Gregg

Użytkownicy
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Gregg

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi2 Pro HM2014811

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hej, Telefon to Redmi 2 Pro 2/16GB HM2014811, Android 5.1.1 (ostatnio aktualizowany parę tygodni temu). Parę dni temu Redmi stracił obraz. Rano zadzwonił alarm, była obraz z aplikacji, maznąłem palcem, alarm się wyłączył. Poszedłem do łazienki. Po powrocie nie mogłem go odblokować (w każdym razie nie widziałem obrazu). Wyjąłem baterię i uruchomiłem ponownie. Było białe logo Mi i kropki od ładującego się Androida. Później tylko czarny ekran (ale reagujący na dotyk). Białe logo delikatnie migało/blakło. Parę następnych startów było podobnych. Później miałem już tylko czarny ekran. Pod MiPCSuite mam obraz ekranu i mogę sterować telefonem -- wszystko co sprawdziłem działa (odebrał zaległe SMS-y, latarka, WiFi, bluetooth, karta SD, dźwięk, jasność ekranu). Po restarcie w TWRP też nie pokazuje obrazu. Padł ekran i potrzebny serwis, czy to coś co można spróbować naprawić w domu? Nie kojarzę aby telefon zaliczył upadek. Jeżeli padł ekran to wiadomo ile to może kosztować (tak wiem, że wiele rzeczy mogło paść, ale może są typowe problemy tego modelu z ekranem)? Ponieważ 4.7" to maksymalny ekran który akceptuję, a 16GB to minimalny rozmiar pamięci to jestem podwójnie załamany :(. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 2. Pomogło dodanie aplikacji (i widgetów) do autostartu.
 3. Mi przeglądarka działa. Chciałbym tylko zablokować reklamy (niebezpieczne) i te newsy z Indii i okolic na starcie... Pierwszy problem można rozwiązać przez aktualizację /etc/hosts, ale może jest też inne rozwiązanie.
 4. Hej, Mam Redmi 2 pro z Technos (hm2014811, MIUI 8.1 by xiaomi.eu 6.9.15 (rozwojowa), Android: 4.4.4 KTU84P) od ponad miesiąca. Mam też Dodatki MIUIPolska dla Android 4.4 (od tygodnia). 1. Wbudowana przeglądarka pokazuje mi domyślnie na ekranie startowym jakieś ,,news-y'' -- na oko większość jest z Indii. Da się to jakoś całkowicie wyłączyć? 2. Wbudowana przeglądarka i Google Chrome od czasu do czasu pokazują mi reklamy o ,,znalezionych wirusach'' itp. To jest jeszcze ok. Ale obie przeglądarki przeszły też przez reklamę (i stronę), która uruchomiła aplikację SMS, wpisała numer i treść SMS-a. Czy to się da zablokowąć? Jeżeli tak to czym (adaway?) i skąd to wziąść aby mieć wersję bez ,,dodatków''? Z góry dziękuję za odpowiedź. -- Grzegorz
 5. Hej, Mam Redmi 2 pro z Technos (hm2014811, MIUI 8.1 by xiaomi.eu 6.9.15 (rozwojowa), Android: 4.4.4 KTU84P) od ponad miesiąca. Na dziś mam wyłączone oszczędzanie baterii (wcześniej miałem wszystkie poniższe aplikacje w wyjątkach). Żadna aplikacja nie jest dodana do autostartu. Mam takie problemy z aplikacjami. BeyondPod Podcast Manager Ten problem jest najbardziej dokuczliwy (nie mam obejścia). Po zatrzymaniu odtwarzania, aplikacja nie jest w stanie wystartować z tego samego miejsca. Nie działa też ręczne ustawianie skąd ma zacząć, czy przewijanie przód/tył. Wskazuję na 50 (z 60) minutę podkastu, zaczyna od początku. Przewijanie w przód dalej gra od początku (choć czasem przeskakuje do losowego miejsca w środku). Wbudowana aplikacja do muzyki (w tym przeglądarka odtwarzająca podcast ze strony WWW), MortPlayer (na plikach z podcastami) oraz Podcast & Radio Addict mają tak samo. Dla dociekliwych przykład podcastu: http://dotnetrocks.com/?show=1274 W sieci znalazłem tylko, że to problem z MediaTek (a ja takiego nie mam). Podcast Addict, który jest podobno odporny na ten problem u mnie nie zadziałał. Sytuacje w których aplikacja traci lokalizację w pliku to: dzwoniący telefon, alarm, długa przerwa (np. do następnego dnia). Używam BeyondPod od ok. 5 lat (płatne aplikacje w Google Play