Jump to content

DMK

Użytkownicy
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi Mix 2S

DMK's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Wcześniej napisałem, że używam Solid Explorer (niesystemowego), co nie znaczy, że nie mam systemowego. Oczywiście zanim założyłem temat możliwość instalowania sprawdzałem na oby dwóch. Dropbox ma nadane uprawnienia, o których piszesz, co także sprawdziłem w pierwszej kolejności.
 2. Postępowałem wg. wskazówek od frrancuz i nadal nie było poprawy, Zmieniłem menadżera plików na systemowego i on zaczął rozpoznawać pliki apk. i pozwala na ich instalację. Wcześniej nie pozwalał, więc wskazówki coś jednak dały. Menadżer, którego używałem do tej pory, po wszystkich krokach nadal nie rozpoznawał plików apk. Odinstalowałem go i zainstalowałem ponownie i nadal to samo. Ustawienia tego mojego menadżera przejrzałem bardzo dokładnie i wydaje mi się, że ma wszystkie potrzebne ustawienia. Niemniej jednak przesiadłem się na systemowego i jest ok. Problem jednak nadal występuje gdyż po wejściu na dropbox i próbie instalacji z jego poziomu nadal jest komunikat, że nie rozpoznano pliku apk. Dopiero zapisanie pliku w pamięci telefonu i dostanie się do niego poprzez systemowy menadżer umożliwia instalacje. Póki co to musi mi wystarczyć. Dziękuję wszystkim za wskazówki.
 3. To, że pomoże to wiem, ale jak mówiłem póki co wolałbym tego uniknąć. Przy głębszym grzebaniu i nadawaniu uprawnień nie chciałbym przy okazji uceglić telefonu . W każdym razie dzięki za wskazówki.
 4. Aplikacje systemowe, które pozwoliły by mi na ograniczenie dostępu do telefonu z zewnątrz także modyfikowałem, ale że pamięć dobra lecz krótka to nie pamiętam które. Po tym jak się zorientowałem, że nie mogę instalować apek z zewnętrznych źródeł, przejrzałem ustawienia i poprzełączałem te które pamiętam, że modyfikowałem.
 5. Używam Solid Explorer i dla tej aplikacji mam włączoną zgodę na instalowanie z nieznanych źródeł. To sprawdziłem w pierwszej kolejności i napisałem o tym w pierwszym poście. Wydaje mi się, że problem tkwi gdzieś głębiej, ale nie mogę się doszukać opcji, która sprawiłaby, że miui nie rozpoznaje pliku apk. jako instalatora aplikacji.
 6. Mam nadane uprawnienia do tych instalatorów pakietu, ale to nie rozwiązuje problemu.
 7. Witam. Jakiś czas temu trochę szperałem w telefonie, gdyż chciałem zablokować dostęp poszczególnych aplikacji do kamery, pamięci wewn. i tego typu rzeczy. Dokładnie nie pamiętam wszystkich opcji, ale poprzez te zmiany mam problem z instalacją zewnętrznych aplikacji (plików apk.). Przy próbie instalacji pliku apk wyskakuje komunikat: "Nie znaleziono aplikacji do otworzenia tego pliku". Walczyłem z tym jakiś czas, ale nie jestem w stanie znaleźć opcji, która uniemożliwia instalację zewnętrznych plików. Opcję przy menadżerze plików dotyczącą "Zgody na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł" mam włączoną. Nie przywracałem ustawień domyślnych telefony i wolałbym tego uniknąć jeśli to możliwe. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc zmierzającą do rozwiązania problemu.
×
×
 • Create New...