Jump to content

red1977

Użytkownicy
 • Posts

  24
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by red1977

 1. No dziękuję koledzy. Pokombinuje z tym lada dzień. Mam nadzieję, że dam radę. Odezwę się. Jeszcze raz Wam dziękuję za pomoc.
 2. Witajcie. Wrzucam moje zapytania tutaj, bo w dniu wczorajszym zostały one "nieodpowiednio potraktowane" i usunięte przez jednego z moderatorów (bardzo niesympatycznego i niekulturalnego) z którym bardzo ciężko się dogadać i go zrozumieć. Ale nie ważne. Mam nadzieję, że moje problemy/pytania trafiły w odpowiednie miejsce/do odpowiedniego wątku. A mianowicie... Czy zauważyliście po ostatniej aktualizacji oprogramowania, że bateria w telefonie jakoś bardziej cierpi? Nie wiem czy jest to spowodowane tą aktualizacją, ale widzę, że bateria jakoś krócej trzyma w telefonie. Być może popełniłem błąd klikając jakąś aktualizację Mi Fit...może niepotrzebnie. No i teraz klops...do poprzedniej wersji raczej szans nie ma wrócić. Można w przyszłości zaniechać pobierania tych aktualizacji? Zauważyliście coś takiego jeśli chodzi o baterię? Telefon "pożyczam" i stąd to pytanie o baterię... A jeszcze 1 pytanie... Mam zainstalowaną aplikację w nie moim telefonie (adres gmail zapożyczony od właściciela, ale podane moje dane w aplikacji). Chciałbym zainstalować aplikację w innym telefonie (innej osoby z innym gmailem, ale również z moimi danymi). Chciałbym podglądać moje wyczyny przyszłościowo na tym drugim telefonie. Jak to wygląda? Jaka jest procedura? skasować aplikację na tym I-szym telefonie? w Jaki sposób? Jakoś to zresetować? I od nowa na nowym telefonie taka sama procedura przy rejestracji na nowy adres gmail? Wybaczcie za takie pytania, ale jestem laikiem jeśli chodzi o informatykę i elektronikę...a telefon póki co mam klasyczny dlatego "gościnnie" korzystam z aplikacji u bliskich. Pozdrawiam i dziękuję za info i pomoc
 3. Czy zauważyliście po ostatniej aktualizacji oprogramowania, że bateria w telefonie jakoś bardziej cierpi? Nie wiem czy jest to spowodowane tą aktualizacją, ale widzę, że bateria jakoś krócej trzyma w telefonie. Być może popełniłem błąd klikając jakąś aktualizację Mi Fit...może niepotrzebnie. No i teraz klops...do poprzedniej wersji raczej szans nie ma wrócić. Można w przyszłości zaniechać pobierania tych aktualizacji? Zauważyliście coś takiego jeśli chodzi o baterię? Telefon "pożyczam" i stąd to pytanie o baterię... A jeszcze 1 pytanie... Mam zainstalowaną aplikację w nie moim telefonie (adres gmail zapożyczony od własciciela, ale podane moje dane w aplikacji). Chciałbym zainstalować aplikację w innym telefonie (innej osoby z innym gmailem, ale również z moimi danymi). Chciałbym podgladać moje wyczyny przyszłościowo na tym drugim telefonie. Jak to wygląda? Jaka jest procedura? skasować aplikację na tym I-szym telefonie? w Jaki sposób? Jakoś to zresetować? I od nowa na nowym telefonie taka sama procedura przy rejestracji na nowy adres gmail? Wybaczcie za takie pytania, ale jestem laikiem jesli chodzi o informatykę i elektronikę...a telefon póki co mam klasyczny dlatego "gościnnie" korzystam z aplikacji u bliskich. Pozdrawiam i dziękuję za info i pomoc
 4. Mi czas snu się wyłącza jak podłącze zegarek do tel. Przykład...Kładę się o 23 i budzę o 8. Wstaję o 9 i o 9:30 podpinam się do telefonu. Info: "spałeś od 23 do 9:30". Tak więc coś nie halo... Godzina w porządku, z budzika nie korzystałem, wspołrzędne GPS OK i wysokościomierz także, trasy przebyte pokazuje na ekranie jak i na tel jak należy. A puls...kto go tam wie. Kalorie - ciężko powiedzieć...Dystans i kroki - raczej w porządku. Reasumując - zastrzeżenia do pulsu i snu...żyją te funkcje własnym życiem (jednak są ze sobą powiązane i stąd to).
 5. Czy to jest std, że pauza automatyczna przy aktywności jest włączana suwakiem jednorazowo? Włączyłem ja kiedyś - działała...tzn. wyłączała się aktywność automatycznie. Natomiast następnego dnia byłem przekonany, że będzie tak samo a tu zonk...pauza nieaktywna. Taki drobiazg, ale chciałbym wiedzieć, że jest to normalne...
