Jump to content

Schpatcheq

Użytkownicy
 • Posts

  33
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Redmi note 2

Recent Profile Visitors

951 profile views

Schpatcheq's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Nie przeczytałeś tematu w całości. Chodzi o rysowanie map podczas biegania lub chodzenia, a nie jazdy samochodem. Wiem człowieku, że GPS w pierwszych aktualizacjach zrywał, ja dalsze swoje posty pisałem już po aktualizacjach gdzie GPS chodzi stabilnie tzn nie zrywa połączenia. Zapoznaj się człowieku najpierw z tematem Chodzi o rysowanie map podczas chodzenia i biegania. Nasz GPS jest zbyt czuły i jak poruszamy się wolno to szaleje. Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 2. Na Xiaomi Redmi 2 Note? Trasę 50 km zrobiłeś biegnąc czy samochodem? Nie chodzi o zrywanie GPS, bo jest on stabilny, chodzi o rysowanie map w aplikacjach, GPS pokazuje pierdoły.
 3. Nie wiem jak to jest z tym GPS w MTK Heliox10, bo ten sam procesor posiada LETVx500 i w nim GPS działa super.....
 4. Już nic nie rozumiem, dzisiaj włączyłem GPS, endomondo trening chodzenie i mapka narysowała znów głupoty.... Proszę o nie zamykanie tematu.
 5. Mój GPS wreszcie działa. Nie wiem czy to zasługa najnowszej aktualizacji czy mojego "grzebania". Do rzeczy: By poprawnie działał nam GPS musimy oczywiście dać aplikacjom dostęp do lokalizacji, uprawnienia itd. Następnie ja ściągnąłem GPS status and Toolbox ze sklepu play i włączyłem go raz, po złapaniu fixa i znalezieniu kilku satelit chyba 8/21. Następnie w opcjach GPS Status and Toolbox kliknąłem zarządzanie AGPS i kliknąłem pobierz. Po odczekaniu dłuższym 10 min znalazło więcej satelit. Następnie znów wlazłem w zarządzanie AGPS i kliknąłem Reset. Wylazłem z apki wlazłem jeszcze raz. Znowu wlazłem w ustawienia AGPS i kliknąłem pobierz. Następnie ściągnąłem aplikację MTK Engineering mode start i wlazłem w MTK Settings ----> Location ----> Location based service ------> AGPS ------> i niżej jest SHOW SI QOP Editor wchodzicie tam i ustawiacie horizontal i vertical na 25. W Feature Enabler zaznaczcie koniecznie wszystko oprócz Log SuPL to file. Po poprzedniej aktualizacji zmieniano coś w pliku build.prop czy cos takiego, ale zaraz po aktualizacji sprawdzałem i miałem pływającą lokalizację itd, a mapki w endomondo były źle rysowane. Teraz moje mapki wyglądają perfekcyjnie Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 6. Najnowsza aktualizacja nie rozwiązała problemu - nadal on występuje.
 7. Próbowałem wszystkiego nadal lipa. Ściągnałem MTK ENGINEER MODE, ale nie znalazłem EPO, a ponoć tam tkwi problem. W aplikacji Navime, jest to samo jak w Endomondo, zmiana odczytów nic nie pomogła... Jakies rozwiązania? Inny rom? Coś? http://www.cnx-software.com/2013/11/27/how-to-fix-slow-gps-lock-on-mediatek-mt65xx-based-smartphones/ http://en.miui.com/thread-64212-1-1.html Ktoś coś z tego rozumie? Jak się dostać do EPO???
 8. Dzięki Dramir za twój post, przynajmniej wiem, że nie jestem sam z tym problemem. Czy ktoś znajdzie cudowny sposób na doprecyzowanie GPS? Na Lenovo A850 miałem podobny problem i udało się w sieci znaleźć rozwiązanie. Tutaj widzę, że też jest szansa, trzeba tylko wejść w tryb inżynierski, ale ja nie potrafię tego zrobić. Mam Enginner mode (android), a powinny być dwa Endineer mode (android) i Enginner mode (MTK). Co zrobić żeby pojawił mi się w telefonie Engineer mode MTK? Mam go zrootować? Tutaj jest rozwiązanie problemu z aplikacją: http://en.miui.com/thread-64212-1-1.html Co zrobić żeby widoczny był ENGINEER MODE MTK???? Kupiłem Xiaomi Redmi note 2 właściwie ze względu na GPS i znośny aparat... Pomocy!
