Jump to content

gentillo

Użytkownicy
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

gentillo's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • One Month Later
 • Week One Done
 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. Mix 4 to mój pierwszy od bardzo dawna telefon od Xiaomi. Nie wiem czy problem dotyczy MIUI czy telefonu jako takiego. Od kilku lat nie spotkałem się z takowym problemem nawet w budżetowcach. Generalnie jest problem z LDAC z ustawionym priorytetem jakości. Mam dwie pary słuchawek obsługujących LDAC. Z moimi trzema ostatnimi telefonami pracowały z LDAC przy max bitratcie bez problemu. Niestety Mix 4 nie daje rady. Dźwięk przerywa i nie da się słuchać. Jedne ze słuchawek obsługują również aptx HD. Tego kodeka nie da się w ogóle wymusić. Przestawianie w opcjach programisty nic nie daje. Po podłączeniu słuchawek telefon automatycznie przestawia na aptx adaptive. Strasznie skopana jest obłsuga BT audio w tym telefonie.
 2. Mam na mixie najnowszy firmware z xiaomi.eu. Na wcześniejszym było tak naprawdę to samo. Problem polega na tym, że prawidłowo działa mi tylko aplikacja systemowa. Na signalu nie mogę w ogóle wymusić przełączenia żeby był domyślną aplikacją do smsów. Niby się przełącza ale nie można wysłać smsa i wisi komunikat o konieczności przełączenia domyślnej aplikacji. Klikanie w komunikat nie przynosi żadnej reakcji. Textra niby chwile działa, ale po jakimś czasie przestaje. Smsy po jakimś czasie przestają dochodzić i giną bezpowrotnie niedostarczone. Jest jakiś myk żeby to naprawić. Szczególnie chodzi mi o signala którego używam od lat.
 3. W tej chwili działa na obydwu kartach. Co ro prepaida to po zgłoszeniu do pomocy technicznej okazało się, że coś w systemie nie było włączone pomimo tego, że infolinia twierdziła że wszystko jest ok. 5G w plusie działa tak naprawdę na częstotliwości 2600 MHz wykorzystywanej przez LTE a ten zakres mix obsługuje.
 4. Do sprzedania słuchawka jak w tytule. Link do olx: Xiaomi Mi Mix 4 5G 8/256 - gwarancja Nowy Sącz • OLX.pl Na hasło: miuipolska specjalna cena 3100
 5. Dzwoniłem na infolinię i potwierdzili. W aplikacji też pokazuje, z pakiet jest włączony. Kolejne dwa tematy: - czy jest możliwość wyłączenia asystent miui? - czy jest możliwość ustawienia innej niż systemowa aplikacji do smsów? Od dawna korzystam z signal. Niby w aplikacjach domyślnych jest wybrany signal. Ale nie da się z niego wysłać smsa. Cały czas na dole jest komunikat o zmianie domyślnej aplikacji. Skończyły mi się pomysły. Jestem dzisiaj w w większym mieście. Wg mapy wszędzie w koło 5g. A u mnie nic. Przecież nie ma opcji żebym miał inną wersję telefonu, bo na tą chwilę jest tylko jedna - chińska. Jak wchodziło LTE to pamiętam, że w niektórych słuchawkach trzeba było specjalne apn ustawić. Ale obecnie chyba wszystko się automatycznie odbywa. Wychodzi na to, że mój egzemplarz różni się od innych posiadanych przez użytkowników forum. Zrobiłem jeszcze jeden podjazd do salonu plusa i wziąłem na test internet w abonamencie. Oczywiście rezultat był do przewidzenia. Jak nie było 5G tak nie ma. Poddaję się. Zostaje na LTE w T-Mobile z nieograniczonym transferem. Zmiana na 5G u innego operatora niż plus nie ma w tym momencie najmniejszego sensu. Przynajmniej w tych miejscach w których ja najczęściej bywam. Ok. Wczoraj nową kartę testowałem w domu. Dzisiaj rano wyszedłem na spacer z psem i bam 5G działa:) Czyli jest ok. W domu i tak nie potrzebuję. Z jakiegoś powodu nie działa na prepaidzie. Sprawdzałem na infolinii i w systemie im pokazuje, że wszystko gra. Tak samo pokazuje w aplikacji iplus.
 6. To ja nie wiem o co chodzi. Wszystkie warunki mam spełnione i ani na sekundę nie przełączy się na 5g. Na jakim romie działa. Ja używam najnowszy z miui.eu
 7. Rozumiem że w Plusie? Z t-mobile łapie 5G nawet u mnie w domu na peryferiach. Choć prędkości słabe strasznie.
 8. Czy do działania 5g z plusa potrzebna jest aktualizacja. Kupiłem kartę z plusa, jeździłem po całym mieście (mapa pokazuje zasięg praktycznie w całej mojej wiosce) i 5g nie złapałem.
×
×
 • Create New...