Jump to content

MConline

Użytkownicy
 • Posts

  18
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

MConline's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Ja dodam swoje 3 grosze, a raczej problem. Otóż przy nagrywaniu Video nagrywa się cichy pisk... (w dość cichym pomieszczeniu, ale nie tylko: np. w aucie podczas jazdy też) Długo nie mogłem stwierdzić co to za zakłócenia - w końcu okazuje się że gdy w MI MIX 2S jest włączone wifi LUB bluetooth - podczas filmowania nagrywa się pisk. Gdy wyłączy się Wifi i bluetooth - pisk się nie nagrywa. Czy to powszechna wada tego telefonu, czy tylko mi się trafił bubel? versja najnowsza MIUI 11. WAŻNE! Przy oglądaniu i odsłuchiwaniu materiału pisk jest cichy, trzeba się wsłuchać, ale jak już się go usłyszy to już zawsze będzie się zwracać na to uwagę. Dla porównania - podobny model: MI 8 - nie nagrywa żadnych pisków, za to ma dużo gorszą stabilizację obrazu video PS. W MI MIX2S nie było i nie będzie Always on display?
 2. Witam. Właśnie świeżo testuję MI MIX 2S kupiony w oficialnym sklepie MI-STORE PL. Zauważyłem niestety wadę najprawdopodobniej hardware'ową, (chyba nie do naprawienia aktualizacją softwarową): Nagrywając film tym telefonem nagrywa się cichy pisk. Długo dochodziłem co jest tego powodem - okazuje się że włączone wi-fi w smartfonie lub bluetooth! generuje nagrywane zakłócenia typu cichy pisk. UPDATE: NIESTETY, okazuje się że włączenie wifi ani bluetooth nie ma wpływu na nagrywanie pisku. W 60% przypadkach nagrywa sie cichy pisk, w 40% przypadkach bez pisku - I NIE MAM POJĘCIA OD CZEGO TO ZALEŻY [Podobna sytuacja była ileś lat temu w jednym modelu Nokii - dopóki nie zgasło podświetlenie przycisków nagrywał się pisk...] CO DZIWNE, bo można powiedzieć "przyszywany brat": MI 8 - nie ma takich problemów w ogóle, natomiast MI MIX 2S ma bardzo dobrą stabilizację obrazu przy filmowaniu, duużo lepszą niż MI 8 i mam problem... PROŚBA: Użytkownicy Mi MIX 2S - Czy możecie sprawdzić czy przy włączonym wifi lub bluetooth w smartfonie nagrywanie video nagrywa też cichy pisk? , cz tylko mój egzemplarz ma taką wadę. UWAGA! Pisk jest cichy - najlepiej nagrywać i odsłuchiwać w cichym pomieszczeniu. Należy się wsłuchać. HELP ! PS. Dla znawców: Czy istnieje techniczna możliwość że do telefonów MI8 zostanie wgrana software'owo - elektroniczna stabilizacja obrazu (do już istniejącej optycznej) czy to raczej element hardware'u? (bo w MI MIX 2S jest i optyczna i elektroniczna - i naprawdę robi robotę. Wg mnie stabilizacja lepsza niż w Samsungach S10e. Tylko ten pisk...)
 3. A jakiś sklep w PL sprzedaje REDMI 3 PRO z sensownym ROMem i MIUI? Jeśli nie, może zna ktoś serwis GSM z trójmiasta który się zajmie zmianą ROMu , MIUI, itd, żeby telefon wreszcie działał jak powinien? A może ktoś z forum jest z Trójmiasta i by mi to zrobił? oczywiście nie za darmo.
 4. A czy nie ma sklepu w PL który sprzedaje REDMI 3 PRO już z sensownym stabilnym softem, ROMEM, MIUI ?? (nawet tego nie rozróżniam). Jeśli nie, może zna ktoś serwis GSM z Trójmiasta który się zajmie zmianą ROMu , MIUI, itd, żeby telefon wreszcie działał jak powinien? A może ktoś z forum jest z Trójmiasta i by mi to zrobił? oczywiście nie za darmo. Tak by było dla mnie najsensowniej, bo naprawdę nie znam się na tym, po drugie nie mam czasu godzinami nad tym rozkminiać (zgłaszać do Chin o jakąś zgodę, potem operacje zmiany ROMu, a jeszcze jak się w ktorymś miejscu rozkrzaczy - czytać i szukać co dalej)
 5. Kolejna paranoja: W kontaktach W TELEFONIE mam wpisaną pozycję: "Kołobrz . Adam 11", natomiast w spisie w KONTAKTACH widnieje: "Kołobrz Adam 11" - telefon gubi czasem kropki. (Jak wejdę w edycję - kropka jest. Zapiszę: "OK", mimo to w spisie kropki nie ma. To już nie jest napewno wina karty SIM. A wersja MIUI 7.3 jest już OK? bo szczerze mówiąc nie mam daru do upgrade'owania oprogramowania, gdzie telefon jeszcze jest na gwarancji, poza tym nie bardzo mam na to czas żeby godzinami to rozkminiać Gdzie sprzedają wersje z sensownym JUŻ WGRANYM ROMEM, SOFTEM, MIUI ?? Może ktoś wie?
