Skocz do zawartości

Gubi sieć po uśpieniu


Makoslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie:)

Mam problem z telefonem tak jak w tytule tematu. Otóż jeżeli telefon dłużej pozostanie nieaktywny (wygaszony wyświetlacz), po wybudzeniu nie mam zasięgu sieci. Jest albo zapis o nieaktywnej sieci, albo dostępne tylko połączenia alarmowe. Zdarza się również, że pomimo symbolu pełnego zasięgu sieci, gdy ktoś do mnie dzwoni włącza się poczta głosowa(czyli tel się zachowuje jakby nie miał zasięgu) wersja systemu to MIUI global 7.1 (7.1.9.0.0) Czy ktoś ma pomysł co to może być? Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ponownecza odpowiedz. Niestety mimo przeczytania wielu watkow nie udalo sie poradzic z wgraniem nowej wersji softu przez miflasha. Czy ktos moglby podrzucic linkiem badz wytlumaczyc lopatologicznie jak to zrobic. Wiem ze wyglada to tak, ze nie chce mi sie szukac i czekam na gotowe, ale naprawde staralem sie zmienic ten soft za pomoca tutkow z forum i za kazdym razem nie wychodzilo. Dzieki z gory za pomoc i cierpliwosc:)

a dokładnie chodzi o:

 

Dla Windows

Metoda 1: 

  • Pobieramy MiPCSuite
  • Instalujemy
  • Podłączamy telefon po USB i wybieramy właściwy dla nas rom fastboot (zgodnie z nazwą naszego urządzenia)

 

czerwony punkt. Prośba o łopatologiczne wytłumaczenie jak to zrobić? mam odpowiedni rom ściągnięty (w tym przypadku kenzo)


EDIT!!

Zrobiłem za pomocą starszej wersji(Miflash)

wszystko cacy, po 7s wyskoczył taki komunikak o pomyślnym zakończeniu jak w załączniku, lecz po wyłączeniu miflasha nic się nie działo, system sam nie wystartował tak jak było to opisane w tutku, a po restarcie telefonu był na nim cały czas stary rom. Ktoś coś jakieś pomysły?

miflash.png

Edytowane przez Makoslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz spróbować ściągnąć miPCSuite (to inny program od miFlash) wejść do trybu recovery (głośność + jednocześnie z przyciskiem zasilania) i podłączyć telefon do PC sprawdzić w menedżerze urządzeń czy wszystkie sterowniki się zainstalowały i odpalić miPCSuite. Wtedy powinna Ci się wgrać wersja 7.1.18 co prawda chińska ale bez problemów technicznych. Przez miFlash obecnie bez odblokowanego bootloadera da się chyba tylko wgrać wersję 7.1.7 global stable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak właśnie podejrzewałem. Czyli reasumując mogę odblokować bootloader musiałbym zgłaszać się do xaomi o pozwolenie (czyli czekać jakieś 2 tyg), albo wgrać przez miFlash tylko tą  wersję 7.1.7 global stable, dobrze rozumiem? Czy z http://en.miui.com/a-234.html jest to dokładnie  Redmi Note 3 Qualcomm Latest China Stable Version Fastboot File Download ? Bardzo prosze o weryfikację czy dobrze rozumiem wszystko, jeżeli tak to dziś w domu siądę i spróbuję sflaszować ten rom. Dzięki jeszcze raz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...