Skocz do zawartości

Dev Rom juz jest !!!!!(stable tez )


Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

kurde nie mogę odnaleźć tego posta na xiaomi.eu ale ktoś pisał że po wgraniu super su przez recovery na 7.1.18 multi to root działał.

czyli czekasz do piątku na aktualizacje?:) ja też pozostaje na multi na devie. nie chce mi się już bawić romami. BT jako tako działa:) innych błędów oprócz jeszcze apki poczty nie zauważyłem a sam rom działa płynnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nivepl napisał:

W takim razie opis pierwszego posta powyżej jest bardzo mylący...

bo pierwotnie post zostal zalozony wczoraj do dev romu..... a okazalo sie ze stable tez jest wiec jest to temat zbiorczy tera 

Edytowane przez Lipskus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w skrócie (po odblokowaniu bootloadera oraz po zainstalowaniu DEV ROM)

1. Wrzucamy soft (ROM) na kartę SD do jakiegoś folderu w fonie i włączamy telefon w tryb FASTBOOT

2. Instalujemy przez ADB TWRP (napiszcie jaką wersję najlepiej)

3. Wchodzimy do twrp (vol+) + (power)

4. Wybieramy tam sobie język angielski

5. Robimy full wipe (cache, dalvik, data)

6. Wchodzimy w twrp w opcje install i instalujemy soft z karty pamięci SD w formacie ZIP.

7. Po instalacji dajemy reboot now

8. Czekamy aż się uruchomi (10-15 minut)

 

Dobrze napisałem? Na co zwrócić uwagę. Chciałbym wrzucić soft z miuipolska. Czyli po instalacji dev i odblokowaniu bootloadera można od razu wrzucać na SD soft z miuipolska co wyszedl 17.03 i zainstalować przez TWRP?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nivepl napisał:

Ale nie zmienia to faktu ze tekst w cytowanym poście wprowadza w błąd. Powinien byc wyedytowania albo usunięty.

masz ( tylko tobie to przeszkadzalo ale ok ) 

 

3 minuty temu, kristof1992 napisał:

Czyli w skrócie (po odblokowaniu bootloadera oraz po zainstalowaniu DEV ROM)

1. Wrzucamy soft (ROM) na kartę SD do jakiegoś folderu w fonie i włączamy telefon w tryb FASTBOOT

2. Instalujemy przez ADB TWRP (napiszcie jaką wersję najlepiej)

3. Wchodzimy do twrp (vol+) + (power)

4. Wybieramy tam sobie język angielski

5. Robimy full wipe (cache, dalvik, data)

6. Wchodzimy w twrp w opcje install i instalujemy soft z karty pamięci SD w formacie ZIP.

7. Po instalacji dajemy reboot now

8. Czekamy aż się uruchomi (10-15 minut)

 

Dobrze napisałem? Na co zwrócić uwagę. Chciałbym wrzucić soft z miuipolska. Czyli po instalacji dev i odblokowaniu bootloadera można od razu wrzucać na SD soft z miuipolska co wyszedl 17.03 i zainstalować przez TWRP?

tak ale jeli zrobisz wipe to niby bt nie dzila ja i tak wole zrobic pelne wipe wiec instrukacja jest poprawna 

Edytowane przez Lipskus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem rn3 pro ze spemall'u, wczoraj dopiero złożyłem wniosek o odblokowanie BL,  Mam wersje Stable 7.1.18.0, jest tu tylko angielski i dwa chińskie, jest jakaś możliwość aby wgrać język polski zanim mi odblokują BL? Na miui widzę że jest jakiś global  Version: V7.1.7.0.LHOMICL lecz nie mogę go zainstalować poprzez updater. Ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kristof1992 napisał:

A teraz pytanie z innej beczki, co jeśli zrobimy full wipe a zapomnimy wrzucić rom w formacie ZIP na telefon ? :D Da się jakoś to przez wiersz poleceń przerzucić do telefonu :D ?

wes jakis telefon inny wrzuć na sd i po klopocie 

36 minut temu, Baldi napisał:

Witam.

Kupiłem rn3 pro ze spemall'u, wczoraj dopiero złożyłem wniosek o odblokowanie BL,  Mam wersje Stable 7.1.18.0, jest tu tylko angielski i dwa chińskie, jest jakaś możliwość aby wgrać język polski zanim mi odblokują BL? Na miui widzę że jest jakiś global  Version: V7.1.7.0.LHOMICL lecz nie mogę go zainstalować poprzez updater. Ktoś pomoże ?

jest mozliwosc wgrania global przez mi flash http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html lecz jest to tylko ang .... ale oficial bez chinskich apek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki  za  odpowiedz. Dobrze  by bylo wgrac ale niestety sam tego nie zrobie, raczej nie ogarne za duzo etapow. 

A jest opcja ze ta aktualizacja bedzie (za kilka dni) do wgrania poprzez sam updater? W koncu to official.. 

Edytowane przez Baldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) zainstaluj Mi pc suite 

2) sprawdz czy sterowniki do urządzenia zainstalowały sie poprawnie 

3) dopal; download mode volume up i podlacz do usb 

195047x19nglzaa1le1i99.png

tak to ma wygladac 

4) zainstaluj mi flash z tego linku http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe

5) sprawdz czy masz zainstalowane sterowniki od qualcoma

154043a9e1u9zcd9usta3a.png.thumb.jpg

uruchom ponownie telefon 

pobierz roma http://bigota.d.miui.com/V7.1.7.0.LHOMICL/kenzo_global_images_V7.1.7.0.LHOMICL_20160129.0000.14_5.1_global_f7c162574d.tgz

pobierz adb http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NTg1OTA3fDYxZjc2YTYyfDE0NTgzOTY1MTB8MTYwMzQ5NjYwMXwyMzU4NjU%3D

wypakuj rom do jakiegoś folderu oraz pliki adb 

poradnik.thumb.JPG.63bb5c14f01eb2ace3f8c

135923b5a2z4dtsf6qld55.png.thumb.jpg

wpisz w pasku adresu fraze cmd ( odpalisz wiersz polecen)

Pamiętaj ze msuisz miec wlaczone debugowanie usb w telefonie 

w cmd wpisz fraze :

  1. adb reboot edl

telefon wyłączy się 

odpal mi flash i i znajdz folder obrazu tego co wypakowales 

223708tsig6ya06abjzzsk.png

przykladowo: 

223712oduxk1on7ux0wwok.png

 

i tera nacisnij flash 

jeśli będzie problem możesz spokojnie do mnie napisać ":D 

Edytowane przez Lipskus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem tu nowy i mam problem - wyłożyłem na odblokowaniu bootloadera. Wyskakuje mi błąd. Wszystko posprawdzałem jak w tym poradniku: http://en.miui.com/thread-199580-1-1.html

Niestety bez zmian. Czy macie pomysły co z tym fantem zrobić? Dzięki :-)

Tomek

 

error.jpg

Edytowane przez bigtom5000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bigtom5000 napisał:

Cześć. Jestem tu nowy i mam problem - wyłożyłem na odblokowaniu bootloadera. Wyskakuje mi błąd. Wszystko posprawdzałem jak w tym poradniku: http://en.miui.com/thread-199580-1-1.html

Niestety bez zmian. Czy macie pomysły co z tym fantem zrobić? Dzięki :-)

Tomek

 

A na jakim romie chcesz odblokować BL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej nie mogę odblokować bootloadera, wywala błąd przy 50%, próbowałem na dev kenzo_images_6.3.17_20160129.0000.14_5.1_cn jak i na kenzo_global_images_V7.1.7.0.LHOMICL_20160129.0000.14_5.1_global, oczywiście dostałem sms ze zgodą , ma ktoś jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć dokończoną konfigurację Mi Account (po zalogowaniu na kompie Security check-up ma być na 100%). Musisz też przed odblokowaniem być zalogowany na swoim smartfonie na konto - dopiero po tym go wyłącz i przejdź do fastboot. Bez tego mi nie ruszyło. Powodzenia!

mi_account.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się udało :). Miałem wszystko jak pisaliście ;zalogowany na urządzeniu,dev soft unlock oem itd i nie szło, zrobiłem tak , wylogowałem się na RN3PRO z konta Mi i zalogowałem ponownie wyłączyłem telefon potem fastboot i poszło nie wiem czy to przez to ponieważ zawsze po wgraniu softu logowałem się na Mi konto ale się udało, dziękuję za porady :), pozdrawiam.

2016-03-22_164932.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może mi ktoś podpowiedzieć dlaczego w portach cały czas nie widze qualcolma(co źle robie?)? Nie ma ani jednego sterownika do zainstalowania, widze juz za to dwa urządzenia pod android phone, widzę też w urządzeniach przenośnych Redmi note 3. Oczywiście uruchomiłem już tryb debugowania i restartowałem parę razy telefon przez adb.

Telefon dopiero dziś odebrałem i chciałem sobie wgrać jakiś normalny soft bez chińskich aplikacji.

 

Dobra juz wiem o co codzi :) rebbot EDL a nie ED1 :)

Teraz tylko zainstalował mi sie sterownik :

relink hs-usb qdloader 9008 

zamiast 

qualcomm hs-usb qdloade 9008

Edytowane przez piotrek1809
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...