Jump to content

szybki10

Użytkownicy
 • Posts

  68
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

szybki10's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

3

Reputation

 1. załóżmy że wybrałbym redmi note 11 pro 5g, według "tej strony soft indonezyjski istnieje (jest dostępny) czy to wystarczy ?
 2. Witam wszystkich. Pytanie jak w temacie. Posiadam obecnie redmi note 8 pro , mam na nim zainstalowany soft indonezyjski z opcją nagrywania rozmów. To bardzo ważna jak dla mnie w związku z pracą opcja. Telefon działa normalnie i wszystko jest ok. Jednak chciałbym go wymienić z wyprzedzeniem ponieważ już kilka razy mi upadł, na dodatek ma popękany wyświetlacz. Pytanie brzmi na jaki model z oferty xiaomi mogę go wymienić aby przez modyfikację softu uzyskać funkcjonalność którą mam czyli nagrywanie rozmów. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.
 3. Witam kiedyś pisałem tu że redmi note 8 pro nie obsługuje zewnętrznej karty sieciowej podłączonej przez usb typu c. Obecnie wraz z aktualizacją do miui 12 sytuacja ta uległa zmianie i karta jest obsługiwana. Pytanie brzmi "gdzie znajdę ustawienia sieci Lan (adres ip , maska podsieci , dhcp bądź nie , brama) i czy w ogóle są dostępne. Pomimo tego ze szukałem nie udało mi się tego znaleźć. Jeśli ktoś wie proszę o odpowiedź.
 4. Witam wszystkich.Zainstalowałem sobie tą klawiaturę w wersji beta. Chciałem skorzystać z wbudowanych emoji Microsoftu,czyli animowanych wirtualnych postaci, które powinny naśladować głos i mimikę twarzy osoby która tworzy wiadomość.Jednak u mnie to nie działa. To znaczy po kliknięciu w "rozpocznij" po prostu nic się nie dzieje. Jest to funkcjonalność wersji beta, w związku z tym może nie działać.Jednak ciekawi mnie fakt czy nie działa tylko u mnie,czy też generalnie u wszystkich z miui. Posiadam miui global w wersji 11.0.2. Indonezyjską wersję softu i androida 10qp1a190711.020.
 5. pojawiła się u mnie aktualizacja do miui do android 10 MIUI V11.0.2.0 QGGIDXM stabilna 2.0G własnie pobieram kliknijcie 3 razy wersję android ,a będzie niespodzianka :))
 6. Czy ktoś ma informację na temat jak uaktywnić nowe wiadomości RCS przy założeniu że korzystamy z aplikacji "wiadomości Mi". Czy jest to w ogóle wykonalne ? czy też RCS działa wyłącznie z aplikacją od googla ustawioną jako domyślna ?
 7. Pytanie jak w temacie.Podczas uruchamianie excela pojawia się komunikat o pobieraniu plików językowych,a zaraz potem komunikat że twój język nie jest dostępny.Czy ma to związek z tym że mam indonezyjską wersję romu ?.Ewentualnie czy można ściągnąć jakoś polskie pliki językowe,ewentualnie zmusić excela do pobrania polskich plików językowych ?
 8. Bluetooth na Androidzie – lepiej go wyłącz, aby uniknąć ataku W podsystemie Bluetooth na Androida wykryto krytyczną lukę (CVE-2020-0022). Atakujący mogą wykorzystać ją, aby bez wiedzy użytkownika wykonać dowolny kod na urządzeniu z podwyższonymi uprawnieniami Bluetooth deamon, w momencie, gdy moduł bezprzewodowy jest aktywny. Przestępcy mogą więc rozsyłać malware z jednego urządzenia na kolejne, o ile znajdują się one w zasięgu łączności Bluetooth. Jedynym warunkiem jest znajomość adresu MAC Bluetooth. Nie jest on jednak trudny do znalezienia. W przypadku niektórych urządzeń można go wydedukować z adresu MAC WiFi. Błąd zagraża w szczególności urządzeniom opartym na Android Oreo (8.0 i 8.1) oraz Pie (9) – to właśnie na nich można wykonać dowolny kod. Na Androida 10 wskaźnik ważności spada do umiarkowanego, ponieważ użytkownikom zagraża co najwyżej awaria Bluetooth deamon. Nie sprawdzono wpływu luki na