 6. No możliwe, ale to dopiero mój 3 dotykowiec, i nie śledziłem za bardzo trendów dot. archiwizacji kontaktów (więc mój błąd). Podejrzewam że jak zrobię reklamację - przyślą mi inny egzemplarz, a jestem gotów założyć się że jeśli to wada, a nie norma w tym modelu - całą partię ten sklep ma z tą samą wadą :-/ SYSTEM: Wersja Android: 5.1.1 LMY47V Poziom poprawek zabezpieczeń Androida: 2016-02-01 MIUI: MIUI Global 7.2 (stabilna) 7.2.7.0.0(LHPCNDB) Wersja jądra: 3.10.49-perf-g9c90ad0 Baza Android: LMY47V ROM gdzie jest wpisany, bo nie widzę. Chyba że ROM to w/w jądro (sorry jestem zielony w tym)
 7. Super był przez pierwszą godzinę. Kolejne godziny ujawniają coraz to nowsze dziwactwa, które się dzieją z tym telefonem (choćby pisałem w innym wątku: podczas rozmów już po 1 minucie telefon u góry się nagrzewa, przez co działa na moje ucho jak kaloryfer - nie fajnie ) Gdzie sprawdzić ROM? Pod jaką nazwą figuruje w ustawieniach? Po co trzymać kontakty na SIM - napisałem wyżej. Wiesz na koncie Google mam konto pocztowe, Ulubione, nie bardzo mam ochotę jeszcze umieszczać wszystkie moje kontakty telefoniczne - Google oferując takie udogodnienia, jednocześnie z tych wszystkich danych korzysta. Korzystać też mogą odpowiednie służby - Google chce wiedzieć o Nas WSZYSTKO. Wcale mi się to nie podoba (już nie mówiąc o tym, że Internet to niby wolność słowa, bez ograniczeń, ale przecież wystarczy że Google stwierdzi że pewne strony, blogi nie są poprawne politycznie i nie umieści niektórych z nich w wynikach - i ich nie znajdziesz!. Już o pierwszych tego typu jaskółkach słychać niestety, ale to temat poboczny).
 8. Stąd się zastanawiam czy to wina SIM czy TELEFONU. Z tym że problem z kropką (wyżej opisaną) kieruje mnie ku winie telefonu, tym bardziej że zedytowałem 1 post i opisałem kolejne dziwactwa REDMI 3 PRO dotyczące kontaktów. Po co trzymać kontakty na SIM? Na mojej Xperii P trzymałem wyłącznie w telefonie. Kopiowanie na komputer używając różnych programów, zawsze kończyło się błędem. Obecnie po ok 3 latach padł mi dotyk, i tym samym utraciłem wszystkie kontakty.
