Ddrpl

Użytkownicy
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Ddrpl

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe

 • Smartfon
  Rn3
 1. Dałem sobie z tym spokój. Mój Redmi był na Mediateku (nie pro), robiłem w nim wszystko żeby złapać LTE, sprawdziłem czy obsługuje Band z plusa - obsługiwał, sprawdziłem czy nadajniki w mojej okolicy nadawały w tym bandzie - nadawały, zmieniłem soft, wgrałem deva, odblokowałem bootloader, wgrywałem ori chiński rom na wszystkie możliwe sposoby, spędziłem godziny na konfigurowaniu APN-ów we wszystkich możliwych opcjach, 2x robiłem reset konta abonenckiego w PlusGSM. To wszystko nic nie dało, telefon nigdy nie złapał 3G. W cenie ok 800 zł to nie jest głupia słuchawka jeśli chodzi o hardware, niestety ten telefon jest żywcem wyjęty z pasty o wzywaniu pomocy do ofiary wypadku (pasta opowiada o wzywaniu pomocy przez iPhone i Androida). Przez te wszystkie przygody, romy, stracone godziny nigdy nie miałem romu w którym działało by LTE, ani nigdy nie miałem romu w którym wszystko było by ok. Nie jestem noobem w świecie androida, zaczynałem od GT540 LG i wersji 1.6 , więc całkiem wcześnie, miałem różne słuchawki, różne romy, sam gotowałem własne romy. W naszych realiach Xiaomi Redmi czy tam Mi czy dowolny inny model kosztuje o wiele więcej niż cena jaką płacimy za samo urządzenie, ponieważ nasz czas też kosztuje. Różnica pomiędzy telefonem za 800 zł a takim za 2400 zł jest taka, że w tym droższym wszystko po prostu działa i nie ma potrzeby wrzucania jakiegoś innego romu, nie ma po prostu czego optymalizować. Najlepszy hardware z miernym oprogramowaniem nasyconym bugami daje nam mierny telefon. Teraz mój redmi jest u mojej narzeczonej, na karcie Virgin mobile łapie 4G, nie działa natomiast synchronizacja danych kalendarza google i poczty, nie da się tego zautomatyzować, działa jedynie w trybie ręcznym. Ja mam już ten problem z głowy - kupiłem Galaxy S7 i jestem zadowolony.
 2. Sprawdzałem kartę w obu slotach sim. Restartowałem telefon po ustawieniu apn. To nic nie daje. Up, Up Jakieś pomysły ? Sprawdziłem jeszcze wersję swojego RN3 jest to model TD-LTE z obsługą kanałów LTE 1,3,7,38,39,40,41 (sprawdziłem apką dev dla procesorów MTK). Telefon obsługuje pasmo 3 (1800 Mhz), na którym Plus GSM daje sygnał LTE. Próbowałem zmiany softu na Xiaomi.eu 6.1.14 - to też nic nie dało. Reasumując: 1.Karta Plus GSM siedzi w slocie SIM1, slot numer 2 nie obsługuje LTE ! 2. APN ustawiony ręcznie na : Nazwa: Plus, APN: plus, autentykacja: PAP, typ: default. 3. Karta działa na innym telefonie (LG g2 LTE) i bez problemu loguje się na LTE. 4. Próbowałem logować się do kilku BTS-ów - bezskutecznie. 5. Robiłem reset konta abonenckiego/reset karty sim w Plusie - bezskutecznie. 6. Próbowałem zmieniać soft z MiuiPolska na Xiaomi.eu - bezskutecznie. 7. Telefon jest w wersji TD-LTE , ale z obsługą pasma LTE 1,3,7 ... (nie powinno być żadnych problemów z logowaniem do plusa) 8. Przy każdej zmianie APN restartowałem telefon. Co może być nie tak, dlaczego mój RN3 wciąż nie chce logować się po 4G do plus gsm ? Czy macie jeszcze jakieś sugestie ?
 3. Zrobiłem reset karty sim inaczej zwany resetem konta abonenckiego - to nic nie dało. Ustawiłem Apn wg instrukcji z forum - brak lte, ustawiłem internet wg. instrukcji przekazanej przez konsultanta plusa - brak lte. Próbowałem ręcznie wybierać sieć na 4g - bez efektu. Konto abonenckie ma włączone lte. Przez okno widzę bts-a plusa który obsługuje lte min. w 2100 MHz. Przekładałem kartę do innego telefonu - jest lte. Jakim cudem lte dalej nie działa na moim telefonie? Próbowałem już wszystkiego - bezskutecznie. Co dalej? Telefon na gwarancję? Zwrot towaru z tytułu niezgodności towaru z umową?
 4. Ale ta sama karta SIM od dwóch lat działała w moim LG G2 LTE , miałem LTE i nie było z tym nigdy żadnego problemu, nie zmieniałem taryfy, nie zmieniałem żadnych ustawień u operatora. Usunąłem ustawiony wcześniej APN i zrobiłem nowy wpisując parametry które podałeś - brak efektów. Próbowałem ustawiać Typ APN na: default - nie działa LTE , na internet - nie działa internet w ogóle, próbowałem nawet ustawić: default lub internet (literalnie wpisałem te słowa w pole Typ APN) - brak internetu. Za każdym razem restartowałem telefon. Przy dodawaniu nowego APN-a cześć pól jest wypełniana automatycznie (pla MNC i MCC) mam je wszystkie wyczyścić (wydaje mi się to nielogiczne ale pytam , bo zgłupiałem z tym LTE) ?
 5. Robiłem już tak , ustawiałem APN-y tak jak w temacie przytoczonym w pierwszym poście. Nazwa: Plus, APN: plus, MCC: 260, MNC 01 , Typ uwierzytelniania : PAP, Typ APN : default,supl, Protokół APN IPv4/IPv6.
 6. Umts i hspa+ działają bez problemów. Internet hula, tylko telefon nie chce przełączyć się na LTE. Wszystkie ustawienia oprócz APN są stadartowe ( obecne ustawienia APN odpowiadają tym z wątku podlinkowanego w moim pierwszym poście w tym temacie), na domyślnych ustawieniach APN też nie działa. Próbowałem przekładać SIMa do drugiego slotu - bez efektów. Mieszkam w dużej aglomeracji z zasięgiem LTE nie ma tu żadnego problemu. Wcześniej miałem jakiś dziwny rom z ekranem aktualizacji miui polska v7 ale bez możliwości aktualizacji OTA, pliku zip itd. Wersja 7.0.19. Wrzuciłem miui polska v7 przez fastboota 6.3.3 - najnowsze dostępne na miui polska dla rn3. Na obu romach nie mam LTE.
 7. Panowie i Panie, Mam problem z nowo zakupionym RN3. Nie mogę uruchomić LTE. Karta SIM jest nowa. Bez problemu loguję się do LTE na LG G2 LTE na tej karcie. Próbowałem wykorzystać wskazówki z tego tematu - bezskutecznie. Próbowałem aktualizacji softu do najnowszej wersji - to nic nie dało. Co dalej ? Sieć - PlusGSM