Sign in to follow this  
damian12332146

Kabel USB a QC 2.0

Recommended Posts

Witajcie. Mam pytanie odnośnie kabla USB do ładowarki. Wczoraj, z niewiadomych przyczyn, padł mi oryginalny kabel, którym ładowałem Mi4. Przez chwilę jeszcze działał, jak pociągnąłem końcówkę przy micro usb w odpowiednią stronę, ale teraz już nie ładuje wcale. Wziąłem jakiś pierwszy lepszy, który miałem pod ręką - działa, ale zauważyłem, że jest jakieś dwa razy cieńszy niż oryginalny. I tak się zastanawiam, czy ma to jakiś wpływ na prędkość ładowania, czy ważna jest tylko ładowarka? Chciałbym sobie kupić jakiś dłuższy, markowy, ale znowu - przy niektórych jest napisane tylko "data cable", a przy innych "charging".
Jak to jest? I polecicie mi jakiś kabel, żeby nie rozleciał się po tygodniu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie kupuj najtańszych kabli bo to gówno. Jest kilka bardzo dobrych marek produkujące kable usb. Ugreen, rock, blitzwolf ( to tylko przykłady na szybko)
Kabelek jest ważny w kontekście ładowania bo przez cieniutki gówniany kabelek dobry prąd nie popłynie ( tylko zły i popsuje Ci telefon :P (żarcik :>)). W słabych kablach mozesz mieć np. max 0.5A ładowania i co z tego, że masz dobrą ładowarkę skoro kabel więcej nie pociągnie?
ogólnie to taki metrowy kabelek z chin to cena z 3$. Oczywiście są droższe fajniejsze np. podwójny double side czy jak się to nazywa. Kabelek który obojętnie jak włożysz będzie dobrze ( tak jak w usb-C) ale to już większy wydatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this