 9. Nowa paranoja REDMI 3 PRO - gubienie części opisów w kontaktach! i nie tylko. Pisząc szczegółowo: 1) Wczoraj ręcznie wpisywałem ponad 50 kontaktów na kartę SIM Virgin poprzez REDMI 3 PRO. Wiadomo, że karta sim ma ograniczenie tytułów kontaktów do iluś znaków. Tak więc gdy napisałem zbyt długi tytuł, REDMI 3 PRO wyświetlał komunikat: "Błąd ogólny". W takim przypadku kasowałem kilka liter aż do informacji że "Zapisano". Wszystko super. Dziś sprawdzam: ok 35-40% tytułów zostało przez noc samoczynnie poucinane do ok 13 znaków. Żeby było śmieszniej niektóre opisy mające aż 29 znaków pozostały nienaruszone. Można podejrzewać że mam wadliwą kartę sim, ale... 2) Przy wpisywaniu wczoraj tytułu kontaktów, pisząc np: "F . Adam Adamski", w 80% przypadków REDMI 3 PRO nie potrafił zapamiętać na karcie sim Virgin kropki. w 20% przypadków kropkę zapamiętał. Paranoja. CZY MIELIŚCIE PODOBNE PROBLEMY? 3) Dziś ponownie uzupełniłem pousuwane znaki - na tą chwilę jest ok. Żeby się zabezpieczyć skopiowałem dziś na koniec kontakty do telefonu (Ustawienia>Opcje aplikacji>Kontakty>Kopia i przywracanie kontaktów>Dodaj kontakty z karty SIM>Telefon(lokalnie, niesynchronizowany). Dalej zaznaczylem wszystkie kontakty (Select all) i "Przywróć z SIM". WYNIK?: Po tej operacji mam podwójnie wyświetlane kontakty (co jest logiczne), nielogiczne jest natomiast to, że ok 30% kontaktów NIE SKOPIOWAŁO SIĘ Z SIM DO TELEFONU!? UPDATE DO 3): kolejne działania (A) Obecnie wykonałem: Ustawienia>Opcje aplikacji>Kontakty>Wyświetlanie kontaktów>Lista kontaktów>Telefon. i w >Wyświetlanie kontaktów>Pokaż kontakty na SIM : wyłączyłem. EFEKT?: W KONTAKTACH wyświetlają się WSZYSTKIE kontakty skopiowane z sim (czyli jednak fizycznie skopiowało się 100% z sim na telefon, nie tak jak wyglądało to w wyżej opisanym punkcie 3). kolejne działania (B) Zmieniając: Ustawenia>Opcje aplikacji>Kontakty>Wyświetlanie kontaktów>Pokaż kontakty na SIM : włączając i następnie: >Wyświetlanie kontaktów>Lista kontaktów: wybierając: Telefon. ...........nadal wyświetlają się kontakty zapisane tylko w telefonie (na szczęście 100%). Z tym że godzinę wcześniej przy takich ustawieniach dział się taki bałagan jak w wyżej opisanym punkcie 3). KOLEJNY ZAUWAŻONY BŁĄD: Jeśli w >Wyświetlanie kontaktów uaktywnię opcję "Pokaż kontakty z numerami" to rozumiem że w Spisie kontaktów Tuż pod imieniem i nazwiskiem powinien się wyświetlać również nr telefonu - a tak nie ma. Więc w/w opcja NIE DZIAŁA :-/ Czy te telefony to jedna wielka pomyłka? HELP!
 10. Czytam ale jestem zupełnie zielony w tych kwestiach. Nie wiem co to znaczy " Mam zgodę na odblokowanie bootloadera " - czyją zgodę? i po co? " Pobieramy plik z załącznika, wchodzimy w "główny katalog systemu" potem w system/app/miuisystem. zmieniamy rozszerzenie pliku "miuisystem.apk" i kopiujemy tam plik z załącznika. Przytrzymujemy palec na nazwie pliku, z menu wybieramy "Właściwości" klikamy "RWW" ustawiamy na "644". " - do czego mi to , nic nie rozumiem ??? Dla mnie to czarna magia. Czy nie ma gdzieś opisane jak krowie na granicy jak zmienić MIUI na lepsze? (i jakie lepsze, stabliniejsze 'cukru' możesz polecić?) Jedyne co wiem to że mogę ściągnąć z https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=54760 , ale którą? czy wszystkie mają polską wersję? i po ściągnięciu na PC co dalej? Wybaczcie ale jestem kompletnie zielony.
 11. a jaka wersja jest polecana? Przejrzałem link , który mi wkleiłeś ..i osiwiałem. Nie ma jakiegos w miare prostego sposobu na wgranie jak to piszesz polecanej wersji?
 12. W Redmi 3 PRO jest kilka klawiatur do wyboru dopisania smsów, ale wszystkie są qwerty, nie tak jak np. samsungi ktore w opcjach mają do wyboru: qwerty LUB telefoniczną czyli 3x4. I druga rzecz, obracając telefon ekran się nie obraca (przy pisaniu smsów) w innych przypadkach się obraca.
 13. Może ktoś się jeszcze wypowie o wersji Redmi 3 PRO ? U mnie już po minucie, dwóch rozmowy górna część telefonu na tyle się nagrzewa, że nagrzewa mi ucho. Czy Wasze też tak mają, czy podczas rozmów poprzez Redmi 3 PRO górna część jest zimna, nie nagrzewa się? U mnie się nagrzewa, głównie właśnie góra. Ucho się grzeje. Podczas normalnego użytkowania (bez gier) również głównie nagrzewa się w górnej części. Czy to oznacza że trafiłem na wadliwy egzemplarz?? Wersja MIUI: MIUI Global 7.2 (stabilna), 7.2.7.0.0(LHPCNDB) Przypominam że mam wersje REDMI 3 PRO, a nie REDMI 3.
×
×
 • Create New...