Elegist

Użytkownicy
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Elegist

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 4x

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Próbuję odbrickować telefon metodą test points zgodnie z tym poradnikiem http://en.miui.com/thread-693884-1-1.html. Telefon jest odpowiednio wykrywany jako Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM20). Problem polega na tym, że kiedy probuję sflashować rom MiFlashem, po ok. 20s pojawia sie komuniat ACK count don't match. Kiedy próbuję sflashować ponownie, wyświetla się błąd cannot receive hello package. Próbówałem na różnych wersjach MiFlasha i romu. Telefon ma zablokowany bl. Program oczywiście uruchamiany jako admin.
 2. Witam. W Redmi 4x ponoć padła płyta główna, tak zdiagnozował serwis we Wrocławiu po opisaniu usterki. iBuygou każe wysłać telefon do Hiszpanii, we Wrocławiu płyty mi nie wymienią i także zalecają wysyłkę do Hiszpanii. Problem polega na tym, że iBuygou zwodzi mnie już od trzech tygodni, na maile odpowiada zdawkowo po kilku dniach. Na samym początku napisali mi, że trzeba wysłać do Hiszpanii, po kilku mailach z mojej strony facet napisał mi, że zapyta Wrocław czy możliwa jest naprawa (było wiadomo od początku, że nie). Nie mogę uzyskać przekierowania do Hiszpanii, adresu, wskazówek czy czegokolwiek takiego. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Myślę, że powinni wysłać mi nowy telefon, tylko jak się o to ubiegać?
 3. Dziękuję za odpowiedzi, skontaktuje się w takim razie z iBuygou.
 4. Jako Android Phone. W rozwijanym menu Android Bootloader Interface (w menedżerze urządzeń).
 5. Nie próbowałem robić wipe, bo miałem nadzieję, że skoro to nie jest brick spowodowany niepowodzeniem flashowania to obejdzie się bez tego, ale teraz porobiło się jeszcze bardziej. Podłączyłem telefon do komputera żeby sprawdzić czy MiFlash go wykrywa - nie wykrywa. Odłożyłem go z powrotem z logiem MI, po jakimś czasie chcę wejść w recovery (Power Vol+) - telefon wyłączył się całkowicie. Teraz każde włączenie (normalne oraz przez Power i Vol+/-) powoduje wyświetlenie linuksowego pingwina i jeszcze bardziej nic nie da się zrobić.
 6. Telefon bez żadnej ingerencji w oprogramowanie (zablokowany bl, nigdy nie wgrywany root, recovery, romy etc.) po prostu się wyłączył i obecnie cały czas na ekranie wyświetla się logo MI oraz Powered by Android. Nie da się go całkowicie wyłączyć, ponieważ po przytrzymaniu Power na chwilę ekran gaśnie i znowu pojawia się logo MI. Wersja MIUI to była bodajże 9.2 Global. Można wejść w fastboot oraz jakiś tryb awaryjny, w którym wszystko jest po chińsku, a następnie w wbudowane recovery, ale z tego poziomu też nie da się telefonu uruchomić. Telefon kupiony 3 miesiące temu w iBuygou. Urządzenie należy do mamy. Mówiła, że nie pokazała się żadna informacja o aktualizacji, telefon był w takim stanie po wyciągnięciu z kieszeni. Był zablokowany hasłem i noszony w etui z klapką, więc nie ma możliwości, żeby coś sie nacisnęło w kieszeni. Jak naprawić taką usterkę?
 7. Czasami wyłączają się wibracje, np. podczas pisania lub naciskania przycisków funkcyjnych. Działają przez większość czasu. To jakiś problem softwarowy?
 8. Podczas prawie każdej rozmowy zdarza mi się, że ją zawieszę, wyciszę, dodam inne osoby lub napiszę notatkę. Ekran losowo włącza się podczas rozmów, mimo, że czujnik jest zakryty (albo przynajmniej powinien być). W ustawieniach telefonu mam zaznaczone, że ekran ma się wyłączać przy twarzy. To jakaś wada tylko mojego egzemplarza czy problem software'owy?
 9. Elegist

  Brak dowodu zakupu

  Witam, dzisiaj przyszedł do mnie redmi Note 4x z IBG w przesyłce jako prezent w ozdobnym papierze, było napisane, że od jakiegoś Pana z polskim imieniem i nazwiskiem (to fikcyjna postać tak?) a w pudełku nie ma faktury na telefon, tylko na myszkę bt za 20$ której oczywiście nie kupowałem. Co w takim razie jest podstawą do gwarancji?