Jump to content

paff

Użytkownicy
 • Posts

  24
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by paff

 1. Chętnie dowiedziałbym się na czym polegała "zabawa w zmianę flagi" Czy ta "modyfikacja" jest na tyle skomplikowana, że warto ją było porzucić? Dla zrozumienia moich intencji... Skoro można przygotować tak FW, że obojętnie jaki jest zegarek, czy ma CN czy CE to ostatecznie uruchomi się po polsku, to czemu tego tak nie przygotować.
 2. Sprawdziłem na innym ROMie, tym razem w pełni oficjalnym i okazuje się, że OREO bez względu na ustawienie tego "Zezwolenia na uprawnienie" pozwala na włączani i wyłączanie bluetooth. Testowałem to taskerem bez roota i dodatkowych uprawnień dla samego Taskera. Pozostaje pytanie czemu Mi Fit usilnie próbuje wyłączać i włączać BT. Pierwszy raz dzisiaj mnie to zirytowało, bo wibrowanie zegarka to jedno, ale rozłączenie zestawu słuchawkowego to zupełnie inna sprawa.
 3. Nie wiem czy ktoś zauważył takie podejrzane zachowanie u siebie. Otóż co pewien zegarek BIP wibruje mi 3 razy w pętli, czyli 3 razy pod rząd informuje mnie o rozłączeniu z telefonem. Telefon jest blisko i nie używam go w danym momencie, ale kilka razy zdążyłem go włączyć i ikona bluettoth znikała i pojawiała się. W historii sterowania BT widać, że Mi Fit włączyło Bluetooth. Teraz najciekawsze jest, że dzieje się tak nawet jak wyłączę uprawnienie do zmiany ustawień systemowych dla Mi Fit. Czyli teoretycznie ta aplikacja nie powinna mieć takiej możliwości.
 4. Potwierdzam... Wygląda na to, że procedurę można ograniczyć do punktu 3ciego. Ja po restarcie o którym mowa w punkcie 4 mam już wersję CE
 5. Widzę, że wśród tarcz posiadasz jedną białą, gdzie godzina i minuty..... no tak, wizualnie odstęp pomiędzy godziną i minutami powinien być minimalnie większy? Czy Twoja teoria nie dotyczy białego tła?
 6. Wyobraź sobie, że ten odstęp zwiększyłem o 2 pixele i kropki też delikatnie powiększyłem w stosunku do oryginału, który edytowałem. W zasadzie na zegarku wyglądało to dobrze już w oryginale, ale mi również na zrzutach PNG trochę to irytowało. Z tego co mogę jeszcze poprawić, to wrócić do normalnej szerokości cyfry "1", którą zwęziłem bo oryginalnie 2cyfrowa temperatura ujemna nachodziła na licznik kroków przy przekroczenu 1000. Teraz rozsunąłem te wartości i wciąż jeszcze mogę to zrobić o 1px z każdej strony, ale może zrezygnuję z pogody w postaci ikony. Gdyby ktoś pytał o te czerwone pasy, to pojawiają się tylko wtedy gdy nie ma połączenia z telefonem, ot taki wyraźny sygnał, że gdzieś go zapodziałem, a wibrację na tą okazję ograniczyłem czasowo, więc ten wyraźny wizualny sygnał jest mi bardzo potrzebny.
 7. W końcu znalazłem trochę czasu by go zmarnować na jakąś tam tarczę Edytowałem tarczę: SIMPLY BIG EN simlyBigPaff.bin
 8. Wyświetlanie na ekranie e-papier nie zużywa żadnej energii, jedynie zmiana tego co jest wyświetlane, więc można zorbić czystą kalkulację przy pewnych laboratoryjnych założeniasch: zegarek jedynie zużywa energię na ekran każda zmiana wyświetlania zużywa dokładnie taką samą jednostkę energii Przy powyższych założeniach tarcza, która wyświetla sekundnik zmienia się co każdą sekundę, czyli 864000 razy w ciągu 10 dni. Jeżeli ustawimy tą samą tarczę bez sekundnika, to tyle odświeżeń starczy na 60razy więcej, czyli 60 dni. Wychodzi ok miesiąca, bo powyżej założyliśmy brak strat energii z innych powodów niż ekran, a przecież bluetooth zużywa energię, zaczytywanie żyroskopu, podświetlanie ekranu przy każdej wiadomości oraz odświeżanie całego ekranu może zuzywać nieco więcej energii niż fragment wyświetlający sekundnik. A co do komunikatu w aplikacji mi fit, to chodzi o customowe tarcze, czyli pobrane spoza aplikacji MiFit, które mogą być zawierać błąd, nie widoczny na pierwszy rzut oka... przykładowo sekundnik jest jedynie zacieniony (zamiast cyferek tło ekranu) i odświeża ekran częściej niż nam się wydaje - taki domorosły developer zaczyna swoją karierę na takim poziomie
 9. @szablix Nie bardzo rozumiem co chciałeś dodać, ale jeżeli dziwi Cię, że sam odpisuję w swoim wątku, to zrobiłem to z premedytacją, nie mam drugiego konta. Nie nabijam sobie postów, myślałem, że komuś się przyda, może ktoś jeszcze testował rózne zestawy programów i POTRAFI powiedzieć coś sensownego na tym forum
 10. Tomasz, proszę nie twórz mitów. Ekran e-papier zużywa 0 energii do wyświetlania. To, że ekran jest czarny po wyłączeniu to jest kwestia, że proces wyłączania tak go ustawia.
