the_mtn

Użytkownicy
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by the_mtn

 1. Trochę czasu minęło, ale żeby dokończyć temat to odpowiem. Mimo przekonania każdego pracownika, że raczej mi tego nie uznają i, że się zbytnio nie opłaca, bo bardzo prawdopodobne, że wyślą mi z powrotem kosztorys to uznali mi gwarancję, a cała operacja trwała około 5-ciu dni.
 2. Jutro pójdę do sklepu oddać telefon, jak coś to będę na bieżąco informował jak to wszystko przebiegło, być może komuś przytrafi się coś podobnego i będzie wiedział mniej więcej czy jest sens to wysyłać.
 3. Niestety, korzystałem z etui dołączonego do zestawu sprzedażowego. Dlaczego nie gwarancja, a towar niezgodny z umową? Tak jak pisałem nigdzie nie ma żadnej rysy, zadrapania, otarcia, niczego, nawet to szkło przy tylnim aparacie nie jest zarysowane tylko jest pęknięcie od środka do dołu tak pod ukosem przez co zdjęcia pod jakiekolwiek światło (od laptopa, słońce, żarówka) powoduje tak jakby klonowanie tego obiektu świecącego, nie wiem jak to nazwać.
 4. Problem w tym wszystkim jest taki, że wszędzie piszą, że jest to uszkodzenie mechaniczne i, że tego i tak nie uznają, dlatego nie wiem czy w ogóle jest sens to wysyłać, a tłumaczenie, że "nie wiem jak to się stało" pewnie nie pomoże.
 5. Rozumiem czyli zanieść do sklepu gdzie telefon został kupiony czy skorzystać z jakiegoś autoryzowanego serwisu Xiaomi? Napisałem ten temat głównie z tego powodu, bo nie miałem pojęcia czy w ogóle jest sens to zgłaszać czy od razu odeślą mi telefon z powrotem i wolałem zapytać tutaj, bo być może ktoś miał podobny przypadek.
 6. Cześć wszystkim, otóż mam pewien problem. Telefon mam od 2-3 tygodni. Od samego początku noszony był w etui, nie spadł mi ani razu, zero rys, zero mikro pęknięć itd. po prostu jest w stanie takim jak po kupieniu. Zawsze kładłem go wszędzie delikatnie (zawsze obchodzę się z nowym sprzętem jak z jajkiem). Dzisiaj natomiast oglądałem jakąś tam recenzję na YouTube o tym telefonie nt. jego aparatu. Coś mnie skusiło, aby sobie obejrzeć czy wszystko jest dobrze (w końcu aparat trochę wystaje) i zauważyłem pęknięcie/ryse od jakby środka tego szkła do dołu. Nie wpływa to na jakość zdjęć (chyba główny aparat to ten u góry), ale jednak nie podoba mi się to, bo telefon jest nowy, dbam o niego jak mogę, a tu takie coś. I teraz moje pytanie - czy zostanie to uznane na gwarancji czy powiedzą, że sam to uszkodziłem i nie ma żadnych szans na wymianę? Jeżeli uznają to rozumiem, że mam go zanieść do sklepu, w którym został kupiony czy do jakiegoś polskiego oddziału Xiaomi? Zdjęcie mogę dodać jutro, bo teraz zbytnio nie mam warunków
 7. Dzięki za porady, pomoc i rozwinięte odpowiedzi na moje pytania!
 8. Czyli moja bateria powinna być sprawna skoro telefon jest nowy i nie mam się o co martwić rozumiem, tak?
 9. No właśnie mnie też zdziwił wynik 88% przy nowym telefonie i dlatego zastanawiam się czy trzeba przerobić jeszcze kilkanaście sesji czy może po prostu aplikacja nie jest miarodajna, bo czytałem wiele opinii na jej temat, i u niektórych zdrowie baterii wynosiło więcej niż 100% co jest raczej niemożliwe.
