GAZuOOT

Użytkownicy
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About GAZuOOT

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 2
 1. Jeżeli chciał by ktoś sobie rozwiązać problem z Youtubem w ver. 7.1.1.0 polecam wgrać zmodowaną APKe z tego linka: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1529715 U mnie Youtube działa bezproblemowo wtedy.
 2. Wersja MIUI: 5.10.22 oraz 5.10.16 MIUI Polska Posiadany smartfon: Redmi Note 2 Prime Jakim użytkownikiem jesteś? zaawansowany Opis znalezionego błędu Górna oraz dolna krawędź ekranu czasami nie reaguje na dotyk, powoduje to irytujący problem z brakiem możliwości rozwinięcia paska powiadomień. W załączonych plikach jest wykonany test rysowania na ekranie, widać dobrze na nich opisany problem. Wgranie MIUI v7 Stable w Chińskim wydaniu całkowicie eliminuje ten problem. Logcat brak
 3. Aktem desperacji, wgrałem MIUI v7 stable, czyli chiński najnowszy soft. I okazuje się, że problem wyparował. Powrót do v7 developmet (enMIUI czy MIUIPolska), powoduje ten problem z dotykiem. Ogólnie musi to być jakiś bug, ale ciekawe, że nikt o czymś takim nie wspominał, tym bardziej że na v6 chińskim problem występował a na v7 już nie 0_O. Czekam w takim razie na v7 Stable Global z paczuszką dla fastboota i zobaczę jak to wtedy będzie działać.
 4. I chyba jednak jest to problem sprzętowy (MIUI v6, v7 wgrywane, chiński sof, globalny soft i zawsze to samo), ciekawe, że od początku nie zwróciłem na to uwagi, ale może za bardzo zafascynowany byłem nowym telefonem? Problem dobitnie widać na załączonych screenach (widać tam gdzie są problemy z dotykiem). Widać tam jak reaguje ekran na dotyk, palcem zawsze jechałem od górnej krawędzi w dół bądź na odwrót. Z tym, że problem nie występuje zawsze, najbardziej widoczny jest jak telefon po jakiejś chwili zostaje wybudzony, wtedy właśnie już na ekranie blokady pasek nie chce się rozwijać. Zostaje serwis?
 5. Ewidentnie jest problem z dotykiem, tylko nie wiem czy to wina programowa czy sprzętowa. Ponieważ ten problem występuje u dołu jak i u góry ekranu. Sprawdziłem programem YAMTT i okazuje się, że 70 pikseli ekranu (u góry jak i na dole) ma problem z rozpoznaniem dotyku. Dobrze to na tym programie widać, ponieważ rysuje on kreski (pionową i poziomą) przecinające punkt dotyku. A i dodam, że z rozwijaniem paska nie ma problemu, gdy telefon ma odpaloną aplikację w trybie horyzontalnym.
 6. Długo się nie nacieszyłem :(. Ale przynajmniej wiem jak bardziej to wygląda, po prostu ekran przy górnej krawędzi ekranu nie zawsze reaguje na dotyk (nie ma tam tej kropeczki, która pokazuje dotknięcia), dlatego belka powiadomień się nie rozwija. Spróbuję wszystko od nowa powygrywać i dam znać czy pomogło. Gorzej jak nie pomoże 0_O.
 7. Instalowałem MIUI 6 wersje stable przez fastboota, wipe, następnie 5.10.16 od MIUIPOLSKA a takie cuda zaczęły się robić po przejściu na 10.22, wipe nie pomógł, powróciłem do 10.16, zrobiłem wipe i dalej takie kwiatki się dzieją. Może znów wszystko od nowa powygrywać, przez fastboota? EDIT: Dziwne to jest ale póki co problem rozwiązałem poprzez włączenie opcji "Pokaż dotknięcia" w opcjach programistycznych. Nie wiem co ma piernik do wiatraka, ale może coś i ma :).
 8. Otóż mam bardzo irytujący problem z rozwijaniem paska powiadomień. Sprawdzałem na sofcie 5.10.16 oraz 5.10.22, na obu problem ten sam, a mianowicie: Czasami nie mogę rozwinąć paska na ekranie blokady oraz przy odpalonych aplikacjach (np. whatsapp), gdy tak się dzieje rozwijanie paska na pulpicie nie jest płynne (to znaczy od razu cały się rozsuwa i nie można płynnie kontrolować procesu rozsuwania). Po jakimś czasie problem ustępuje i mogę normalnie pasek wszędzie rozwijać, ale po chwili problem wraca. Jest to strasznie irytujące, kombinowałem na różne sposoby, ale nic nie pomagało :/.
 9. A ja mam mały problem z paskiem powiadomień. Nie wiem czy tak ma być, czy to problem po zrobieniu aktualizacji, a mianowicie: jak mam odpaloną jakąś aplikację w stylu: whatsapp, messenger, galeria, to czasami za jasną cholerę nie mogę rozwinąć paska powiadomień, co mnie niezmiernie irytuje. Czasami za 5 razem potrafi się rozwinąć, a czasami muszę wrócić do pulpitu i spowitemu do apki i wtedy jest gyt na jakiś czas. Na pulpicie nie mam takiego problemu.