dixer6

Użytkownicy
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About dixer6

 • Rank
  Użytkownik

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt z Tobą

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi4 LTE

Recent Profile Visitors

478 profile views
 1. Hej, całkiem niedawno pojawił się u mnie problem dotyczący braku dźwięku w systemie - w muzyce, filmach, w powiadomieniach itd, ale w rozmowach wszystko normalnie. Zaczęło się to od problemów z regulacją dźwięku, gdyż czasami był albo za cicho albo mocno za głośno, a teraz niema go w ogóle w systemie. Przywracałem wczoraj telefon do ustawień fabrycznych bo może jakieś uprawnienia wywaliłem co nie trzeba, ale nie dało to żadnego rezultatu. Ktoś miał taki problem lub ma jakieś sugestie? Telefon bez żadnych fikuśnych modyfikacji, wersja softu 8.8.23
 2. Kolega zamówił Redmi 3 Pro i jest zadowolony. Szybka przesyłka, telefonik oryginalny, cena w porządku.
 3. Po krótkim reaserchu Sony IMX214 - Mi4 vs IMX220 - Z2, nie mogłem znaleźć informacji co siedzi w Redmi 3. Cóż. Każdy komentuje na takim poziomie, na jakim pozwala mu inteligencja. Przy robieniu zdjęć przy słabym świetle Mi4 wypada naprawdę kiepsko, bardzo dokładnie widać piksele (niemalże jak w moim archaicznym Galaxy Ace+), gdzie na Redmi 3 Pro tego nie ma, obraz jest bardziej stonowany i wyraźny Oba zdjęcia były robione na 6.8.4 więc soft ten sam. Zrobię kilka porównawczych fotek w tym tygodniu jak tylko kolega dostanie zgodę na unlock BLa i przyniesie telefon.
 4. Niestety porównując do takiego Redmi 3 Pro, aparat Mi4 wypada gorzej. Nawet Sony Xperia Z2 robi lepsze zdjęcia. Mi4 jak na byłą topkę to średni poziom jakości zdjęć.
 5. Mam pytanie jeszcze odnośnie aplikacji z romu china global. Widzę, że poinstalowało tu sporo aplikacji Google'a, a nie da się ich usunąć. Kolega wciąż czeka na potwierdzenie odblokowania BL, ale czy po instalacji MIUIPolska te aplikacje znikną lub dostanę do nich dostęp? Na początku zdarzył mi się też problem z autoryzacją w sklepie play, był podobny problem na syfiastym romie 7.3.2.0.0, sklep play się wywalił, ale potem jakoś udało się zainstalować coś. Mam nadzieję, że nie będzie dalszych problemów.
 6. Moja praca z Linuxem składała się głównie z konfiguracji firewalla lub zabawy z putty, ewentualnie coś do enkrypcji, także długie polecenia nie były potrzebne (z firewallem może nie najkrótsze, ale bez przesady), a rząd pakietów nie występował
 7. Oczywiście masz rację, można problem ominąć stosując się do poleceń, ale takie rzeczy zwyczajnie się poprawia. W jakiś wersjach alpha mogą być, ale już w tak rozwiniętej aplikacji być nie powinno. W Windowsie i Linuxie ograniczenia jakieś są na pewno, ale nie do 50 znaków (czy coś w ten deseń). Ja się nigdy z takim problemem nie spotkałem, ani na jednym, ani na drugim systemie.
 8. Dzięki wielkie za pomoc, już leci normalnie. Na wszelki wypadek przepiąłem telefon na główne USB i skróciłem ścieżkę do folderu. O ile polskie znaki OK mogą powodować jakieś problemy z parsowaniem, tak długość ścieżki czy miejsce, gdzie znajduje się folder to jakieś programistycznie niedoróbki. Nie pojmuję jaki umysł to mógł napisać...
 9. Zapytam nieśmiało jak go teraz wyłączyć bo ciągle chce się ładować? Poza tym, może skrócić nazwę folderu zawierającego ROM? Uruchomił się. Tak też robię.
 10. Właśnie chciałem koledze wgrać przez MiFlash'a global china i wisi sobie na samym początku. Problem z kablem? Defense+ i firewall wyłączone, ścieżka bez spacji, na pewno kliknięty tryb download - ekran ciemny. Zamknąć MiFlash'a i bawić się z instalacją MiPcSuite?
 11. Kolega ma i ciągle jakieś problemy. Omijać szerokim łukiem. Dzisiaj nagle zaczął tracić autoryzacje do google play, a potem poszła poczta GMail. Czekam aż dostanie pozwolenie na zmianę romu i zainstaluję mu rom od xiaomi.eu.
 12. Co za kretyńskie stwierdzenie. Ujmę to tak: Jeśli kupujesz auto, które może bez problemu rozpędzić się do 300km/h nie musisz jeździć tyle cały czas, tak samo ze smartfonem. Jeśli ktoś kupuje telefon żeby grać, no to gratuluję - mentalnie jesteś wciąż w podstawówce. @latet sorry, ale na 9% baterii raczej telefon nie wytrzymałby 2 dni także już nie mam tych danych.