 9. Nie ma znaczenia, już to testowałem, raz wybrałem wifi+dane+ gps, potem sam gps. Nie ma to większego znaczenia. Powtarzam. Sam GPS włącza się szybko i nie zrywa, ale działa nieprecyzyjnie... Na zagranicznych forach pomaga zmiana ustawień w trybie inżyniera - ludzie są zadowoleni z tego rozwiązania. Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić co i jak mam zrobić, by GPS działał? Mogę się cofnąć do obojętnie jakiej wersji, zależy mi tylko i wyłącznie na GPS.....w
 10. Dzisiaj testowałem telefon po pobraniu danych AGPS przez GPS STATUS i nic to nie dało. Nadal GPS pokazuje jakbym szedł bokiem ulicy, wchodził w budynki itd. Widać to przy przybliżeniu mapki, z daleka niby jest ok, ale przy powiększeniu widać, że GPS jest nieprecyzyjny. Czy komuś działa GPS na wersji 5.10.29? Na wcześniejszych wersjach rozwojowych GPS mocno szwankował,łapał fixa, ale zrywał połączenie i można powiedzieć, że nie działał. Teraz szybko się załącza, ale jest nieprecyzyjny. Czy ktoś pomoże?
 11. Ściągnałem GPS Status, skonfigurowałem A-GPS, pobrałem dane - zobaczymy. Niżej screen Apkę włączyłem i wyszedłem na balkon. Znalazł 11-12 satelit/23 dostępne. Nie wiem czy to pomoże czy nie. Co do innych aplikacji, to popróbuje, zrobię kilka testów. Raz włączyłem endomondo jadąc pociągiem (tak dla testu) i drogę pokazał perfekcyjnie, natomiast w codziennym użyciu jednak się myli. Pokazuje jakbym przechodził przez mury bloków, chodził obok drogi itd. Może z bieganiem będzie inaczej.. sam już nie wiem. A co myślisz o trybie inżynieryjskim MTK? Ponoć tam wprowadzone zmiany pomagają, lecz nie wiem jak z niego skorzystać, gdyż u mnie tryb Enginner MTK jest w nawiasie z ANDROIDEM, a ma być MTK ENGINEER (MTK) i nie wiem jak ściągnąć plik EPO. Ktoś tego próbował? Tutaj podobny temat, ale nie wiem jak po kolei się za to zabrać: http://miuipolska.pl/forum/topic/2282-xiaomi-redmi-i-problem-z-dok%C5%82adno%C5%9Bci%C4%85-gps/
 12. Na moim RN2 GPS pokazuje nieprecyzyjne dane tj: pokazuje jakbyś wchodził w budynki, szedł obok drogi itp. Posiadam wersję 5.10.29. Na poprzednich wersjach GPS się rozłączał i w ogóle kiepsko działał. Na obecnej wersji, GPS załącza się szybko i nie zrywa, tylko pokazuje jakieś brednie Generalnie mapki w endomondo zgadzają się w 80%, no ale nie w 100%. Wydaję mi się, że powodem mogą być procesory MTK, gdyż już raz spotkałem się z wgrywaniem plików EPO i konfigurowaniem GPS - A-GPS np. w telefonie Lenovo A850. W sieci dodatkowo można znaleźć różne programy typu GPS FIX MTK itp, które pomagają skonfigurować GPS. Po ściągnięciu pliku EPO i wgraniu jakiegoś fixa, GPS w telefonie działał perfekcyjnie. Nie chce dokonywać żadnych własnych ingerencji, tylko spytam się Was na forum jak rozwiązać problem. Korzystam codziennie z aplikacji Endomondo i jak już wspomniałem mapki z moją aktywnością są niedokładne. Bardzo chciałbym jakoś rozwiązać ten problem. Inny problem przy okazji: W endomondo nie potrafię wybrać języka głosowego. Wyskakuje błąd: Brak wyników dla zapytania: "pname:com.svox.langpack.installer".
 13. Wersja MIUI: MIUIV7 5.10.22 Xiaomi redmi 2 note Numer wersji dostępny w Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Wersja MIUI Posiadany smartfon: Xiaomi redmi 2 note Jaki smartfon posiadasz? Jakim użytkownikiem jesteś? początkujący Początkujący / zaawansowany / Z długim stażem Opis znalezionego błędu W związku z tym, że w wersji MIUI7 od wersji 5.10.16 do aktualnej 5.10.22 nie działa GPS, chciałbym aby ktoś pokierował mnie: - gdzie znajdę działającą wersję GPS (5.10.8 <--- ponoć na tej jest wszystko OK)? - jak rozłożyć roma na części pierwsze i edytować plik gps.conf? Wystarczy, że rozpakuje roma i skopiuje plik z wersji 5.10.8 i skopiuje do wersji aktualnej? jak to skopiować? Przeszukałem tematy, wybaczcie jestem zielony w tych sprawach, więc proszę łopatologicznie Pozdrawiam Logcat Jeśli napotkałeś FC (Force Close), koniecznie wstaw logcat!
×
×
 • Create New...