Jump to content

tollo

Użytkownicy
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi4i

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tollo's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. @NEZUMI: dzięki za opinię; mam rozumieć, że w identycznych warunkach (sieć, sygnał itp) REDMI 4X będzie prawie tak samo czysto gadał jak Mi6 ? @ LAMCZA: dziękuję za opinię; w sumie napisałeś rozległe opracowanie, o tyle cenne, że bazujące na różnorakich doświadczeniach. Warto przeczytać takie spojrzenie . Wniosek dla mnie: nie ma zasady, wszystkie telefony są mniej lub bardziej podatne na wpadki. Ja nie mam problemu z kupieniem flagowca czy jabłuszka, o ile trzeba. Tylko nie wiem po co wydawać niepotrzebnie złotówki. Wasze opinie, Panowie, zepchnęły mnie na Redmi Note 4X. To ma być telefon do gadania, sporadycznie fotka czy filmik, dobry stabilny soft (MIUI 9, prawda ?). Tylko ten model jest podejrzanie tani. Może trzeba kupić dwa ?
 2. Dziękuję, Panowie ! A zatem, pozostaje mi taka ocena: w każdym modelu mogą zdarzać się "kiepskie rozmowy", ale raczej nie dotyczy to flagowców (Mi6, A1...), natomiast modele średniej-niższej półki (Redmi 4, 4x, Redmi Note 4...oferują jakość rozmowy prawdopodobnie wyraźnie gorszą (na podstawie opinii o Redmi 4x, także note4 z tutejszego forum) . Na warunki zewnętrzna (zasięg, sieć itp) nie mam wpływu. Chcę, by aparat dawał mi sznsę na zrozumiały dźwięk. Czy to uzasadniona opinia ? A może clou to usługa HD Voice, czyli zestawianie internetowego połączenia w wyższej jakości (bit rate) ? Bo chcę wybrać, a nie losować smartfona...;)
 3. Szanowni, szukając kolejnego "Sziaomi" - nieznanym parametrem jest jakość rozmowy. Proszę Was o sugestię, z jakich słuchawek jest o.k. (wiem,np np. mi5, mi2A) a co omijać (podobno Redmi-Note 4itd) Mam Mi4i, jest moim zdaniem co najmniej dobrze, miałem Red Rice-było dobrze. Wolałbym coś z MIUI, mazawsze LTE.... prośba o komentarz tych, co mają porównanie..
 4. problem występuje tylko wtedy, gdy chcę słuchać muzyki z telefonu np. samochodowym audio poprzez kabel z wyjścia aux. Wtedy słychać zakłócenia, przesterowania, szumy i trzaski. Inne telefony, czy odtwarzacz mp3 (i-pad) pracują poprawnie. Oczywiście, we włączonych słuchawkach nic nie słychać, nie ten zakres częstotliwości. To nie jest poważny problem, ale może ktoś ma pomysł, co jest przyczyną ?
 5. powtórzyłem test. Aparat o Xiaomi 4i, naładowany do ok. 62 proc. Port USB 2 iMac U=5.29 V bez obciążenia, U=4.84 V I=0.84 A Port USB 2 laptop U = 5.18 V bez obc. U = 4.79 V I = 0.73 A Port USB 3 laptop U = 5.18 V bez obc. U = 4.86 V I = 0.82 A Ładowarka od telefonu, "Xiaomi 2A" U= 5.06V / I = 1.12 A Ładowarka od HTC, "HTC 1A" U = 5.03V / I = 1.02 A Ładowarka zupełnie "no name" U = 4.48 V / I = 0.52 A Zasilacz laboratoryjny ustawiony na U = 5.00 V : I = 1.12 A Jak widać, spadek napięcia (przy obciążeniu) portów USB jest znaczny (4.79 - 4.84V). USB 2 pracuje też powyżej swojej maks. wydajności... Podobnie ładowarka (ale niezła !) 1A - potrafi dać 1.5 A. Masz rację, sensowne jest zainstalować jakiś program do kontroli baterii - da on informacje już z wnętrza telefonu (a więc już za złaczem mikro USB, za przetwornicą telefonu 5V -> napięcie ładowania akumulatora). Może to określi, gdzie masz korek ?
 6. Właśnie zrobiłem Twój test z ładowaniem przez port USB3.0. Smartfon Xiaomi 4i, kabel ładujący baaaardzo gruby, naładowanie akumulatora ok. 95 proc. pomiar napięcia przed wejsciem mUSB smartfona. napięcie w porcie USB3.0 bez obciążenia: 5.18 V napięcie w porcie USB2.0 bez obciążenia: 5.18 V napięcie w gnieździe telefonu przy ładowaniu z USB3.0: 4.98 - 5.02 V przy prądzie 0.40-0.44 A ładowanie z ładowarki sieciowej "Xiaomi 2A" napięcie 5.08-5.12 V prąd około 0.8 A Wnioski: 1. porty USB mają słabą wydajność 2.jakość czyli grubość kabli USB jest b. ważna; niestety, efektywnie działają albo kable markowe, albo sprawdzone. To nie są najtańsze kable. Ważna jest jakość styków z złączu miUSB aparatu; jeśli styki są wytarte, skorodowane, odgięte mechanicznie to mamy tutaj wąskie gardło. Jeśli Twoje gniazdo podczas ładowania się grzeje, to jest to wskazówka. 3. Charakterystyka ładowania telefonu jest taka, że pod koniec procesu (powiedzmy 80 proc) prąd ładowania maleje - u mnie 0.4-0.3 A 4. Wyłącz swój RN, pozostawiając ładowanie. Jeśli naładujesz do pełna to znaczy że masz zatory (czyli straty napięcia) na kablu lub złaczu miUSB. pracujący telefon pobiera 0.2-0.5 A, czyli tyle, ile być może mu dostarczasz. 5. IMHO: gniazdo mikro USB w smartfonach to pomył kretyński, zapewne sabotaż ze strony gości od jabłek. Tollo