nie był wtedy jeszcze dostępne dla Polski) i nigdy nie miałam takiego problemu. To wina sprzętu, MIUI? Czy da się ten problem jakoś rozwiązać -- brak możliwości słuchania podcastów jest dobijający :(. Dziwne, że MortPlayer nie ma tego problemu z książkami (ale sam zapisuje pozycję), a ma problem z podcastami (różnymi). Plik mp3 z podcastem raczej jest dobry -- da się dosłuchać do końca. Te same pliki na komputerze działają. Budzik Timely Nie zawsze działa. Wydaje mi się, że wyłączenie oszczędzania baterii mu pomaga, ale też nie zawsze -- nie ruszałem dodawania do autostartu. Dwa lata temu: nie dało się z tym nic zrobić -- czy coś się na dziś zmieniło? Da się używać Timely, czy muszę znaleźć zastępstwo? Mam jeszcze Mi Band, która mnie na szczęście budzi... MortPlayer Audio Books Nie działa widget (osobna aplikacja). Jest na pulpicie, ale nie reaguje na tapnięcia. Gdy uruchomię książkę z aplikacji, widget pokazuje co się dzieje, ale na tapnięcia dalej nie reaguje, a przynajmniej nie zawsze). Na razie używam Smart AudioBook Player, który działa, ale funkcjonalnością ustępuje... I aplikacja i widget były dodane do wyjątków w oszczędzaniu baterii. Teraz oszczędzanie baterii mam wyłączone. Widget dalej nie działa. Z góry dziękuję za porady. Najbardziej zależy mi na rozwiązaniu problemu z BeyondPod. -- Grzegorz
 6. Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Na razie zostanę przy 4.4. Z końcówki wątku obok: wynika, że mam brać ROM dla HM2XWCPRO -- ale nadal dwa do wyboru zostają... Rozumiem, że rozwojowy to wersja 8-5.1, a stabilny to 7-5.1? 8 i 7 to wersji MIUI, ale po kresce wersja Androida? I rozwojowa jest wersja MIUI 8, a stabilna 7... Mam rację? Czyli zostaje pytanie, czy warto przechodzić na 5.1 i czy instalacja ROM-u przez Updatera wystarczy?
 7. Z końcówki wątku obok: wynika, że mam brać ROM dla HM2XWCPRO -- ale nadal dwa do wyboru zostają... Rozumiem, że rozwojowy to wersja 8-5.1, a stabilny to 7-5.1? 8 i 7 to wersji MIUI, ale po kresce wersja Androida? I rozwojowa jest wersja MIUI 8, a stabilna 7... Mam rację? Czyli zostaje pytanie, czy warto przechodzić na 5.1 i czy instalacja ROM-u przez Updatera wystarczy?
 8. Hej, Doszedł właśnie do mnie Redmi 2 Pro 2/16GB hm2014811 kupiony w Technos. Dla porządku dane z urządzenia: Pod baterią: hm2014811 Numer telefonu: HM 2LTE-CU Wersja MIUI: MIUI 7.3 by xiaomi.eu 6.3.24 (rozwojowa) Wersja Android: 4.4.4 KTU84P Czytałem trochę wcześniej forum i wyszło mi, że potrzebny mi ROM z HM2014811 w nazwie pliku. Updater sugeruje jednak coś innego: Za https://miuipolska.pl/download/ Rozumiem, że mój model to na stronie ,,RedMi 2 HM2014811 2GB'' i pasują romy z symbolem HM2XWCPro (dla 5.1) i HM2XWC (dla 4.4) Czyli np. xiaomi.eu_multi_HM2XWCPro_6.8.18_v8-5.1.zip -- gdybym chciał przejść na 5.1? To jakie ROM-y są tutaj -- https://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v7/ ? -- poza tym, że stabilne :). czy taki ROM -- xiaomi.eu_multi_HM2XWCPro_V7.5.1.0.LHJCNDE_v7-5.1.zip będzie pasować? Pytania: Czym się różnią ROM-y rozwojowe od stabilnych? Zakładam, że rozwojowe są aktualne i dają szanse na automatyczną aktualizację z Updater-em? Który jest lepszy (stabilny xiaomi.eu_multi_HM2XWCPro_V7.5.1.0.LHJCNDE_v7-5.1.zip, czy rozwojowy xiaomi.eu_multi_HM2XWCPro_6.8.18_v8-5.1.zip)? Czy przejście na 5.1 do dobry pomysł? -- na forum jest parę wątków w których wspomina się o złym wpływie 5.1 na czas pracy/baterię -- to jeszcze aktualny problem? Jeżeli dobrze zrozumiałem poradnik, to paczkę z .zip-em z 5.1 instaluję z aplikacji Updater i mam 5.1 -- i nic więcej nie trzeba robić? Wipe/factory reset nie jest mi potrzebny, bo mam już MIUI od zaufanego dostawcy i telefon jest ,,czysty''. Przepraszam za możliwy chaos powyżej. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.