Edytowane przez Menntu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam od grudnia z opaski w wersji z pulsometrem. O ile w tandemie z MiFit jest to raczej zbędny dodatek, to jednak wydanie kilku złotych na Mi Band Tools sprawiło, że opaska uzyskała pełną funkcjonalność - w apce tej można ustawić cykliczny pomiar tętna (bądź nawet ciągły) a w rezultacie otrzymywać masę zestawień - godzinnych, z danego dnia, tygodnia, miesiąca. Nie biorąc pod uwagę dokładności pomiaru, wgląd w takie dane daje pewien ogląd na sytuację. ;) Sam mam pomiar ustawiony na co 10 minut, a jak opaska bez pulsometru wytrzymywała na baterii ~21 dni, tak w dalszym ciągu ładuję ją co 2 tygodnie. :P 

Jakość pozostałych opcji jest moim zdaniem adekwatna do ceny - kroki liczy, ale obstawiam dokładność +/- kilkaset na dzień (przy moich średnio 10 - 12 tys.), monitor snu i jego klasyfikację uznaję za bardziej randomowy przebieg, niż mający coś wspólnego z rzeczywistością. MiFit niby posiada opcję mierzenia tętna co jakiś czas by poprawić odczyt snu, ale czy i jak to działa... Ciężko stwierdzić.

Za to odkąd mam R3 uwielbiam tę opaskę za wibrację przy nadchodzących SMSach i połączeniach. Praktycznie nie mam potrzeby wychodzić z trybu cichego, ponieważ wszystkie powiadomienia docierają do mnie dyskretnie przez opaskę. Podobnie użyteczna jest wibracja w trakcie dzwonienia budzika - niby nic, a pomaga przywrócić przytomność. :)

Swoją również dostałem w prezencie, więc niestety nie polecę Ci żadnego wiarygodnego sprzedawcy.

Edytowane przez Guziiik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie opinii mamy już za sobą :) Bardzo mnie to przekonało do opaski. Wiem już że ją kupie!

Nie wiem tylko gdzie i za ile ;/

Czy byłaby dobra dusza która pomoże? Może jakaś promocja sie trafi czy coś? 100 zl jednak ciut dużo (Wieeem, są droższe i wgl) ale jak na pierwszy kontakt chciałbym żeby był to taki budżetowy zakup do budżetowego telefonu :P

Co do miejsca. W gre wchodzą też inne serwisy niż allegro jeżeli oryginalność i cena będą korzystne (+czas dostawy) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koleżanki i koledzy. 

Jestem nowy na Forum. 

Mam opaskę z pulsometrem. Na pierwszym naładowaniu (tym po kupieniu, przed używaniem) opaska wytrzymała 20 dni i było 43%.  Wczoraj ją naładowałem koło godziny 16 i jest już 96% czy nie za szybko spada bateria, czy u Was jest podobnie jeśli chodzi o spadek na dobę?

Zdaję sobie sprawę że jeśli ktoś będzie katował ją pulsometrem to zjedzie szybko. Chodzi mi o takie zwykłe użytkowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze ładuję w okolicy 15-20%. Nie wiem, czy to ma jakikolwiek REALNY wpływ na żywot baterii....ale ten niecały rok jak mam opaskę, trzyma ciągle równie dobrze na jednym ładowaniu. Bez żadnych dziwnych skoków. Chociaż zauważalne jest, że bateria od 100% do 95% spada podejrzanie szybko. Później sytuacja jest stabilna. Ale taki sam objaw mam na telefonie :-)

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.03.2016 o 23:39, AdBloczek napisał:

W tamtym tygodniu kupiłem z tej stronki:

http://www.gearbest.com/smart-wristband/pp_263275.html

Wyniosło mnie to 72 zł. Teraz widzę, że jest jeszcze taniej. Jest raczej oryginalna, ale jeszcze nie dotarła do mnie.

Dzisiaj dotarła do mnie opaska. Jest oryginalna, więc śmiało można brać. Czekałem jakieś 16 dni od momentu zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc jedynym słusznym rozwiązaniem jest... tandem tych dwóch aplikacji. Mi Band Tools nie ma modułu, który zlicza kroki/bieg/sen i liczy ich statystykę. Poza tym jeśli idzie do Was opaska z białymi diodami LED, to obsługuje ona tylko jeden wzór wibracji, który jest zaimplementowany sprzętowo przez co daje najmniejsze obciążenie dla baterii. O ile dla SMSów Mi Band Tools daje jakiś sensowny wzór wibracyjny, o tyle dla połączeń wykorzystuję ten z MiFit, ponieważ jest troszkę sensowniejszy. 

Plus jest taki, że aplikacje są ciągle rozwijane, więc być może Mi Band Tools zacznie kiedyś liczyć kroki i monitorować sen. :P Ewentualnie MiFit zacznie po ludzku wykorzystywać możliwości opaski.

Edytowane przez Guziiik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Guziiik, w wersji z białymi LEDami nie da sie wgl zmienić siły tych wibracji? Głównie to mi zależy na smsach, połączenia mnie mało obchodzą bo mało rozmawiam przez telefon a i do mnie nie dzwonią po kilkanaście razy dziennie :)

Bo nie weim czy rozuemieć Twoje słowa jako, absolutnie nie da sie zmienić. Czy powiadomienia SMSów da sie zmienić Tools'em a połączeń nie da sie zmienić wgl :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Mi Band Notify i Mi Fit. Pierwszej apki używam do powiadomień, a drugiej do całej reszty. Mam wersję z białymi diodami (i bez pulsometra) i w Mi Band Notify można zmieniać wzory wibracji na własne.

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to w Mi Band Tools nie ma możliwości ustawienia siły wibracji, a jedynie czas wibry / przerwy / powtórzeń. Przy każdorazowej próbie zmiany wzoru wibracyjnego aplikacja informuje o tym, o czym wspomniałem wyżej - dokąd się jeszcze tym bawiłem, to nie przypominam sobie, by jakiś wymyślony przeze mnie wzór działał tak, jak go zdefiniowałem. :P Może w przypadku Mi Band Notify jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi działa to dobrze, dzięki temu nie muszę zaglądać do telefonu, żeby wiedzieć czy to powiadomienie z kalendarza, sms, messenger czy jeszcze coś innego

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...