Jump to content

ciukacz

Użytkownicy
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  note 4 4/64 snap

ciukacz's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. wydaje mi sie ze hd voice musi byc obslugiwane przez baseband (modem/radio). z tego co wiem to flashowanie romu z zipa nie modyfikuje baseband.
 2. wedle upodobań, można zastosować jedno, drugie lub połączyć zmiany (ale nie przez nadpisanie tylko przez scalenie zmian).
 3. te modyfikacje poprawiają jakość mikrofonu, a więc to co słyszy twój rozmówca. na pewno rozmawiamy o tym samym?
 4. mam z xiaomi.eu 7.6.29. a z romu (zip) nie mozna tego jakos wyciagnac?
 5. ftp server na telefonie, tc na pc jako klient ftp
 6. no też racja. z tego co czytałem to trochę osób też narzeka na to, że w ich słuchawce głośnik do rozmów gra za głośno, u mnie jest raczej w tą drugą stronę. może faktycznie różne bebechy w środku dają. u mnie jest note 4 (bez X) 4/64 snap global version, przyszedl z romem global stable (proline z b20).
 7. nie zrozum mnie źle, nie chcę się licytować, ale tego też próbowałem i fakt, było lepiej, ale na tych co podałem było najlepiej dla odbiorcy po drugiej stronie. nie wiem, może dlatego, że inne zmiany które robiłem nie mutowały górnego mikrofonu? dobrze by było jakby więcej osób popróbowało i się wypowiedziało...
 8. paczka z pierwszego postu zmienia jeden plik mixer_paths_mtp.xml, ale w trochę inny sposób. u mnie po jej zaaplikowaniu zrobiło się lepiej, ale nie tak jak po tych zmianach które wyżej załączyłem. po tych "moich" zmianach rozmówcy twierdzą że znacznie lepiej mnie słyszą. można sobie porównać te zmiany (także z oryginalnym plikiem z romu xiaomi.eu), albo np zrobić mix jednych i drugich. to co ja załączyłem skupia się przede wszystkim na poprawie działania mikrofonu.
 9. u mnie zadziałały takie zmiany jak w załącznikach, jak ktoś umie zrobić z tego zipa pod twrp to na pewno byłoby wygodniej. wcześniej czego bym nie próbował to żona mówiła że na poprzednim telefonie jakość poł głosowych była lepsza, teraz mówi że jest tak samo. zmodyfikowałem pliki z romu xiaomi.eu 7.6.29, nie użyłem "całych" plików nie wiadomo skąd, żeby nie zaciągnąć jakichś innych zmian. zmienionych zostało dosłownie kilka linii, można sobie porównać z czystymi plikami. wymagany root, chyba trzeba po nadpisaniu plików poprawić uprawnienia na takie jak przed podmianą (rw r-- r--). ja dla bezpieczeństwa edytowałem plik build.prop, nie nadpisywałem go. nie znam się na tym, więc wolałem nie ryzykować. build.prop do /system, reszta do /system/etc wychodzi na to że problemy z połączeniami głosowymi powoduje górny mikrofon, poniższe zmiany go wyciszają w trakcie rozmowy. podczas nagrywania np filmików jakość dzwięku też powinna być lepsza. credit: hxxps://www.youtube.com/watch?v=j-vLXQy1aB8 build.prop audio_platform_info.xml media_profiles.xml mixer_paths_mtp.xml
×
×
 • Create New...