Jump to content

Nowak12

Użytkownicy
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Nowak12

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @stev na boxie musi być mniej miejsca niż waży aktualizacja. Póki jej nie ściągnie to się nie zaktualizuje. Box ma hdmi 2.0. Jeśli boxa masz podpiętego tylko do tv to nawet 2.0 być może nie potrzebujesz. Zależy jaki masz tv i jakie formaty obsługuje ale przy podłączeniu pod sam tv 1.4 wystarczy. HDMI 1.4 – przepustowość: 10,2 Gb/s, maks. jakość wideo: FullHD/60fps lub 4K/30fps, maks. liczba kanałów audio: 8, brak obsługi HDR HDMI 2.0 – przepustowość: 18 Gb/s, maks. jakość wideo: 4K/60fps, maks. liczba kanałów audio: 32, obsługa statycznego HDR HDMI 2.1 – przepustowość: 4
 2. Dziś zrobię to samo. A już się z gąską witałem, lewa jego mać.
 3. Nie napisałem o potwierdzeniu dlatego, że ci nie ufam @zc36804 . Wolę dmuchać na zimne bo właśnie na dżwięku najbardziej mi zależy w tym Boxie. Nawet zablokowałem mu dostęp do neta, żeby się czasem nie zaktualizował sam z siebie. Może głupio wyszło, przepraszam. Dziękuję za info, to już jest bardzo miły dzień @Radasss wniosłeś niepewność do rozmowy. Do końca dnia się wstrzymam z aktualizacją.
 4. Jeśli faktycznie tak jest, to będzie to piękny dzień. Ktoś z odpowiednim sprzętem potwierdzi?
 5. To jeszcze raz. Nie chodzi o zablokowanie informacji o aktualizacji jakiejkolwiek a szczególnie w sklepie play który jest od aplikacji a nie od systemu. To tak jakbyś twierdził, że jak zablokujesz drzwi w aucie to nie odpalisz silnika. Chodzi o zablokowanie stricte aktualizacji systemu od Xiaomi. Co z tego, że wyłącze powiadomienia skoro box za którymś resetem wgra aktualizację systemu i będzie po ptakach. Prościej nie umiem wytłumaczyć.
 6. To nie chodzi o aktualizacje aplikacji w sklepie Google tylko aktualizację systemu Android od producenta urządzenia czyli Xiaomi. To dwa kompletnie różne zagadnienia.
 7. Warte zastanowienia. Bardzo dziękuję @Matheusz. Zastanawiam się czy to wyłączy/zablokuje faktycznie aktualizacje czy po prostu przestanie oznajmiać/zapytywać o aktualizacji i po którymś restarcie box odpali z androidem 9. Mam tego boxa dlatego, że daje mi kino 7.1 i to jest dla mnie najważniejsze. Boxa S kupiłem do sypialni i zabierania ze sobą na wyjazdy a ten miał trwać i być wielbiony. Aż tu nagle przychodzi aktualizacja i super ale z dodatkiem który ściął mnie równo.
 8. @kowal_001 filmy ,,będą działać" jak to określiłeś ale pytaniem czy dźwięk DTS-HD, DOLBY TRUE HD (7.1) jest przekazywany do wzmacniacza i odpowiednio odczytywany. Na sprzęcie który opisałeś jako ten który posiadasz nie ma możliwości stwierdzenia, że dźwięk HD jest odtwarzany. MiBox twoje filmy z DTS-HD " okroi" na DTS i jak to ująłeś ,,będą działać" ale to już nie będzie DTS-HD lub DOLBY TRUE HD (7.1) tylko zwykły DTS lub Dolby (5.1).
 9. Odpowiedź ,,Nie" jest oczywista, sęk w tym, że za którymś razem nie zapyta tylko zaktualizuje się i po ptakach. Zablokowałem go na routerze ale takie rozwiązanie ma swoje wady. Jedną z nich jest to, że w ten sposób urządzenie przestaje być widoczne w sieci lan jako Chromecast. Box staje się tylko i wyłącznie odtwarzaczem/kinem domowym filmów z dysku do niego podpiętego. Chyba trzeba będzie zainwestować w Malinkę ☹️
 10. W związku z powyższym, czy istnieje opcja zablokowania aktualizacji nie odłączając całkowicie boxa od netu?
 11. Jeśli dźwięk HD zostaje wycięty to jak dla mnie katastrofa. To go stawiało zdecydowanie wyżej niż Box S. Teraz będę miał dwa pudełka z czego żaden nie da tego czego oczekuję od kina domowego. Mam nadzieję, że tak nie zostanie.
 12. Wydaje mi się, że jest wgrana w systemie tylko trzeba wejść we wszystkie aplikacje i aktywować. @souacz odnośnie dźwięku sprawdź jeszcze raz proszę odpalając Kodi po wcześniejszym wyczyszczeniu pamięci podręcznej Kodi. U mnie na Andku 8 czasami potrafi zgubić dźwięk HD (gdy odpalam MiBox z ustwionym ''Głośnikiem Tv" a nie "System audio") i wtedy czyszczenie pamięci i odpalenie na nowo "naprawia" sytuację. Daj znać jak poszło.
 13. Nowak12

  Android Oreo

  Przegapiłem. Lato jest Ale po szybkim podglądzie w temacie jak w finalnej wersji będzie to co czytam, czyli wycięcie dźwięku HD to już dzisiaj odpadam.
 14. Nowak12

  Android Oreo

  W sieci pojawiła się informacja o wersji beta Android Pie dla Mi Box. 
×
×
 • Create New...