Skocz do zawartości

Problem z mikrofonem xiaomi mi4


Tomimr13

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zarejestrowałem się na to forum aby zasięgnąć informacji w jednej kwesti. Generalnie chcę kupić telefon albo Mi4 albo Redmi 3. Nie zależy mi na internecie, video, słuchaniu muzyki, robieniu zdjęć, gpsie etc.; telefon ma służyć jedynie do dzwonienia, smsów i spraw organizacyjnych jak budzik, kalendarz etc; jedyny wymóg aby nie psuł się, był stabilny i działał sprawnie. Choć Mi4 może być overkillem dla moich wymagań to szybkość procka Mi4 do mnie przemawia bardziej niż żywotność baterii Redmi 3, plus Mi to seria wyższa niż Redmi. Jedyne co mnie zniechęca do zakupu Mi4 i przechyla szalę na rzecz Redmi 3 to właśnie opisywane w tym temacie i w kilku innych problemy z połączeniami, trzaskami etc. Czy jest to statystycznie temat nagminny i można powiedzieć że te trzaski to przypadłość Mi4? Czy jednak to kwestia "pecha" niektórych kupujących? Jeżeli te trzaski występują u sporej ilości użytkowników (technos mi napisał że się jeszcze nie spotkali z takim problemem) to wybiorę Redmi 3 bo ten nie wydaje mi się mieć tego typu problemów.

Wiem że mój temat jest związany pośrednio z głównym wątkiem tego tematu ale nie chciałem zaśmiecać forum nowym tematem.

Z góry wielkie dzięki wszystkim za pomoc.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no tak ale nie łatwo takowy znaleźć. Fakt faktem, że w tzw. między czasie telefon ten może stać się obiektem użytkowania w dużo bardziej szerszym zakresie, na razie będzie tylko backupem. No nic. Redmi 3 wydaje się być bardziej właściwe a z drugiej strony jeżeli za szybsze mi4 mam zapłacić tyle samo to czemu nie wziąć czegoś szybciej działającego, a z drugiej strony redmi 3 to nowy wypust.

Czekam od Was na info ws rzeczywistej skali tego problemu.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @shakur1996 po ilości osób w tym temacie mogę stwierdzić, że problem nie dotyczy wszystkich.

ps Jeśli będziesz miał ROM poniżej 5.12.17 to sobie zainstaluj 5.11.5 bo na nim nie miałem problemów. Jeśli wolisz nowy wygląd możesz poeksperymentować z najnowszymi. Ja aktualnie mam najnowszy i wymieniłem kartę sim w salonie t-mobile. Narazie jest OK choć często wylogowuje mnie z sieci na chwilę. Wcześniej miałem Heyah i nie było problemów.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, shakur1996 napisał:

preston2009, dzieki, taka kwestia trzaskow zniecheca mnie do mi4, choc jeszcze fakt ze r3 to 2016 a mi4 to juz 2 lata ma (na dniach pojde do fostera i pomacam oba).

Ja bym nigdy nie zamienił mojego Mi4 na R3 :) Te plecy są zbyt babskie :P choć pewnie dobrze się trzyma w dłoni po bokach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podłączyć sie do tematu. Również mam problem z tym, że słabo mnie rozmówca słyszy.

Mam MI4LTE-CU

4.4.4 KTU84P

MIUI7 5.10.22

Pogrzebalem na forum i zmieniłem ustawienia Voice i mam "true" w pliku. Możecie coś doradzić?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też mam problem z jakością rozmów. Każdy narzeka, że słabo mnie słychać i że są zakłócenia i trzaski. Mam to na każdej aktualizacji MIUI8. Nie pomaga zmiana sieci itp.
To staje się już bardzo męczące. Czy ktoś może wpadł ostatnio na jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Przetestowałem magiczne 5.12.17 i problem z dźwiękiem nadal jest. Może to po prostu beznadziejna jakość mikrofonu MI4 i trzeba się z tym pogodzić?


EDIT: Przetestowałem CM13 - podobno słychać mnie lepiej, za to ja gorzej słyszę rozmówców - przerywa coś ciąglę i ogólnie jakość dźwięku słabsza.

Edytowane przez regnar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem symulacje rozmowy w narzędziach diagnostycznych. Sam słyszę jak dźwięk miejscami zanika i jest mocno przytłumiony.

Telefon mam 3 tygodnie dopiero. Od razu zaktualizowałem do miui8. Na chińskim romie z nikim nie rozmawiałem. Od pierwszej rozmowy ludzie narzekają że słabo słychać

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z telefonem walczę od ponad miesiąca :/.

Był jakiś tam rom nawet nie wiem jaki i zrywało potem MIUI8 instalowany na ten co był.

potem wersja 7,5 (xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_V7.5.3.0.MXDCNDE_v7-6.0) słychać mnie było dobrze (rozmawiałem rzadko przez kilka dni), ale telefon się samoczynnie resetował.

Następnie MIUI v5, ale okazało się że to tylko dla tel. bez LTE.

I przyszła pora na najnowsze MIUI xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_6.7.28_v8-6.0 , ale wgrane przez TWRP z zrobieniem wipe i takie tam (tak troche po omacku klikałem co tam jest bo już człowiek bardzo wku...) i powiem że (zapeszać nie chcę) już kilka dni i jest dobrze. Przekazałem już telefon osobie, która ma go używać i po jednym dniu narazie nikt nie narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi2 napisał:

A jaka ma to roznice jaki rom? Przeciez to nie wina romu skoro innym dziala ok na kazdym romie, mam mi4 i czy na 4.4. Czy na 6.0 jest super.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Jaka jest różnica czy telefon jest po resecie (przed resetem za każdym razem trzaski prócz jeden wyjątek), a po idealna jakość rozmowy?

Jaka jest różnica do kogo się dzwoni? Dzwoniąc na telefon HONOR 7, nr w plusie od początku jak mam telefon MI4 (ponad miesiąc i rożne romy) rozmowa jest zawsze idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kiedyś miałem 100% rozmów z problemami gdy dzwoniłem na jakiegoś Huawei (nie wiem jaki). Po zgłoszeniu na BOK t-mobile nie mam problemów z innymi a z tym Huawei nie wiem bo nie będę dzwonił na urlopie do księgowej :P.

ps Oczywiście najnowszy ROM aktualnie.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było spoko z połączeniami, ale w nocy zainstalowałem 6.8.4 i dziś już z nikim nie mogę się dogadać. Wrzucę 6.7.28 i jak nie będzie znowu w porządku, to chyba ten telefon zobaczycie w dziale Giełda, bo już tracę powoli cierpliwość :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zabawach z romami (obecnie mam najnowszy miui) mam dziwny problem...

otóź na słuchawkach (pistony jedynki) nie słychać mnie w ogóle. romówcę słyszę

natomiast okazyjnie (1/4 przypadków) jak odbieram/dzwonie bez sluchawek to jest ten sam efekt...próbowałem w kilku lokalizacjach i ten sam skutek

ogólnie zaczeło sie jak zmieniłem rom miui7 na 8 i cofałem i potem znowu 2x zmiana romu...robiłem wipe danych, ale przez telefon, a nie przez recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...