 11. Cześć, od dłuższego czasu (ok tydzień od napisania pierwszej wiadomości) uzywam zestawu oryginalny MiFit Tools & Amazfit W MiFit wyłączyłem dosłownie wszystko. Przez moment używałem jedynie "Asystenta snu" - czyli użycia czujnika tętna do zwiększenia precyzji, ale trochę wątpię w jego działanie, zresztą wartości tętna pojawiały się nieregularnie co kilka dni - do 2 tygodni odstępu. Tools & Amazfit użwam do wysyłania wiadomości, co jest bardziej konfigurowalne, przykładowo pozwala na ponowne wysłanie ostatniej wiadomości gdy zegarek był rozłączony i ponownie jest w zasięgu telefonu (MiFit tego nie udostępnia). Używam też dość mocno Taskera i mam profil, który uruchamia task o nazwie AmazfitTask%button_count - czyli mogę mieć niemal nieskończenie wiele zadań, bo nie wiem czy jest limit na ilość kliknięć. Nie mam nawet potrzeby używać funkcji profili, co umóżliwiłoby stworzenie czegoś w rodzaju "zagnieżdżonego menu". Całość chodzi stabilnie (na wszelki wypadek wyłączyłem automatyczne aktualizacje MiFit), baterię zjada mniej niż Pebble Time, MiFit pojawia się czasami na liście aplikacji w "użyciu baterii", ale Tools & Amazfit nigdy. Sam zegarek zjada poniżej 2% dziennie i to przy wielu powiadomieniach - szczególnie często wibruje jak traci zasięg z telefonem.... i to jedyna rzecz, której nie lubię, bo w odległości 3-4 metrów od teleofnu bywa, że zrywa i się łączy, wtedy dość długo wibruje, ale mam już pomysł jak to rozwiązać Taskerem. Na drugim zegarku wciąż mam starą wersję FW, bodajże z Listopada i używam tam MiTomi oraz "Mi Band 2 Fun Button" jako plugin do Taskera i zegarek dzisiaj się rozładował, a ładowany był 8 stycznia. Wynik 68 dni. W obu zegarkach używam tarczy dodatkowej z aplikacji Mifit, bez sekund, ale z wieloma wartościowymi informacjami.
 12. Hej, z informacji przeczytanych w tym wątku domyślam się, że FW w zegarku zostanie zaktualizowany jedynie jeżeli dostępny w aplikacji MiFit jest nowszy niż ten aktualnie zainstalowany w zegarku. Czyl jeżeli jest zainstalowana najnowsza beta, to aplikacja MiFit ze sklepu ma niższy numer kompilacji. Co za tym idzie, aby wymusić aktualizację na zegarku najpierw spróbuj wgrać ręcznie wersję starszą (obniżając wersję wybierz wersję stabilną). Nie instaluj wersji beta, szkoda czasu i nerwów.
 13. Jeżeli zegarek nie został "odparowany" to powinien wyświetlać tarczę mieć możliwość wejścia w menu -> czyli przejść do Ustawienia, gdzie jest opcja przywrócenia ustawień fabrycznych. Jeżeli został prawidłowo odparowany, to powinien wyświetlać coś na podobieństwo załączonego przeze mnie obrazka.
 14. Dzięki, możesz sprawdzić jakie jest zużycie energii przez Tools-y? W porównaniu do MiFit, ew dokładna ilość zużycia w jakim czasie. Mifit zjadł mi 46mAh (uzucie procespra 9m 40s, pierwszy plan 1m 13s, stan czuwania 18m 18s - statystyki z 2.5 doby na baterii w S7) Ew uwagi co jeszcze tracę przy kombo MiFit + Tools&Amazfit względem MrTomi ?