 6. Wydaje mi się, że BIP ma 300mA. Gdzieś to widziałem/słyszałem...ale może się mylę. Naładowałem tradycyjnie przez USB--->komputer. Ze stanem aku 9% do 100% (full) ładowałem równo 2h 20min. Tak więc jest ok. Ale nie ukrywam, że bezpośrednio z gniazdka byłoby wygodniej...ale chciałbym by było to w 100% bezpieczne dla sprzętu.
 7. A to dziękuję kolego. W takim razie dzisiaj naładuję. Stacjonarnej ładowarki nie posiadam 300mA więc zmuszony jestem przez USB i komputer. Jakby miało zaszkodzić baterii włączę dzisiaj. Nie wiedziałem, że przy 20% warto już się rozglądać za ładowarką. Jeszcze raz dziękuję. ładujecie std przez komputer czy stacjonarnymi ładowarkami także? Ale trzeba uważać na parametry ładowarek...hmmm.
 8. Ja też mam chyba od czwartku te 9% i nic nie chce spaść w dół (na górę nie liczę )
 9. A jak wygląda sprawa ładowania zegarka, bo powoli się przymierzam do I-szego ładowania. Mam poziom baterii 9% i sygnalizował mi przy 10% by przymierzyć się do ładowania. Już to robić czy czekać jeszcze? Przy jakim poziomie najczęściej ładujecie? Doczytałem, że czas ładowania ok. 2,5h...pewnie tak też jest. Jednak nie mam pojęcia czy czekać do 2-3% (a może do zera) czy już go podłączyć. Jak robicie? Z góry dziękuję za info. Pozdrawiam
 10. Wszystko jest w porządku - dzisiaj tętno zegarek wskazywał jak należy - ustawiłem parametry jak zalecałeś. Dziękuję jeszcze raz.
 11. Mam std tarczę - zegarek, puls i kroki niżej...w rzędzie. A to super. Tak też zrobię...ustawię tak jak i Ty masz skoro bateria aż tak na tym nie cierpi. We wtorek kupiłem zegarek i miał 39% baterii dzisiaj ma 19%, ale nie ukrywam, że się troszkę bawię nim, poznaje go i 3 raz po 2-3h miałem włączoną aktywność (co za tym idzie gps). Wielkie dzięki kolego. Bardzo są mi pomocne Twoje informacje i porady. Na pewno wkrótce znów się zgłoszę. Pozdrawiam
 12. Dziękuję kolego. To lepiej mieć to włączone? Miałem info, że cierpi na tym bateria...aż tak bardzo? Nie wiem czy jest sens co minutę by mierzył czy może być co 30 min? Co radzisz? Czy w ogóle to wyłączyć i niech mierzy tętno przy aktywności? Sam nie wiem.
 13. Ustawianie Amazfit Bip--->wykrywanie tętna (wyłącz wykrywanie mam takie info tak więc rozumiem, że mam włączone)...bo już sam nie wiem. Ale jak to kliknę mam info wykrywanie częstotliwości - 1 min (jest to "blade" i nie można tego zmienić na inną wartość). Bo gdzie indziej mogę to zmienić? Nie kumam... Nic tutaj nie zmieniałem/nie modyfikowałem...tak było automatycznie ustawione (nie mój tel więc nie chce mieszać). Ale jak trzeba...to zmienię tylko jak i co.
 14. Pauza włączona - przerywa trening podczas postoju automatycznie, a potem podczas ruchu się aktywność/trening uruchamia. Jest OK. Jednak pojawił się dzisiaj inny problem...A mianowicie nie włączając treningu - std noszenie zegarka i liczenie kroków (bez aktywności, gps-a) zegarek nie pokazuje w ogóle pulsu na ekranie startowym powyżej kroków. Przechodząc w "status" także przy pulsie BPH "serce" są cały czas puste kreski bez wskazania. Co może być przyczyną? Jakiś problem? Pasek założony jak zwykle dość ciasno. Czyżby zegarek po 5 dniach już nawalił??? A dodam, że podczas treningu puls średni jakiś wyliczył...dziwne. Co jest grane?
 15. Dziękuję. Super. Bardzo mi pomagasz kolego. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Jak jeszcze coś mi wyjdzie w praniu to dam znać. Wczoraj była aktywność: rower - ok. 18km, a zaraz ponownie wyruszam w trasę...:) Miłego popołudnia. Pozdrawiam
 16. Super. Dziękuję. Znaczek "nieskończoności" to chyba średnia...tak mniemam. Ale ta stopa...hmmm.
 17. Dziękuję bardzo. Już znalazłem. Super. A ta stopa częściowo w powietrzu na ekranie co oznacza?
 18. Dziękuję za info. A jak włączyć automatyczną pauzę jak się stoi? Za każdym razem trzeba naciskać przycisk boczny? Co oznacza piktogram stopa - ale "palce na ziemi a pięta w powietrzu"? Nie jest to krok...bo to inny piktogram.
