memberofhs

Użytkownicy
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About memberofhs

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  RedMi Note 2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Borykam się z problemem: jest w Redmi Note 2 taka funkcja jak "id numeru". Da się opisać nr telefonu w książce telefonicznej nie zapisując go do książki numerów. Mój telefon to Redmi Note 2, wersja Android 5.0.2 LRX22G, MIUI 7.3 (6.3.3 rozwojowa). Przytrzymujemy palcem w książce telefonicznej na niezapisany nr, rozwija się menu, skąd wybieramy "oznacz". Wyskakuje podręczne małe menu "change report for this number" z opcjami: - harassment (ikona dymku z wykrzyknikiem), - sales (ikona teczki/walizki), - real estate (ikona krawatu), - courier (ikona skutera), - fraud (ikona złego spojrzenia?), - własne (ikona rysika). Wybierając te ostatnie można nadać numerowi własną identyfikację. W książce telefonicznej potem mamy spis numerów, w tym nie zapisany i wygląda to tak: 5**7**5** | nazwa własna Już dawno bym zmienił telefon czy aktualizował Miui, jednak zauważyłem, że po przesiadce na Miui 8 czy 9 ta funkcja jest wyszarzała/niedostępna. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć w którym Miui do tego telefonu (Redmi note 2) lub który Xiaomi jeszcze ma tą funkcję czynną? Za powodu tej jednej cechy w sofcie trzymam ten stary szmelc, choć dawno wolałbym się przesiąść na coś nowszego. Bardzo proszę o pomoc, bo brak wiedzy na poruszony temat ogranicza mnie w zmianie telefonu.
 2. Okej, wgrałem najnowszy soft i wszystko wróciło póki co do normy. Co nie zmienia faktu, że chciałbym z obecnego mium 8 7.3.30 wrócić na miu 7 6.3.3 np. Jak to sensownie wykonać bez utraty smsów, telefonów? Lub ewentualnie wskaże mi ktoś dlaczego nie działa/gdzie załączyć/który soft ma oznaczanie własne numerów niezapisanych? Dzwoni mi ktoś z olx, nie dodaję go niepotrzebnie do kontaktów a mogę na numerze przytrzymać kciuk i wyskakuje menu "oznacz->własne" - wpisuję swoją nazwę i wiem w przyszłości kto dzwoni. Tak było w 6.3.3 - i bardzo brakuje mi tej opcji w obecnym 7.3.30..
 3. memberofhs

  miui 8 na miu 7

  Chłopaki, pomocy! Coś pogrzebałem w telefonie i padło:-/. Miałem miui 7 6.3.3. Zachciało się mi miui 8 7.3.23. Jednak system nie do końca mi odpowiadał. Wgrałem inny, starszy przez ustawienia, aktualizacje i plik zip.i zaczęły się czary: widget notatki na pulpicie i pogody "kręcił kółkiem" i nie mógł załadować naqwet po 30 min czekania. Gdy nacisnę ikonę smsów - myśli długo po czym wywala błąd o aplikacji na zasadzie "czekaj" lub "zakończ". Naciskam klawisz telefonu (dialer/ połączenia ostatnio wybierane), wskakuje białe tło na 0,5 sekundy i wywala do pulpitu. I tak w koło. Gdy wybieram "dane" z menu rozwijanego z góry - wywala mnie do blokady ekranu na kod pin.. Na domiar złego brak zasięgów z obu kart, w ustawienia wchodząc w "informacje o sieci, baterii" też zawiesza się na białym tle na minutę i wywala do ogólnych znów opcji.. Pomocy! Nie robiłem żadnego dalvik, wipe ani backupu, a nie chcę od nowa stawiać telefonu i tracić kontakty, smsy, zdjęcia i wszelakie ustawienia.. Musi się to jakoś dać zgrać, naprawić.. Co gorsza: jutro około 15stej wyjeżdżam w trasę i muszę mieć sprawny telefon:/ Proszę o pomoc!!!
 4. Pokaż mi kolego gdzie ten mój temat był poruszany. Mam teraz czytać wszystkie posty i podstrony odnośnie każdej cotygodniowej aktualizacji i szukać, gdzie ktoś coś o tym wspomniał? Nigdzie nie jest opisane dosadnie mój problem.

