Jump to content

michal1315

Użytkownicy
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About michal1315

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi6

Recent Profile Visitors

204 profile views
 1. Z racji tego że wczoraj dostałem info że mój mi band 4 (wersja chińska) jest już w Polsce postanowiłem trochę poszperać po forum geekdoing i znalazłem coś ciekawego, wychodzi na to że wszystkie fw od 1.0.4.38 są podpisane cyfrowo(wspomina o tym jeden z użytkowników tegoż forum). Po otwarciu pliku w hex edytorze na jego końcu znajduje się fragment nazwany HMFWSING co prawdopodobnie oznacza HuaMi FirmWare SING i tu właśnie nasuwa mi się pytanie jak myślicie do czego to służy? Czy jest to tylko podpis wykorzystywany na etapie aktualizacji przez MiFit mówiący apce że plik jest z legitnego źródła i
 2. Być może choć gość który wrzucił info na jej temat piszę ze to china i kod sku to potwierdza. Poza tym widzę ze xiaomi już ma gotową furtkę do rozdzielenia firmwaru china i global miejmy nadzieję że z niej nie skorzysta. "fw": { "name": "Mili_cinco.fw", "version": "V1.0.2.18" }, "fw_latin": { "name": "Mili_cinco.fw", "version": "V1.0.2.18"
 3. Jeżeli wersja china i global posiadają ten sam firmware to nie widzę tu jakiegoś wielkiego problemu bo wszyscy i tak dostaną język polski w tym samym czasie. Z tego co udało mi się wyczytać na zagranicznych forach już znaleziono dwie rewizje hw opaski w wersji chińskiej bez nfc. Myślę że domyślny język może być zapisany w obszarze pamięci przechowującym między innymi adres bt i inne niezbędne dane wgrywane w trakcie procesu produkcji. Później załączam info z forum geekdoing na temat rewizji hw a w dziale mi band 4 - guides & discussion jest tutorial jak sprawdzić rewizję swojej opaski.
×
×
 • Create New...