 7. Autor kompendium odwalił niezłą robotę i CHWAŁA mu za to. Szczypta krytyki: IMHo Jego doświadczenie wyraźnie góruje nad wiedzą elektryczna. I pokorą. Ma pełną rację, że produkt za $1 to strata czasu i tych 4 pln. Ze swojej strony dodam, że wadą szybkiego ładowania (I>1A) jest nagrzewanie akumulatora, co żywot mu skraca. Polecam też oczyscić czasem styki chemią do usuwania tlenków. sam kupiłem kabelek USB w wyświetlaczem, pokazującym natężenie/napięcie prądu ładowania na wejsciu telefonu. ($3.20 na Aliex.). Z ciekawości zmierzyłem mu też rezystancję (oporność) - jest na poziomie 20mOhm (spadek napiecia na kablu 100mv przy prądzie ok. 5A). Czyli, jak tu piszą, kabel "przepuszcza" 2A. A nawet 5.49 A, w porywach 8A ...
 8. Dzięki ddr za odpowiedź. Zrobiłem, jak radzisz: w 2 godziny po wypadku, telefon z wyjętą natychmiast baterią, rozkręcony, wykąpałem w wanience ultradźwiękowej w alkoholu izopropylowym, wygrzałem spokojnie 2 doby... i nie mam wyświetlacza. Reszta ok (chyba). Ale ustawienie komunikacji z komputerem wymaga jednak poklikania po wyświetlaczu (digitizerze). Serwis "firmowy" zrobi za ok.450 zł, taki "sieciowy" za 210,-. Redmi to bardzo udany IMHO model, ale inwestować w niego już nie warto. Zamówiłem juz Mi4i :).
 9. Panowie, prośba o wskazówki: telefon się zalał lekko, wyświetlacz czarny, ale digitizer reaguje na dotyk (wibracje), alarm warczy. Po podłączniu kabla USB- wskazuje tylko kartę (prawie pusta). Jak skopiować dane (dzwonki, fotki..) ? Dzięki, zanim dobiję RR, PS. nie znalazłem nic na forum, jeśli nie doszukałem-to przepraszam.
 10. Kłaniam się ! aplikacja Xiaomi (konto xiaomi -> Mi Cloud) pozwala na dostęp zdalny do galerii, kontaktów i podobno muzyki. W wykazie, co ma być synchronizowane w chmurze nie występuje muzyka (są kontakty, SMS, Galeria, Notes ...). Z kolei w ustawieniach muzyki jest właczone konto Xiaomi-synchronizuj listy odtwarzania. Niestety, nic muzycznego nie pojawia się w chmurze, widocznej z peceta. Gdzie popełniam błąd, podpowiecie ? Telefon Redmi HM1W, MIUI-5.3.21.
 11. Dzięki Jordan78, cenna wskazówka. Jeśli ustawić język telefonu na angielski, to wszystko działa doskonale, domyślnie i intuicyjnie. Ale...wrociłem do ojczystego...i o dziwo..klawiatura google się zmodyfikowała (klawisz mikrofonu widoczny obok spacji) i roszpoznawanie mowy działa ! Magic ? WTF raczej ? Teraz jest w ustawieniach: język - polski Domyślna (klawiatura) polski-klawiatura google, język wprowadzania-polski. Ale było TAK SAMO wcześniej, mam zrzuty. Pomógł wyjazd na angielski i z powrotem. Albo... Admin sugeruje zastosowanie Google Now, ale czy to troszke tak jak kupić browar by napić sie piwa ?
 12. Dzięki, DrDee. A moge zapytać, jak natywnie w RedR. z MIUI jest to rozwiązane ? Uruchamiasz np .w notatniku rozpoznawanie mowy z klawiatury, "mikrofonem" ? Jaki program przetwarza mowę na literki ? Widzę juz kilka wątków dot. podobnego problemu (bez odpowiedzi) - mam nadzieję, że to niedoskonałość użytkowników a nie wstydliwe wpadki RedR.
 13. rozpoznawanie mowy (mikrofon) w przeglądarce google działa, klawiatura google wyświetla ( spod klawisza kropki) ikonkę mikrofonu i ustawień, program Voice Search z Play zainstalowany...ale w klawiaturze ikonka mikrofonu niczego nie aktywuje. Napiszcie proszę, czego nie zrobiłem, by zamieniać gadanie na literki ?
 14. poczekajmy cierpliwie na Androida 4.4. Poczekajmy też na już anonsowanego wzmocnionego Redmi 1S. (dlaczego RedRice nie tanieje ?!) Poczekajmy na Andr.....
×
×
 • Create New...