 5. memberofhs

  Miui 8

  Koledzy, powiedzcie, który soft z miui 8 jest w miarę stabilny, a który posiada opisywanie numerów? W 6.3.3 miałem możliwość opisania numeru poprzez menu przytrzymania palcem w telefonie "oznacz->własne". Nie musiałem numeru dodawać do kontaktów, a mogłem opisać nr czy smsy danego numeru tak, iż wiedziałem kto dzwoni - przydatne przy ogłoszeniach gdy coś sprzedaję. Jest to dla mnie kluczowa opcja, której w 7.3.23 nie ma. Podobnie jak opcja zmiany dźwięku potwierdzenia dostarczenia smsa - nie przychodzącego smsa, a dźwięk dostarczenia - tj ten "haczyk" przy wiadomości, że dotarła. Nie podoba mi się obecny sygnał potwierdzenia. W tym 6.3.3 było to. Kolejny problem to blokada telefonu na kod pin po 30 minutach od nieużywania. W obecnym sofcie tego nie ma. W starej wersji był z rozwijanego z góry menu zegar, na który się klikało i można było wejść w alarmy/budzik. W tej wersji tego nie ma, trzeba wejść w lupę/wyszukiwarkę i szukać zegarka. Szukam starszej wersji, w miarę stabilnej, która opiera się na miui 8 (miałem 7), a ma wszystkie te cechy, o których wyżej wspominam. Bardzo bym prosił o nieusuwanie tematu, a wskazanie tylko wersji softu, który zainstalować.
 6. memberofhs

  MIUI 7.3.23

  Ponawiam koledzy pytanie, pomoże ktoś jeszcze? Który najnowszy soft oparty na miui 8 mający te opisywanie nieznanych numerów jest Wam znany? Który mam pobrać, by móc także wybierać sobie dźwięk dostarczenia smsa jaki chcę? Ostatni, jaki miałem z tymi opcjami to 6.3.3 z miui 7.
 7. memberofhs

  MIUI 7.3.23

  Ponawiam koledzy pytanie, pomoże ktoś jeszcze? Który najnowszy soft oparty na miui 8 mający te opisywanie nieznanych numerów jest Wam znany? Który mam pobrać, by móc także wybierać sobie dźwięk dostarczenia smsa jaki chcę? Ostatni, jaki miałem z tymi opcjami to 6.3.3 z miui 7.
 8. memberofhs

  MIUI 7.3.23

  To inaczej koledzy: który najnowszy soft oparty na miui 8 mający te opisywanie nieznanych numerów jest Wam znany? Który mam pobrać, by móc także wybierać sobie dźwięk dostarczenia smsa jaki chcę? Ostatni, jaki miałem z tymi opcjami to 6.3.3 z miui 7.
 9. memberofhs

  MIUI 7.3.23

  Gutek, FromWP, przyznam Wam chłopaki, że w sofcie 6.3.3 była możliwość zmiany tego dźwięku. Dlaczego w tym sofcie już nie można? Komu to przeszkadzało? Tak samo jak w poprzednim sofcie można było opisać sobie nieznany nr bez zapisywania go w książce telefonicznej jako "oznacz". Teraz tego nie ma ani w smsach ani przy numerach. Opcja dla mnie BARDZO przydatna-mogłem opisywać sobie numery dzwoniących do mnie ludzi z ogłoszeń i wiedzieć potem kto dzwoni/do kogo zadzwonić a nie musiałem zaśmiecać książki telefonicznej obcymi ludźmi. Tego też nie da się przywrócić?
 10. memberofhs