urządzenia z systemem niższym niż 8.0. Łatka jest już dostępna, ale operatorzy komórkowi i producenci sprzętu muszą jeszcze udostępnić ją użytkownikom. Gdy tylko się pojawi – zalecamy pilną aktualizację. Do tego czasu – radzimy nie korzystać z Bluetooth jeżeli nie jest to konieczne. To oczywiście jest cytat.Mam pytanie do osób obeznanych z tematem,bo np. ja mam bluetooh cały czas włączony. Czy wiadomo coś o poprawce ?.Ewentualnie czy można ją ściągnąć i zainstalować samemu ?. Przepraszam jeśli w złym dziale i proszę o przeniesienie. edit: oczywiście źródło to biuletyn bezpieczeństwa xopero news: https://xopero.com/blog/pl/2020/02/10/man-in-the-middle-na-celowniku-google-wylacz-bluetooth/#tekst-4
 9. Przed chwilą zadzwoniłem do wcześniej wymienionego sklepu i bardzo miła Pani powiedziała że wymieniona prze zemnie przejściówka własnie do tego służy.O możliwości takiego połączenia świadczy nawet obrazek nadrukowany na opakowaniu. Dodatkowo podaje tu link do takiej własnie oryginalnej przejściówki.Dodatkowo jest wyposażona w USB.Za kilka dni będę w Lublinie to osobiście sprawdzę tą możliwość na miejscu ,bo tak umówiłem się z Panią. Stwierdziła ze nie ma problemu.Wtedy napiszę.Poniżej krótki opis przejściówki: Omówienie: dzięki temu wysokiej jakości oryginalnemu adapterowi wielofunkcyjnemu Xiaomi można dzielić ekran, aby wykonać więcej zadań. Ten adapter jest lepszy od szybkiej transmisji 5Gbps i wysokiej rozdzielczości 4K . Poza tym jest kompatybilny z projektorem, dyskiem U, mobilnym dyskiem twardym, myszą i innymi urządzeniami USB lub Type-C. Główne cechy:●Szybka transmisja 5 Gb / s , nie musisz już czekać. ● 1080P HD dekoduje wideo 3D , obsługuje wiele formatów transmisji 3D. ● Pomóż zmienić mały ekran na duży ekran o wysokiej rozdzielczości 4K . ● Wysokiej jakości konstrukcja linii koncentrycznej , duża pojemność antyoksydacyjna i stabilna transmisja sygnału. ● Mały rozmiar , łatwy do pobrania do torby, dzięki czemu można go nosić wszędzie. "VGA posiada ten adapter, nie hdmi, mało(żaden?) telewizorów ma takie wejście" Tak jak napisałem,to nie pomyłka,jeden miał vga,rj45 i usb,drugi usb i hdmi.Ten pierwszy miał wtyczkę usb mini,a drugi usb typu c. Do From WP:Powiem jak politycy:)) Nie twierdzę że mam rację ale i tego nie wykluczam.Jak napisałem sprawdzę to osobiście. Pozdrawiam wszystkich znowu napisałem nowy post zamiast edytować za co przepraszam i proszę o scalenie z poprzednim.
 10. Nigdzie nie twierdziłem że to zadziała.Jak napisałem powyżej nie sprawdziłem tego.Ale nie rozumiem idei produkcji takich przejściówek. Będąc w sklepie xiaomi w centrum Plazza w Lublinie widziałem dwa rodzaje takich przejściówek.Jedne miały wyjście vga a drugie hdmi. Obydwie były produkcji xiaomi. No to chyba nie chodziło w nich o przekazywanie obrazu z jakiś urządzeń na telefon ale raczej odwrotnie.Nie chce się tutaj absolutnie kłócić,czy też twierdzić ze mam rację,tylko zastanawia mnie fakt do czego właściwie te przejściówki są.
 11. Nie testowałem,ale wydaje mi się że taka przejściówka: powinna zadziałać,nie jest to akurat oryginał xiaomi. Ale xiaomi w swojej ofercie ma również taką przejściówkę.
 12. Ad 1. jaki głośnik ?. Ad 2. Sterowanie muzyką odbywać się powinno po stronie telefonu,a nie głośnika Ad 3. Z czego ma lecieć muzyka ustawia się na telefonie w aplikacji która odtwarza muzykę.
 13. Mógłbyś napisać coś więcej o tym oprogramowaniu ?.To znaczy jaki ma dialer,jakie wiadomości,czy działają w nim płatności nfc-czy trzeba doinstalowywać Magiska. Ewentualnie jakie jeszcze są różnice w stosunku go wersji Global.
×
×
 • Create New...