wlader

Użytkownicy
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by wlader

 1. Po aktualizacji apki mam " Grant File Commander access to you data including photos and videos on Karta SD ?" robię Allow, ale to nic nie daje. Kiedy zaptaszkuję jeszcze, żeby nie pytało ponownie opcja Allow robi się szara i pozostaje jedynie Denny. Redmi 4x, miui eu 9.5.2
 2. https://allegro.pl/oferta/pilot-selfie-do-smartfona-bluetooth-ios-android-7090987529 to nie działa z 4x, zna ktoś coś działającego ?
 3. Dzięki wszystkim za info, ale siedzę na miui eu 9.5.2 stable, mam aktualizację by OTA do 10.1.1. Z tej wersji na którę siedzę jestem w miarę zadowolony, ale zawsze kusi przejście na nowszą. W tym wątku można poczytać co wnosi nowego, co poprawia, co psuje nowa wersja global czy dev, wszyscy czekają na 10 global, a o 10 eu stable cisza, chociaż już parę dni jest Ota. Tylko nie piszcie, że sam mogę zainstalować i sprawdzić, dziwi mnie ta cisza.
 4. Jeśli tu https://miuipolska.pl/forum/forum/47-aktualizacje-miui/ to raczej wersji dev, a nie stable i to taki mix wszystkich modeli telefonów, nie za bardzo idzie tam coś znaleźć o 4x.
 5. Jest gdzieś na forum dyskusja o miui eu czyli Miui Polska ?
 6. Na pewno nie lepiej, zresztą mam trochę dość bawienia się tym tel., wnikania czy mam czas pracy na baterii porównywalny z innymi użytkownikami 4x, szukania i testowania ustawień podobno poprawiających sytuację, oszczędzania i nie użycia baterii, ograniczania i usuwania z autostartu apk i wracania do tego co było, bo coś nie działa.
 7. Raczej zostań na ty co masz i poczekaj na miui 10, zresztą poczytaj, przynajmniej ostatnie strony z tego wątku
 8. Powiem tak, w pracy zasięg ok, w domu już gorzej, podczas rozmowy z wewnątrz domu muszę podchodzić do okna, bo przerywa, na j5 było lepiej, ale cóż tego nie poprawię, tak zrobiono 4x. Co do softu, zainstalowałem xiaomi.eu 9.5.2 i oczywiście niewiele to zmieniło, tyle, że soft fajniejszy i ten asystent do przyjęcia, chyba że on też pożera baterię, ten licznik kroków np. Nie mam root'a , chociaż ten wakelock detector jest w wersji light bez root. Jak sprawdzić czy odpala mi się rooaming na inne sieci ?
 9. https://androidfilehost.com/?fid=962187416754468805 to jest na redmi 4x ? Gdzieś wyczytałem, że na tej wersji z wytrzymałością baterii jest w miarę dobrze. To jest zip, czyli wrzucać przez aktualizację czy inaczej. Siedzę na globalu.
 10. Bardzo mało robię i sot jak na screen'ach powyżej, może 3h.
 11. Ja siedzę na 8.5.2 global, wpycha mi się 9.5.4 przez ota, kupiony był z 8.2.x nie pamiętam dokładnie. To mnie pocieszyłeś @marioforever.
 12. Dzięki Panowie, skoro piszecie, że ten typ tak ma to odpuszczę sobie reklamowanie. Nie jestem fanem żadnej marki, po prostu po szajsungu j5 z baterią chyba 2100 i Z3 przy baterii 4100 w 4X liczyłem na dużo więcej, tymczasem jest nawet trochę gorzej niż na J5, za to lepiej niż na Z3.
 13. @kamillm bo tak czytam o sot 6-7 godzin i jestem zasmucony trochę.
 14. Dane komórkowe włączone cały czas, wi-fi czasami, żadnych gier, whatsapp, czasem imo, co Panowie myślicie, reklamować ?
 15. Myślałem, że skoro wgrywam przez ota apką aktualizację to po restarcie właduję się w jakieś miui recovery, nie twrp. Nie wiedziałem, że aktualizacja wywali twrp, to moja pierwsza, siedzę na globalu i zwlekałem jak mogłem, ale dzisiaj się skusiłem na to 8.5.2 Twrp zostało i odblokowany BL, teraz się wpycha 9.5.4
 16. Po pobraniu aktualizacji ota telefon po restarcie ładuję mi się do twrp, tak ma być ?
 17. Żyroskop tak kalibrowałem, jak piszesz, akcelerometr trzeba jakoś inaczej, położenie na płaskiej i stuknięcie w calibrate nic nie daje.
 18. Wchodzę do mirecovery czy jak to się tam nazywa (vol+ i power), tam jest opcja sensor test, gdzie można skalibrować wszystkie czujniki, z wszystkimi się udaje, akcelerometru nie potrafię skalibrować. Kalibruje osie x,y,z i jeden kąt 45, drugiego nie potrafię. Proszę o sugestię.
 19. Pomimo problemów z dodaniem urządzenia w Stan odblokowania Mi, za każdym razem komunikat Połącz z siecią i spróbuj ponownie, spróbowałem odblokować bootloader. Miflashunlock pokazał komunikat, żeby dodać urządzenie do konta. Zrezygnowany zrestartowałem telefon i jeszcze raz w Stan odblokowania Mi spróbowałem dodać urządzenie do konta i sukces. Przy ponownej próbie odblokowania komunikat o 72h.
 20. @Orjon daje wyloguj, pyta o zachowanie danych w chmurze , daję opuść, pojawia się miejsce na wpisanie hasła, wchodzę w Stan odblokowania i jest bez zmian, wracam do konta xiaomi i znów mogę się wylogować, chociaż hasła nie wpisywałem po poprzednim wylogowaniu. No dobra doczytałem, że do zdjęcia blokady BL wymagane jest wgranie najnowszego oprogramowania, ja mam global stable 8.2.12 a przez OTA wpycha mi się 8.5.2, więc też nie najnowsze, chociaż życzeniowo zakładam, że po aktualizacji do 8.5.2 dostanę najnowsze. Czytam jednak o tych nowych wersjach i chciałbym po odblokowaniu wrócić do tej co mam. Mam zablokowany BL, więc nie mam twrp, kopię zrobiłem korzystając z narzędzia kopia zapasowa w ustawieniach, zajmuje ona 289MB, trochę mało, biorc pod uwagę rozmiar nowych wersji rzędu 1,3GB. Czy ta moja kopia wystarczy do powrotu po odblokowaniu BL do aktualnie posiadanej wersji? Czy taki powrót nie spowoduje zablokowanie BL ?
 21. Redmi 4x miui global stable 8.2, zgoda na odblokowanie BL jest, opcje programistyczne włączone, zdjęcie blokady oem włączone, po wejściu w Stan odblokowania mam tak Dopatrzyłem się tam w tych ciemnościach przycisku dodaj urządzenie do konta, wyświetla info o przygotowaniu a po chwili połącz z siecią i spróbuj ponownie, a dane komórkowe i wi-fi włączone. Jakiś pomysł ktoś, coś ?
 22. Teraz mam opcję Ekran bezprzewodowy i to działa z moim tv, zaktualizuję i jeszcze zniknie :).