 15. Mam pytanie. Jeżeli chciałbym użyć dodatkowo apikacji "Tools & Amazfit" wraz z oryginalnym MiFit z playstore, to co tracę w porównaniu do tłumaczonej tutaj wersji? Zakładając, że nie zależy mi na języku polskim ani w zegarku ani w telefonie, to jakie funkcjonalności jeszcze przynosi MrTomi? Wiem, że jest opóźnienie informajci o połączeniu zmniejszone i mamy możliwość wyboru 0 sekund - czy Tools & Amazfit to potrafi ?
 16. Chciałem dopytać o aplikacje jakie używacie na telefonie do BIP-a. Z tego co rozumiem MiFit jest wymagany i do tego można wybrać z pośród wielu dostępnych opcji, a interesują mnie najbardziej teraz: Tools & Amazfit Notify & Fitness for Amazfit To co chciałbym ja uzyskać, to brak znaków zapytania w wiadomościach obsługa Taskera (chyba w Tools&Amazfit jest większa) możliwość definiowania schematów wibracji dla różnych zdarzeń (tasker to ogarnie, ale żeby nie tworzyć zbyt wielu profili dobrze byłoby mieć to natywnie tzn. inne dla sms inne dla maili) niskie zużycie baterii - teraz nie narzekam Co do baterii, to MiFit nie zjada sporo, chociaż częściej pojawia się w statystykach niż wcześniej aplikacja Pebble i zastanawiam się jak to jest z wymienionymi na początku aplikacjami. Jakie macie doświadczenia? Moje poniżej: Używam aplikacji: MiFit modyfikowanej przez @tomurbanowicz "Mi Band 2 Fun Button" - które działa z BIPem i obsługuje Taskera (obsługa biedna, ale jest i do tej pory wystarczała) Zegarka używam głównie do czytania komunikatów, a w zasadzie sprawdzenie czy warto wyciągać telefon z kieszeni uruchamiania aplikacji gdy je potrzebuje (np. yanosika gdy jestem w samochodzie - przy pomocy taskera) lokalizowanie telefonu (tasker - porzez 3krotne wciśnięcie zegarka, a sam profil obsługuje dwa tryby alarmu - dyskretny i głośny wraz z mruganiem diodami)
 17. Można pływać, kto Ci zabroni? Co do oprogramowania to wskazane jest zostawienie oryginalnej wersji, sprawdzenie jak działa, zawsze później możesz to zmienić - a jest i szansa, że się języka chińskiego nauczysz. A na poważnie, to do wszystkiego trzeba podejść z rozsądkiem, np. taka norma IPx8 mówi o ciśnieniu statycznym jakie urządzenie może być poddane przez konkretny czas, a pływając ruszasz ręką i zwiększasz ciśnienie na sam zegarek, więc pływając kraulem zanurzasz zegarek na głębość ok 0.5 metra, ale ruch ręki sprawia, że woda naciska z bardzo dużą siłą, może nawet przekraczającą ciśnienie statyczne na poziomie 1.5 metra. Zgadzam się, przydałoby się coś takiego, ale pewnie należałoby uderzyć z tematem do producenta. Chyba, że alternatywna aplikacja jest w stanie utrzymać powiadomienie, ale szczerze wątpię. Taki Pebble pokazywał powiadomienie bardzo długo i było to wygodne.
 18. To nie od wersji zależy, ale od punktu w czasie. Tarcze nie były dostępne, bo widocznie zablokowany był ruch sieciowy do serwerów w chinach z którymi aplikacja się łączyła. Stąd też rozwiązaniem było użycie VPN. Swoją drogą dobrze byłoby przeanalizować kiedy i po co ten MiFit się łączy z serwerami w chinach i ew niepotrzebny ruch przyblokować.