 19. Dziękuję kolego. Bardzo mi pomogłeś. Poznaję urządzenie...tak więc wybacz za te pytania. A jeśli będę chciał połączyć zegarek z innym telefonem to jaka procedura? Trzeba coś odinstalować w tym aktualnym? Na dwóch jednocześnie te aplikacje to chyba nie bardzo. Rozumiem, że trzeba się połączyc ponownie z nowym telefonem - ale czy bedzie to współgrało skoro już raz się połączyłem z innym. Jak to wygląda? Gdy zegarek był nowy to było konieczne połączenie, bo nie chciał się w ogóle włączyć. Ale teraz już zegarek będzie uzywany...a aplikacja będzie przyszłościowo na innym telefonie? Co będzie trzeba zrobić?
 20. Bardzo dziękuję. Wybaczcie za te pytania, ale chciałbym w pełni wykorzystać funkcję sprzętu i go poznać. Wiem wiem...wszystko wyjdzie w praniu. Ale skoro są pomocni koledzy...:) Super. Domyślam się, że automatyczna pauza w ustawieniach - suwakiem się włącza. A jeśli chodzi o GPS jest on zawsze automatycznie włączany wybierając aktywność? Czy można jakoś go wyłączyć by np nie pracował w tle? I jeszcze...jest jakaś możliwość wyłączenia całkowicie zegarka? Tak by ponownie za jakiś czas go włączyć nie ustawiając nic ze smartfonem? Np nie będzie używany kilka dni - więc można by go wyłączyć. Jednak musiałoby to być bezinwazyjnie i bez użycia telefonu, kolejnych aktualizacji, etc. Z góry dziękuję.
 21. Działa koledzy. Dziękuję. Współrzędne pokazuje wraz z ciśnieniem i wysokością, a po zakończeniu trasy (w mym przypadku była to ponad 6km wędrówka) podsumowanie wraz z symboliczną mapką i wrzuca całość do kat. "archiwum". Jedynie ten puls coś wariuje. Nie wiem czy można jakoś przerwać czas, który biegnie podczas wędrówki...bo jakiś czas przesiedziałem sobie - a on biegł w tle (jedynie prędkość i tzw. przebieg stał w miejscu). Nie rozumiem tez kresek pod piktogramami obrazkowymi - nic mi się tam nigdy nie wyświetla.Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję. A i jeszcze co oznaczają te kolorowe kwadraty przy pulsie i taka ikonka trampka częściowo w powietrzu...bo nie są to przebyte kroki (tutaj jest stopa)? No i śledzenie snu...nie mam pojęcia jak to włączyć. Z góry dziękuję za pomoc...
 22. Może źle napisałem..."sportowo czynna". Po prostu sporo wędruję (głównie po górach), jeżdżę na rowerze oraz okazjonalnie biegam. Może nieco przesadziłem...:) Jednak tak czy owak sprzęt mi się przyda. Na początek...niech będzie BIP, a potem zobaczymy. Nikt nie zaczyna od razu od "Mercedesa"...
 23. Dziękuję Wam koledzy. Dzisiaj to przetestuję w terenie. Super. Mam nadzieję, że będzie ok. Nie wiedziałem, że przy ekranie kompas jest jeszcze ukryty z boku drugi ekran. To tak jak nie ma instrukcji szczegółowej do produktu. Jeszcze raz wielkie dzięki. Dam znać co i jak... Pozdrawiam
 24. Witajcie. Jestem tutaj nowy więc chciałem się na wstępie z Wami przywitać. Mam nadzieję, że znajdę tutaj nieco pomocnych informacji co do sprzętu, którego jestem szczęśliwym posiadaczem od wczoraj. Wybaczcie za może pytania nie na miejscu, ale jestem laikiem jeśli chodzi o elektronikę, ale czynnym sportowo...stąd mój zakup tego zegarka - Amazfit BIP. Nie posiadam smartfona, ale chciałbym korzystać z funkcji zegarka. Grzecznościowo procesu instalacji dokonałem na smartfonie rodziny. Przeszedłem ten etap myślę jak należy. Jednak mam problem z GPS-em. Jak go się włącza w zegarku? Czy konieczne jest stałe połączenie z telefonem? Hmmm. Włączając np funkcję "wędrówek" mam info tłumacząc "gps ma mocniejszy sygnał na zewnątrz" i opcję "pomiń". Co to oznacza? Czy trzeba mieć telefon/smartfon włączony non-stop by korzystać z GPS? Zależy mi na wysokościówce by mi zegarek na bieżąco pokazywał wys. lub współrzędne na ekranie...jeśli jest taka opcja. Proszę o info i krótki instruktaż co i jak. Reasumując...brak smartfona, wszystko zainstalowane na smartfonie rodziny, kroki sprzęt liczy, puls także, czas pokazuje jak należy, pogodę także, kompas hula...Ale jak to z tą aktywnością? A konkretnie GPS. Z góry dziękuję za info. Pozdrawiam / Radek
×
×
 • Create New...