  MIUI 7.3.23

  Gutek, dziękuję. Chodzi mi o dźwięk doręczenia smsa, coś takiego jak raport doręczenia. Nie o dźwięk otrzymania smsa, gdy przychodzi.
 11. memberofhs

  MIUI 7.3.23

  Jakoś sobie poradziłem, klawiatura zadziałała. Instalując swiftkeya i konfigurując tą klawiaturę w takim jakby kreatorze pierwszego uruchomienia można było wybrać klawiaturę, w tym Gboard. Czyli podsumowując - klawiatura była wyłączona i nijak z poziomu menu nie dało się jej załączyć. Teraz mam problem ze zmianą dźwięku dostarczenia smsa - można go gdzieś zmienić? A druga sprawa: dzwonek mam narastający, miałem normalny. To też da się jakoś zmienić? //Nezu: Na przyszłość używaj opcji zgłoś, a nie wprowadzaj bezsensownej dyskusji nie na temat...
 12. memberofhs

  MIUI 7.3.23

  Koledzy, dalej problem. Po pobraniu gboarda i swiftkeya jako akp i wrzuceniu na telefon - gboard wywala błąd, czyli naciskam instaluj, i po sekundzie wyskakuje czerwone tło z X na środku w kółku a pod tym jest napis "gboard" i można nacisnąć tylko "ok". po instalacji swiftkeya wszystko jest ok, tzn, tło na zielono, i wszystko poprawnie zainstalowane, natomiast nadal zarówno w opcjach języka i klawiatury nic nie zmieniło, nadal nie ma żadnej klawiatury do wyboru, jak i w smsach nie ma nadal możliwości pisania:-/. Co za cholerny telefon, znowu pokusiło mnie by odświeżyć soft i mam za swoje. Jakby błąd w sofcie, nie dodano klawiatury w nim czy coś. Nie wiem, tylko ja mam takie problemy?
 13. memberofhs

  MIUI 7.3.23

  Nic to nie dało:/ jest jak było, bez zmian. Co teraz? wgrywanie od nowa całego romu 700 mb pomoże? może jakimś innym sposobem niż ustawienia-aktualizacje - trzy kropki? Jakoś może trzeba wyczyścić telefon przed instalacją w trwp nie usuwając danych? Kurde nie wiem, może to błąd w systemie a nie z mojej strony? Ma ktoś też taki problem? Co mam robić? Nie planuję usuwać wszystkich danych telefonie.. Może spróbować jakiegoś starszego miui 8?
 14. memberofhs

  MIUI 7.3.23

  Slimdick - nie mam takiego menu. Nie mam w ogóle podmenu "klawiatura wirtualna". Jeśli chodzi o "obecna klawiatura" - nie mam nic ponad to. Ty na screenie masz "polski-GBoard" -Ja tego nie mam i wybrać nie mogę. Funkcja nie jest blada, a jednak nie reaguje na naciśnięcie palcem.
 15. memberofhs

  MIUI 7.3.23

  Slimdick - dochodzę w opcjach do "język i metody wprowadzania" i mam tak: - języki - do wyboru - sprawdzanie pisowni - sprawdzanie pisowni google (gdy tam wejdę mam do wyboru sprawdzanie pisowni. Gdy chcę wybrać "koło zębate" jako ustawienia google - nic się nie dzieje - klikam i nic) - klawiatura i wprowadzanie tekstu - obecna klawiatura - tak pisze i NIC nie można wybrać, nic się nie rozwija, klikam i tj nieaktywne - mysz/touchpad - szybkość wskaźnika - tu można wybrać coś tam.. Stoję, jestem w kropce:-/. FromWP - podejmę się każdego kroku byle tylko nie tracić danych.. Bez przesady, tracić wszystko z powodu klawiatury? Zaznaczam, że wgrywałem plik przez Ustawienia, Aktualizacje i "trzy kropki" po czym wybrałem zip. Nie robiłem żadnej kopii zapasowej w trwp menu:-/