XIAOOO

Użytkownicy
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About XIAOOO

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć Czy komuś udało się spiąć dwa konta Mi Home z asystentem głosowym Alexa? Podpięcie jednego konta to nie problem. Działa tam wszystko świetnie. Niestety nie wiem jak po spięciu jednego konta połączyć kolejne. Chcę przy użyciu Alexy obejść problem dotyczący połączenia i automatyzacji urządzeń które mogą działać tylko na regionie Chiński lub Europejskim. Część urządzeń w moim "inteligentnym" domu działa tylko w regionie chińskim, niestety mam też kilka które działają tylko na europejskim. Zastanawiam się czy nie porzucić automatyzacji na poziomie aplikacji Mi Home. Za to zrobić automatyzacje na wyższym poziomie czyli Alexa.
 2. To nie jest dokładnie twoja sytuacja ale do alexy bez problemu podpiąłem odkurzacz i uruchamiam go głosem. Odkurzacz mam na chiński serwerze. Z tego co kojarzę google asystent polski nie obsługuje iot. Więc musiał byś wersję angielską odpalić. Ale sądzę że będzie działać ok.
 3. Spróbuj wyłączyć VPN. Ja bez niego się laczylem. Parę razy nie wiem czemu nie przechodziło ale restarty aplikacji oraz odkurzacza rozwiązywały problem.
 4. Aaaa... chodzi Ci o te nowe oczyszczacze z ekranem z zrzutu na Europę. Tak coś słyszałem, że mają problemy z automatyzacją. Ale nie wiem czytałem dokładnie jak to się objawia, jak to obejść i które modele najbardziej cierpią a które nie. Ja mam te stare AP2 xiaomi purifier 2 i one śmigają na Europie i Chinach.
 5. Dzięki Korci mnie aby to przetestować. Niestety ta instrukcja wymaga sporo dodatkowych elementów których jeszcze nie mam tj: Home-Assistant Raspberry Pi IFTTT Google Assistant Mam w domu Alexę więc to mi lepiej zadziała. Jest Asystent Googla po polsku ale nie ogarnia na razie IoT i nie można nim sterować automatyką domową. Analizując temat znalazłem obejście ale nie testowałem go: "Alexa ask Google clean kitchen" znalazłem gdzieś informacje, że można wymusić na Alexie aby zapytała się Googla o coś. Nawet jeśli nie ma się głośnika od Googla. Trochę przedłużyło by komendę głosową ale rozwiązało by jedne problem. Ktoś testował ten poradnik. Jakieś uwagi opinie?
 6. Ja wyciągałem Token przy użyciu zmodyfikowanej aplikacji. I u mnie też nie było @ był tylko długi numer. Skopiowałem cały i zadziałało. Z tego co pamiętam na serwerze Europejskim też dało się robić sceny i automatyzować. Ja przerzuciłem się na chiński ponieważ miałem trochę gadżetów które nie działały na Europejskim np kamera, bramka czy programowalny przycisk (koło drzwi wyjściowych wisi ten przycisk i jak wychodzę to odpalam sprzątanie. Wygodniej i szybciej niż przez aplikację. Przycisk dodatkowo ma zaprogramowane inne funkcje z innymi urządzeniami).
 7. Pozwala na łatwe wyciągnięcie tokena od wszystkich urządzeń xiaomi nie zależnie czy jesteś w regionie europejskim czy chińskim
 8. Prawda. Tak mam to ustawione Tak niesie ryzyko. Ale nie wielkie Ciężko oszacować czy to 10% czy 1% a może 0,0001% Ja zaryzykowałem pobawiłem się i wszystko śmiga. Nikt nie zagwarantuje że sobie nie popsujemy sorzetu. Ja też moim prywatnym za 2000 PLN ryzykowałem Ja przerzuciłem się na serwery chinskie. Bo są lepsze i więcej opcji. A ja lubię automatyzować
 9. Jest fenomenalna instrukcja po polsku od p.korol Testowałem to w weekend i tylko delikatną zmianę zarekomendowałem.
 10. Cześć niestety w moim przypadku wyskoczył błąd i mimo zainstalowania starszej wersji aplikacji rekomendowanej przez Ciebie nie mogę wyciągnąć danych o sieci. Informuje mnie, że muszę zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji. Poniżej zrzut ekranu dodałem. EDIT: Udało mi się wyciągnąć token: 1. Postępowałem zgodnie z tą instrukcją -> https://www.pokoleniesmart.pl/xiaomi-vacuum-cleaner-i-roborock-potrafia-mowic-po-polsku/#comment-4195417482 2. Pobrałem aplikację "mi home modifie" z tego źródła -> https://drive.google.com/drive/folders/18OyC78peggCdiMmmT7i5bpvpdMJl1Ec1 3. Widać normalnie token ( długi ciąg znaków)
 11. Cześć mam problemy z automatyzacją sprzątania w Robotock'u do tego chciałbym zintegrować go z Alexą. Co chciałbym osiągnąć: 1. Aby odkurzacz automatycznie omijał zakazane strefy (np dywan z długim włosem) 2. Aby móc mu kazać odkurzyć tylko wybraną strefę (np pokój, kuchnia) 3. Aby skonfigurować go z Alexą tak aby móc wydać komendę w stylu:"Alexa clean kitchen" i aby po niej Roborock pojechał do właściwego pomieszczenia, po zakończeniu czyszczenia wrócił do stacji dokującej Niestety mam pewne ograniczenia. I obecnie moja sytuacja wygląda następująco Ad 1. Niby najprostszy jest punkt ponieważ pojawiła się już opcja "Map Saving mode(Beta)". Niestety nie mogę jej uruchomić na serwerze który obecnie używam jako główny. Obecnie używam Mainland China. Jest to spowodowane innymi elementami mojego ekosystemu które po prostu najlepiej tam działają (między innymi bramka / HUB czy też przycisk "WIRELESS SWITCH"). Jedna z automatyzacji które mam to przycisk będący koło drzwi wyjściowych i jak wychodzę gdzieś w weekend do od razu klikam na niego aby odpalił się odkurzacz. Z tego co rozumiem nie ma możliwości komunikacji / automatyzacji urządzeń znajdujących się w różnych regionach. OK jakie problemy mam do rozwiązania: a) W pełni działać z s50 na Mainland China. b) Stworzyć strefy "NO GO" na S50 będącym na chińskim serwerze c) Stworzyć pokoje na zapisanych mapach d) Wyeksportować dane o pokojach do Alexy tak aby móc komendą głosową wymusić sprzątanie w danym pomieszczeniu Czy ktoś z Was już próbował takich czarów i rozwiązał podobny problem. Każda sugestia jest na miarę złota :-)