Skocz do zawartości

Firma Taneo


Figolab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję od dłuższego czasu Redmi Note 2. Trafiłem na ofertę na olx wystawioną przez firmę Taneo http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2weQR/ . Trochę pogadałem z jej przedstawicielami i wydaje sie w porządku - pośrednictwo w sprowadzeniu z Chin, serwis u nich w Polsce, wysyłka ok. 30 dni, po 40 dniach przy nieotrzymaniu paczki oddają pieniądze, gwarancja 12 miesięcy (opcjonalnie dodatkowe 12 miesięcy za 100zł). Cło już w cenie. W ogłoszeniu nie ma wzmianki o wersji Prime, a w opisie widnieje 32GB pamięci wbudowanej  - podejrzane(?). Cena oferty uległa zmianie, wcześniej był za 599zł i w takiej cenie mogę go nabyć.

Tutaj pytanie czy miał ktoś z nimi styczność? Warto tam kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto ryzykować? Sprzęt Xiaomi jest i tak tani (boże... to się już staje jak mantra...), a szukasz po jakichś lewych "firmach"? Masz na forum podanych sprzedawców, sprawdzonych przez dziesiątki, jak nie setki osób, w dobrych cenach, z pewnym serwisem. Już tutaj były osoby, które na allegro kupiły "najtaniej", a potem sprzedawca nagle zniknął z kasą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Echinos napisał:

A czym, oprócz wyższej ceny, różni się to od samodzielnego sprowadzenia z Chin bez udziału pośrednika?

Tym, że jakbyś przeczytał do końca, to byś wyczytał, że firma niby oferuje opłacenie cła oraz "serwis" w Polsce... Co prawda w serwis bym nie wierzył, ale opłacenie cła, jest już samo w sobie kuszące, co nie zmienia faktu, że istnieją może i ciut droższe, ale sporo lepsze sklepy, aby zamawiać w Polsce. Nie każdy chce się użerać z UC :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nezumi napisał:

Tym, że jakbyś przeczytał do końca, to byś wyczytał, że firma niby oferuje opłacenie cła oraz "serwis" w Polsce... Co prawda w serwis bym nie wierzył, ale opłacenie cła, jest już samo w sobie kuszące, co nie zmienia faktu, że istnieją może i ciut droższe, ale sporo lepsze sklepy, aby zamawiać w Polsce. Nie każdy chce się użerać z UC :).

Temat przeczytałem ale oczekiwałem odpowiedzi od autora :-(

Cło na telefony nie obowiązuje.

A w jakikolwiek bezpłatny serwis z ich strony to ja też nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Echinos @kulig007 Obstawiam zwykłe "niedopatrzenie" od strony sprzedającego. Sporo ludzi łapie się na używaniu słowa "Cło" jako opłat poniesionych przy sprowadzeniu, zapominając o tym, że na telefony go nie ma, sam jak wyżej widać, się złapałem na użyciu słowa "Cło" zamiast "VAT", a o tym 2 myślałem :). Nie szukajmy wszędzie oszustów i "Januszy biznesu", nie ma co ich oceniać, nikt w końcu z nas ich nie zna. Ja pragnę jedynie zwrócić uwagę na to, że nie ma sensu kupować u kogoś, kogo nikt nie zna "bo ma najtaniej", lepiej kupić ciut drożej, ale pewnie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę przesadzam z tą oszczędnością wybierając nieznaną firmę, ale wyszedłem z założenia, że jak oszczędzać kupując telefon z Chin zamiast na przykład P8Lite to już każdy grosz. Fakt, moje niedopatrzenie, że zapytałem o cło, nie o vat, ale w sumie jak przesyłka idzie na ich adres, bo chcą sprawdzić stan telefonu i dopiero wtedy wysyłają go z Polski do mnie to urząd celny do mnie chyba nie zadzwoni... No i ta gwarancja realizowana w Polsce mnie skusiła, bo wiem, że z moim szcześciem do elektroniki, choć dbam bardzo o wszystko to i tak ze dwa razy do serwisu trafi, a nie chce mi sie użerać z Chińczykami zbytnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...