 19. Na zegarku żony mam wersję 0.0.9.59 i MrTomi-3.1.7.1 - zjada niecałe 2% dziennie (trzeba pamiętać, że ten % to szacunkowa wartość, po pełnym ładowaniu po 6 dniach wskazywał 92%) Swój zegarek uaktualniam co 2-3 wersje testowe i też nie spada bardziej niż 2% dziennie nie licząc pojedynczych sytuacji, kiedy spadało nawet 3% w ciągu doby, ale to głównie z powodu mojego profiu Taskera, który próbował łączyć z zegarkiem gdy ten tracił zasięg (a zasięg jest sporo mniejszy niż przykładowo w Pebble Time). Takie łączenie i rozłączanie jak byłem na granicy zasięgu powodowało dość długie wibracje zegarka, bo używam opcji powiadamiania na zegarku gdy ten traci połączenie z telefonem. Remedium na baterie może być wyłączenie kompasu, bo wejście to menu powoduje wysokie zużycie i tylko restart zegarka pomaga (to info znalezione na tym forum). wyłączenie z menu aktywności, jeżeli ktoś nie używa, a mi się raz przypadkowo załączyło (długie wciśnięcie przycisku mam również wyłączone) ostatnie, ale chyba najistotniejsze, to używanie prostej tarczy
 20. Cześć Tomek, w pierwszym poście wersja 3.2.5 jest opisana jako ta z FW, tutaj piszesz, że bez. Możesz wyjaśnić jak aktualizowałeś? Wersja 3.2.5 jest z tych stabilnych i z tego co czytam ma w środku wersję FW 1.0.44. 1.0.45 jest wersję FW niestabilną wg Tomka, więc wgrywałeś ją oddzielnie ? Kolejne pytanie, wyjaśnij proszę jak działają przypomnienia.
 21. Dobrze, że wspomniałeś margines, większość postów powinno tam trafić, bo właśnie odbiegają od tytułu. Panowie i Panie, moim zamierzeniem nie jest kogokolwiek urazić, wskazałem tylko problem z czytelnością tego tematu. Chyba każdy doceniłby gdyby tu trochę posprzątać. Oczywiście ja sobie radzę, ale to droga przez mękę i nie zmierza to we właściwym kierunku. Z mojej strony EOT. Pozdrawiam serdecznie
 22. Ciężko czyta się ten wątek, bo tyle różnych tematów się tu przewija. Na przykład wypowiedź copernic_us zrozumiałem, że mowa jest o wersji oficjalnej Mi-Fit (wspomniał wcześniej o wersji niemodowanej), a tomurbanowicz odpowiada "nieprawda", po czym wspomina swoją zmodyfikowaną wersję?! Do tego sporo osób bardzo niedbale się wyraża (przykład: "Ukrygrywam pliki .bin wcześniej utworzonego folderu eatch_skin"), a brak interpunkcji, bardzo często całkowicie zmienia znaczenie zdań. Czy można ten wątek zamienić w jakiś dział i stworzyć oddzielny wątek do modów, oddzielny do tarcz i przede wszystkim Q&A które może być wnikliwiej moderowane? To pytanie do adminów forum, nie do autora pierwszego postu, który i tak sporo wniósł i wiem, że próbował zarzucić już tą zabawę z braku czasu.
 23. Moje 3 grosze: Na pierwszy zegarek wrzuciłem od razu wersję 9.49 i bateria spadała 2% dziennie, w zeszłym tygodniu wrzuciłem 9.59 i sytuacja się nie zmieniła. Tarcza BIN z modyfikowanej przez Ciebie wersji MiFita - bez sekund. Teraz czekam na kolejny zegarek, bo pierwszy był prezentem i tylko zaglądam od czasu do czasu - działa stabilnie. Faktycznie czujnik tętna potrafi mrugać "prawie" bez końca, bo raz postanowiłem go zostawić na biurku na cała noc (obdarowana zdejmuje do spania) i rano już dioda nie mrugała i tego dnia spadek był 3%, ale też aktualizowałem firmware.
 24. Witam wszystkich, od dawna śledzę wątek i bardzo podziwiam progres. Ostatnie tarcze również są ciekawymi propozycjami i pewnie sam się zabiorę za edycję którejś z nich, bo to co mnie by interesowało, to zamiana sekcji nad/pod zegarkiem. Dlaczego? bo ekran zegarka jest przesunięty w górę z powodu napisu pod nim "AMAZFIT", więc gdyby zamienić sekcję górną z dolną, to wyświetlana godzina powinna być mniej więcej w połowie zegara. Powyższa tarcza podoba mi się najbardziej, ale zlikwidowałbym ikonę pogody i pasek postępu (dla przejrzystości) i wprowadził pełną nazwę dnia tygodnia po polsku. Górna sekcja po przeniesieniu pod wyświetlaną godzinę również musiałaby być zamieniona w sposób, by ikony i bateria znalazły się na samym dole, powyżej data i dzień tygodnia, powyżej aktualny czas i na samej górze wszystko to, co jest na tej tarczy pod zegarem.
×
×
 • Create New...