Jump to content

eRd

Użytkownicy
 • Posts

  37
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

805 profile views

eRd's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Witajcie Mam zrobiony dosył łącza poprzez ubiquiti nanostation m5 loco. Dodałem sobie przy okazji mac Redmi Note 2 na urządzeniu pracującym jako AP żebym miał net kiedy jestem w pobliżu "nadajnika". Problem polega na tym, że do momentu jak miałem ustawioną szerokość kanału na 20 MHz to telefon bez problemu mi się łączył z ap. Niestety przepustowość na takiej szerokości kanału była trochę za niska, więc zwiększyłem szerokość kanału. Efekt jest taki, że oczywiście prędkość wzrosła, ale Redmi Note 2 nie widzi w ogóle tego AP (mimo, że różne inne widzi na 5GHz). Czy jedynym rozwiązaniem jest ustawienie szerokości kanału na 20/40 MHz? Niestety dużo szumów jest przy takim ustawieniu z racji gęstej zabudowy miejskiej i zaszumienia eteru przez sąsiadujące sieci. Ktoś z Was spotkał się może z takim problemem?
 2. Mi po wrzuceniu ostatniego stable na poprzedni dev wysypywała się usługa odpowiadającą za obsługę sim i nie było zasięgu. Czyszczenie cache i dalvik nie pomogło. Wgrałem nowszy dev i działa.
 3. Ogólnie to też wiązałem nadzieję z tą poprawką, ale niestety tak jak piszesz. Nie działa. Okrutne jest to, że jest to podstawowa funkcja telefonu i nikt nie ma zamiaru tego naprawić.
 4. Ok. To mówię w takim razie. Bluetooth dalej zje..ny i to by było na tyle. Reszta wygląda inaczej trochę, ale ogólnie bez większych zmian jak dla mnie.
 5. Po 1 dniu używania to tak na szybko. Jeżeli chodzi o wygląd dla mnie ok, ani na plus ani na minus. Z błędów to oczywiście bluetooth, który nie został naprawiony i chyba nigdy nie będzie oraz brak kasowania tekstu przy dłuższym przytrzymaniu backspace w polu adresu w systemowej przeglądarce. Kasuje tylko jedną literę mimo długiego trzymania przycisku.
 6. Właśnie robię backup i może wieczorem się wrzuci dev.
 7. Czy wiadomo kiedy będzie stable v8? Na razie pewnie przez jakiś czas będzie tylko dev. Ciekawy jestem poprawy bluetootha, chociaż chyba prędzej poprawili design niż coś konkretnego.
 8. No niestety, u mnie dalej rozłącza co jakiś czas. Być może na dev jest lepiej po uwzględnieniu tych zmian. Sam już nie wiem.
 9. Coś chyba źle wgrałem ten framework-res.apk. Teraz zrobiłem to tak przy pomocy root explorer, że skopiowałem do system, zmieniłem uprawnienia na rw r r, a potem przeniosłem do framework i zrobiłem reboot. Data pliku się zgadza, więc można uznać, że testuję od nowa. Dam znać co i jak.
 10. Heh. Manuala brakło i już poległem. W takim razie biorę się za podmianę. Ok. Jakoś się udało. Przez total commandera nie mogłem, ale udało się przez explorer (darmowy root explorer). Jutro mi band na rękę wróci i będę testował cały dzień. Trzymam kciuki. No niestety, u mnie rozłącza. Takiego mi fita mam: W ogóle jest tak, że jak się wchodzi to logo Xiaomi się wyświetla tak jakby była uruchamiana od nowa. Wydaje mi się, że na starszej byli lepiej. Mam oczywiście dodaną do autostartu. Zaktualizowałem do najnowszej wersji z tego linka. Zobaczymy.
 11. Kurcze nie działa. To jest .apk, więc rozumiem, że mam normalnie zainstalować jako apkę, ale wyskakuje mi czerwony krzyżyk i tyle przy próbie instalacji. To jest Xiaomi.eu rom na bazie en.mi.com w wersji china.
 12. W takim razie jeśli można to proszę o plik dla stable 7.3.2.0 to też będę testował. Dzisiaj wgrałem modem p51 (który był w 7.2.3.0, a w 7.3.2.0 p37 dali), bo mnie gps doprowadzał do szewskiej pasji. Łączył długo, potem się zawieszał i przestawał wskazywać pozycję. Kolejne wersje miui to jest jakaś losowa wypadkowa jak dla mnie. Więcej osób będzie testować to będzie jakiś pogląd sytuacji.
 13. Tutaj jest aosp v.2 w razie czego i jest tam framework-res.apk Link. Łącze mi szwankuje i nie mogę pobrać. Można z ciekawości zobaczyć co tam vova.vafin namodził z bluetoothem, bo wiele osób było zadowolonych z tego romu.
 14. No i mamy dobry ruch w temacie. Dobrze, że są ogarnięci ludzie na tym świecie czekam w takim razie na info. Ciekawe czy w innych romach jak aosp też ten plik występuje i czy czymś się różni, bo wiele osób raportowało, że tam problem z bluetooth nie występuje, a to pewnie dlatego, że był to port z innego urządzenia o podobnym hardware. Ok. W takim razie czekamy na wyniki testów. Ten pierwszy plik, który dodałem to ze stable 7.3.2.0 od Xiaomi.eu zgrany z mojego Note'a.
×
×
 • Create New...