 10. Ładujesz telefon kiedy chcesz i do ilu procent chcesz czy stosujesz się do jakiejś normy? (np. 50-100, 30-80, 0-100)
 11. Czyli, żeby wynik w tej aplikacji był w miarę miarodajny powinienem ładować baterię od 0 do 100%? Sprawdzałem jak to działa i przy 80% aplikacja pokazywała przybliżoną wartość na poziomie 3600mAh, ale już przy 97-100% przybliżona wartość potrafiła wskoczyć na poziom 4100-4200mAh co jest moim zdaniem w ogóle nie wiarygodne (przekracza 4000mAh), a w zakładce "Zdrowie" pokazuje 88%, ale pokazało, że sesja ładowania zakończyła się po 26% (a ładowałem od 50% do 100%, możliwe, że to przez to, że wyłączyłem aplikację).
 12. Witam. Co sądzicie o aplikacji AccuBattery? Mi przy ładowaniu telefonu z 50~% do 80% pokazuje przybliżoną pojemność w okolicy 3600mAh (na 4000mAh). Czy wyniki tej aplikacji są miarodajne? Telefon jest w nowy więc dziwi mnie zdrowie baterii na około 88%? Czy ładując ten telefon od 0 do 100% aplikacja pokazałaby większy wynik? Jak ta aplikacja wylicza przybliżoną pojemność baterii?
 13. Jaką wersję MIUI macie aktualnie zainstalowaną? V10.2.1.0 (PFGEUXM) czy V10.2.3.0 (PFGEUXM)?
 14. Wszystko zrozumiem, ale tego już za cholerę nie...
 15. Czyli sugerujesz, że film, który wysłałem wyżej z tymi opcjami włączonymi może być spreparowany?
 16. Bardzo możliwe, że chodzi również o ten test, ale wpisując frazę "Redmi Note 7 battery test" na YT, wyskakuje film gdzie właśnie ten telefon przy 50% jasności, włączonym Wi-Fi, Bluetooth oraz GPS wytrzymał 14h przy filmie odtwarzanym w 1080p:
 17. No tak, właśnie powinna być zdrowa i taką mam nadzieje, ale mam wrażenie, że mój telefon nie wytrzymałby 14h SOT na YouTube jak to podają niektóre strony, które recenzowały ten telefon. Przy odpaleniu np. gry z małą jasnością (~20%) korzystając tylko z Wi-Fi potrafi zjeść około 9% w 45 minut więc nie mam zielonego pojęcia czy to dobry czy zły wynik w tytule, który mało wymaga od telefonu (8 ball pool). Przy okazji muszę zadać jeszcze jedno pytanie - gdzie mogę zakupić ładowarkę typu QC pasującą do Redmi Note 7? I jeszcze jedno - ostatnio zauważyłem, że czasami telefonowi zdarzy się zjeść o procent za dużo i np. Z 53% po jakimś czasie spada do 52% po czym minie minuta, dwie i potrafi spaść jeszcze o jeden procent - błędy softu czy jednak coś z baterią jest na rzeczy?
 18. Cześć, mam pytanie dotyczące Redmi Note 7 4/64GB. Zakupiłem go niedawno w sklepie i w trakcie korzystania z niego wpadło mi do głowy parę przemyśleń/pytań: 1. Czy da radę sprawdzić czy mój telefon (mimo, że jest nowy) ma zdrową baterię? 2. Ile mniej-więcej procent baterii macie pod koniec dnia? 3. Czy ładowanie go codziennie z 30-60% do pełna ma sens czy lepiej ładować go dopiero następnego? Chodzi mi tutaj głównie o utrzymanie baterii w jak najlepszym stanie przez dłuższy czas? 4. Korzystacie z opcji "Use Adaptive Battery"? 5. Czy korzystacie z trybu Oszczędzania Baterii? No i na razie to chyba tyle. Niektóre pytania mogą wydawać się bezsensowne, ale bardzo zależy mi na wypowiedzi innych posiadaczy tego smartfona. Interesuje mnie to, ponieważ mimo, że jestem zadowolony z tego telefonu i żywotności baterii to jednak wydaję mi się, że moje wyniki mogą trochę odstawać od innych posiadaczy tego samego modelu. Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi