markus6443

Użytkownicy
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About markus6443

 • Rank
  Nowy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, mam problem ze swoją MI 6. Praktycznie nic nie słyszę w trakcie rozmowy. Chciałem go oddać do serwisu z głównej dystrybucji, czyli w Piasecznie, ale po IMEIu sprawdziwszy, stwierdzili, że u nich nie ma wsparcia. Ok, dałem go niezależnemu gościowi, który na własnej działalności zajmuje się m.in. serwisowaniem takiego sprzętu. On go rozkleił sprawdził głośnik - w pełni sprawny, po czym stwierdził, że problemem jest zafajdana kratka stanowiąca przesłonę głośnika. Wg Niego zafajdana do tego stopnia, że nie da się jej już wyratować. Co sądzicie? Szukam w związku z tym niezależnego serwisu, który ma taką kratkę i by mi ją bez problemów wymienił, gdzieś w centrum Warszawy lub w jej północnych rejonach najlepiej.
 2. @Orjon, puściłem mu aktualizację i wszystko ładnie śmiga. Zaoszczędziłem dużo czasu i grzebania. Dzięki!
 3. @Orjon, Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem - czyli mogę mu normalnie pozwolić na automatyczne aktualizacje bez ryzyka uceglenia? Bez odlokowanego bootloadera? Wychodziłoby wtedy na to, że chiński sprzedawca na własną rękę zainstanował pełnoprawnego Globala.
 4. Cześć, nie chciałem zakładać nowego tematu, żeby nie śmiecić i mój problem łączy się z tym poruszanym tutaj. Otóż stałem się szczęśliwym posiadaczem Mi 6 i jednocześnie kupiłem swojej kobiecie Redmi 5 Plus (oba kupione na Allegro). I tu oczywiście zaczynają się schody, z tego tematu i z wspomnianego tu artykułu wiem, że nie ma Globala na ten model. Sprzedawca stwierdził, że jego dostawca wysłał mi wersję angielską (co oczywiście jest bzdurą - chińskie napisy na pudełku, etc.) i podesłał instrukcję odblokowania bootloadera... i właściwie tyle. Chciałbym wgrać na niego Globala. Przeczesałem artykuły, tutoriale i poradniki, np: Proszę o radę: czym różni się wgrywanie globala od wgrywania Xiaomi.eu? Jakimi czynnościami, jest gdzies tutorial? Wiem, w niektórych miejscach użytkownicy forum o tym wspominają, ale czy to się nie zdezaktualizowało? czy wgranie globala to w ogóle dobry wybór i będą możliwe dalsze aktualizacje? Załączam zrzut ekranu z wersją MIUI. Nie mylę się, to syf, prawda? Prośba o odblokowanie bootloadera już wysłana. Wybaczcie, jeżeli moje pytania są naiwne, tajniki gmerania przy telefonach poznaję tylko, jak muszę zmienić telefon lub coś przy nim zrobić.