Jump to content

unida

Użytkownicy
 • Posts

  18
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by unida

 1. Użyłem kabla USB 3.0 (0.5m), ale w biosie wyłączyłem funkcjonalność "trójki" na portach i działałem na 2.0. Nie wiem, czy to miało wpływ, ale poszło.
 2. No dobra...Oczywiście nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia, no ale co może być bardziej zepsute niż zbrickowany sprzęt Mój tv box zaczął loopować przy najnowszej aktualizacji (3933), a miałem wgraną 3595, która jakiś czas temu zainstalowała się bez problemu.Tu po polsku jak flashować mi boxa: https://miuipolska.pl/forum/topic/49642-flashowanie-atv-81-oreo-na-mi-box-s-mdz-22-ab/Ale ja użyłem USB Burning Tool w wersji 2.1.7.3, bo najnowsza nie zamontowała mi pliku img.Otwieramy pudełeczko, podłączamy kablem usb do kompa. Zasilanie musi być WYłączone.Otwieramy program z uprawnieniamu administratora, montujemy plik img (File>Import image)Potrzebujemy też uzyć pliku password.bin, bo bez niego prawdopodobnie pojawi się błąd. Plik pobieramy stąd: https://forum.xda-developers.com/attachments/password-bin-zip.5445437/ , rozpakowujemy i dodajemy w programie (View>InPut Password i wskazujemy nasz plik password.bin.ODZNACZAMY Erase bootloader i naciskamy StartZwieramy zaznaczone na zdjęciach miejsca i włączamy zasilanie. Obserwujemy program. Jak uruchomi się flashowanie, to można odewrzeć (dziwne słowo). Czekamy aż się powiedzie proces. Jeśli będzie ok, to odłączamy boxa od kompa i podłączamy hdmi do tv, czy monitora. Nie pamiętam, czy uruchomiłem boxa z pilota, czy po prostu odpiąłem kabel zasilający i wpiąłem ponownie.Powinien załadować się system, ale pewnie nie uda się sparować pilota wg instrukcji jaka pojawi się na ekranie (u mnie sie nie dało)Wyłączyłem więc boxa i wszedłem w tryb odzyskiwania (recovery), czyli przy wyłączonym sprzęcie naciskamy jednocześnie przycisk "ok" i "wsteczny" pilota (o dziwo to działało), trzymając wpinamy kabel zasilający. Czekamy aż wejdzie w tryb odzyskiwania i zwalniamy klawisze pilota.Potrzebujemy plik update.zip, który pobieramy stąd: https://android.googleapis.com/packages/ota-a.../5cabec120b0378853b3d89a58c0171ac3e965046.zip. Zmieniamy nazwę na update, by powstał plik update.zip Wrzucamy plik na pendriva wcześniej sformatowanego do FAT32.Inne aktualizacje są tutaj: https://forum.xda-developers.com/t/official-s...hread-mi-box-mdz-16-ab-and-mdz-22-ab.4241475/To jest właśnie wersja 3595, więc taką jaką miałem przed nieszczęsną aktualizacją. Inne mi nie zadziałały. Na rosyjskiej stronie w instrukcji jest update (jakiś wcześniejszy chyba), ale dla recovery wersja 8 (na samej górze w trybie odzyskiwania można to odczytać). U mnie widoczna była 9ka (nie wiem czemu tak), więc może dlatego ten update od ruskich nie zadziałał.Wpinamy pendriva z plikiem do boxa i pilotem robimy 3 czynności:1. Wipe cache partition2. Wipe data/factory reset3. Apply update from ext > update from udisk > update.zipJak się powiedzie, to już tylko reboot system now.Powodzenia
 3. Udało się! Jutro napiszę jak to zrobiłem. Dziś już nie mam sił, bo długo walczyłem i prawie się poddałem
 4. Daj znać, jeśli coś się uda.
 5. Wiem, że zmniejsza się rozmiar pliku (w telefonie) po synchronizacji z chmurą, w której zostaje plik oryginalny. Czy ktoś doszedł do tego po jakim czasie następuje zmniejszenie rozmiaru? Mam w galerii zdjęcia sprzed tygodnia, które nadal mają oryginalny rozmiar, czyli nie działa to natychmiastowo. Synchronizację z chmurą (Xiaomi oczywiście) mam włączona non-stop.
 6. Komuś się udało? Chcę odtworzyć zdjęcia, filmy zapisane w telefonie za pomocą telewizora poprzez kabel usb. Jest taka możliwość?
 7. Czy istnieje możliwość ustawienia maksymalnej wielkości/rozmiaru pliku w wysyłanym mmsie w aplikacji stockowej? W mojej sieci operator liczy za każde 100kb, więc chcę ograniczyć koszt mmsa. Textra sms ma taką opcję ale ta apka "kłóci" mi się ze stockową i nie zawsze dostaję wiadomości. Jak sobie z tym radzicie najwygodniej? Kompresujecie przed wysłaniem, czy używanie innych aplikacji?
×
×
 • Create New...