Exathil

Użytkownicy
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Exathil

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli ktoś mi pomoże rozwiązać problem to go naprawdę ozłocę. Jeżeli nie to najprawdopodobniej będzie to mój ostatni telefon ze stajni Xiaomi. Zaczynał od RedmiPro z syfmiui, później po wgraniu Xiaomi.eu nigdy nie miałem problemów z powiadomieniami na tym telefonie. Po Redmi Pro nadszedł czas na RN4 również nie było problemów. Następnie byłem posiadaczem RN5 i tu pod koniec jego użytkowania po którejś wersji zaczęły się schody.. Powiadomienia ze slacka praktycznie nigdy nie przychodzą, edycja powiadomień w aplikacji została wyparta przez ustawienia z miui. Mogłem po 15 minutach odczytać wiadomość na slacku, która ktoś do mnie napisał, a po 35 minutach otrzymać powiadomienie o tej wiadomości, która już dawnonodczytalek. To samo z Whatsappem druga apka, która przeciętnie działała. Najczęściej nie dochodza do mnie wiadomości, czy to ekran jest włączony, bądź też wyłączony. Mam połączonego Whatsappa z wtyczką na Operze i tam, jak zobaczylem, że kontakty mi się nie chcą załadować to wiedziałem, że żadnej wiadomości nie otrzymam i byłem zmuszany do odblokowywania telefonu i wchodzienia ręcznie do aplikacji. Z Messengerem trochę lepiej, ale też nie tak jak powinno być. Często jest tak, że rozmawiam z kimś na Messengerze, przełączam się na przeglądarkę i słyszę taki jakby ucięty dźwięk powiadomienia z Messengera, sam początek dźwięku, który jakby został zablokowany, żeby nie wybrzmial do końca. Oczywiście ikona i pływające powiadomienie się nie wyświetla, ale jak wejdę do apki, to wiadomość już na mnie czeka. Na RN5 miałem globala, ale próbowałem tez wgrać xiaomi.eu jako zagranie ostatniej szansy. Niestety nic to nie dało. I przyszedł czas na Mi9 Se , na którym były i są identyczne symptomy. Z ogromnymi nadziejami wyczekiwałem Miui11 , ale jak wiadomo nadzieja matka głupich. Nic się w tej materii nie zmieniło. Dodatkowo nadmiene, że gdy piszę do mojej dziewczyny (używa mi8) też zdarza się, że do niej powiadomienia nie przyjdą, ale skala jest znacznie mniejsza. Brat używa również RN5 i też mówi, że wiadomości ode mnie na Messengerze przychodzą po czasie. Przeglądałem internet, część ludzi ma podobny problem, ale wszędzie jest to samo oklepane rozwiązanie, które ani mi, ani autorom tematów nie pomogło. Czyli autostart, brak restrykcji w oszczędzaniu energi kompletnie nie pomaga. Kłódka też niespecjalnie rozwiązuje problem. Ten temat możecie traktować jako już ostatnią deskę ratunku oraz rozpaczliwe wołanie o pomoc. Pozdro!
 2. Tak, robiłem, tylko nie wiem dlaczego, po podlączeniu urządzenia w trybie TWRP, wyświetla mi się normalnie ikonka telefonu, a jak w nią wchodzę to mam Internal Memory bez jakiejkolwiek pamięci.
 3. Cześć! Próbowałem zainstalować xiaomi.eu na swój telefon RN5 wg tego poradnika https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb#more-14743 Wszystko szło dobrze, do momentu instalacji TWRP. Miałem błąd podczas writing recovery : Failed (remote: Anti-rollback check failed) Jednakże samo TWRP mi się uruchamiało poprzez komendę boot. Obejrzałem na internecie, że można go zainstalować wrzucając go po prostu na telefon i później install zip z poziomu TWRP. Jednakże, w poradniku było, że należy zrobić format data, po jej wykonaniu gdy wchodziłem w pamięć telefonu (Internal Storage) to nic nie mogłem tam wkopiować. W TWRP normalnie widział pliki, jednakże na komputerze było czysto. Gdy wychodziłem z trybu TWRP, telefon na nowo się konfigutował i po konfiguracji, normalnie dysk był rozpoznawany przez system. Postanowiłem zaryzykować, wrzucić tam obraz dla mojego RN5 i znów odpalić TWRP z komendą boot, bo power + vol UP tylko mi w dalszym ciągu uruchamiają Mi Recovery Assistant. Zainstalowałem później rom, bez większych problemów. Tylko mi powiedzcie, czy to normalnie będzie śmigać? Tel mi wstał bardzo szybko po wgraniu ROMu. Przywróciłem go do ustawień fabrycznych. Czy jeszcze coś powinienem wyczyścić w TWRP z zakładki WIPE? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc
 4. Podobno do tego telefonu w ogóle nie ma globala, telefon brałem z OLXa, który był ściągany z Chin. Więc jakiś tam gówniacki ROM jest. MIUI Global 8.0, Stabilna, 8.0.7.0 (LXKCNMA). W takim razie, co powienienem zrobić, po odblokowaniu telefonu? I podbijam pytanie odnośnie Mi5, bo jemu, też chcemy zmienić ROM.
 5. A mianowicie, co robię źle? Dziewczyna ma Snapa w mi5 i przy edb reboot edl, tel się wyłącza, a po chwili wstaje i w dalszym ciągu nie rozumiem, po co wgrywać ROM china developer przed odblokowaniem bootloadera?
 6. Witam, ja w dwóch sprawach. W swojej. Mianowicie jestem posiadaczem Xiaomi Redmi Pro i w ustawieniach programistycznych nie wyświetla mi się opcja "Mi Unlock Status". W przypadku próbowania odblokowania telefonu za pomocą MiFlashUnlock, wyświetla mi się komunikat dot. 72 godz. odczekania w celu odblokowania telefonu. Natomiast moja dziewczyna posiada Mi5 i u niej ta opcja działa poprawnie, telefon został dodany. Jednakże korzystając z tego poradnika: https://www.youtube.com/watch?v=493NflCKaYA, nie bardzo rozumiem po co mamy wgrać najnowszą wersję ROMu China developer? Niemniej jednak, niiestety w zarówno moim, jak i dziewczyny przypadku, po wklepaniu komendy "edb reboot edl", telefon faktycznie się wyłącza, ale po kilkunastu sekundach uruchamia się ponownie i program MiFlash go nie widzi. Później poszperałem trochę w internecie i próbowałem sposobu z tego tematu: http://forum.android.com.pl/topic/299950-wprowadzenie-telefonu-w-tryb-download-edl/ "Wyłącz telefon i wejdź w tryb fastboot, następnie podłącz telefon do komputera. Włącz Minimal ADB and Fastboot jako administrator -wpisz fastboot devices - telefon powinien być widoczny -wpisz fastboot oem edl- Telefon powinien wejść w tryb EDL" I o ile komenda fastboot oem edl kończy się błędem, to w programie MiFlash telefon jest jest widoczny, a nazwa device jest identyczna z tą z komendy fastboot devices, jednakże u majstera Pirzu w nazwie występował COM3, który jest zupełnie różny z nazwą, która występuje u niego w konsoli. Dodatkowo nie wspomina on nic o rozpakowywaniu ROMu, a na tamtej stronie widziałem, że jest ona zalecana. Prosiłbym o pomoc, jak dalej ruszyć z zabawą wgrania nowego oprogramowania na nasze telefony. A i jeszcze jedna ciekawostka, przed chwilą, gdy próbowałem włączyć telefon dziewczyny w trybie fastboot, uruchomił mi się on z wizerunkiem telefonu i kabla usb i podpisem Mi PC Suite. Dopiero później normalnie udało mi się uruchomić go w trybie Fastboot. Dodatkowo, przy komendzie fastboot oem edl, komunikat błędu dotyczył, tego, że Mi 5 jest nieodblokowana "Need to unlock the device to use this command", natomiast w przypadku mojego Redmi Pro, "unknown command", domyślam się, że to wina procesora, ale nie wiem, co z tym fantem zrobić. Pozdrawiam.